• Reklama

Instalacja romu dla MT65xx krok po kroku

Nie piszemy tutaj o problemach typowych dla poszczególnych modeli telefonów

Instalacja romu dla MT65xx krok po kroku

Postprzez LukC » 4 sty 2012, o 12:27

* Flashowanie telefonów każdy użytkownik robi na własną odpowiedzialność!! *

Telefony MT65x3 obsługują już flashowanie przez kabel USB bez konieczności używania kabla USB do UART.

Do procesu flashowania, oprócz dostarczonego z telefonem kabla potrzebne będzie:
a) SP Flash Tool
b) Obraz recovery.img (w celu dostępu to menu odzyskiwania)
c) Odpowiednie oprogramowanie spakowane w pliku Update.zip

1. Przede wszystkim upewnij się, że masz zainstalowanie najnowsze sterowniki USB MT65x3 VCOM.

2. Teraz otwórz SP Flash Tool i upewnij się, że zaznaczyłeś Tryb USB w zakładce Opcje.

Obrazek

3. Załaduj plik (MT6573_Android_scatter.txt) i ignoruj wszelkie ostrzeżenia, które mogą pojawić.

Obrazek

4. Wybierz część, którą chcesz wgrać do Twojego MT65x3. W tym przykładzie jest to tylko partycja odzyskiwania (recovery.img), która pozwala na instalowanie na telefonie niestandardowych ROM za pomocą menu odzyskiwania.

5. Wyłącz telefon całkowicie. Naciśnij klawisz F9 (lub trzeci przycisk ze strzałką), aby rozpocząć pobieranie i kiedy rozpocznie się odliczanie podłącz kabel USB do gniazda transmisji danych telefonu.

*Aby upewnić się, że telefon jest całkowicie wyłączony, wyjąć baterię i ponownie włożyć ją po kilku sekundach.

6. Po zakończeniu procesu flshowania obrazu Recovery.img wgraj pożądany firmware w postaci pliku Update.zip na kartę sd (główny katalog) i umieść ją w telefonie.

7. Włącz telefon trzymając jednocześnie przyciski VOL + oraz POWER.

8. Z menu odzyskiwania wybierz opcję flsh z SD.

9. Poczekaj na zakończenie procesu flashowania i THE END.

--------------------------------------------------------------------------

///edit by ryyyiu////
VIDEO TUTORIAL: instalacja-romu-dla-mt65xx-krok-po-kroku-t1424.html#p51150
Ostatnio edytowano 29 lut 2012, o 11:45 przez LukC, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
LukC
AKTYWNY
 
Posty: 577
Dołączył(a): 22 lis 2011, o 10:51
Lokalizacja: Underworld
Pochwały: 10
Telefon:: Mi Mix 3
ROM: MIUI 10

Reklama

Postprzez shieciero » 22 lut 2012, o 18:54

A działa ten sposób na Sci phone w995 ?
Avatar użytkownika
shieciero
Ambasador
 
Posty: 145
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 17:28
Lokalizacja: Borek Wielkopolski

Postprzez michal76 » 23 lut 2012, o 19:51

Jeżeli telefon jest z androidem to być może będzie działać ale jeżeli telefon jest na oprogramowaniu mtk to pewnie prędzej zadziała sposób opisaniu w wątku o flashowaniu syfona
michal76
 
Posty: 36
Dołączył(a): 25 lip 2011, o 22:41
Lokalizacja: Przeworsk

Postprzez LukC » 29 lut 2012, o 11:45

Poprawiłem niedziałające obrazki :-P
Avatar użytkownika
LukC
AKTYWNY
 
Posty: 577
Dołączył(a): 22 lis 2011, o 10:51
Lokalizacja: Underworld
Pochwały: 10
Telefon:: Mi Mix 3
ROM: MIUI 10

Postprzez drake19 » 20 lis 2012, o 10:15

Zadziała to na moim i9300 kupiłem go jakis miesiac temu bez androida za jakies 150zł
drake19
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 lis 2012, o 10:08
Lokalizacja: Polska

Postprzez DD50 » 20 lis 2012, o 10:23

nie nie zadział. kupujecie bardziew na 100zl wyglądający jak znany telefon bez androida i myślicie ze to daje możliwość posiadania androida? i ze 100zl zrobi sie telefon za 1000zl.
wgraj sobie androida na nokie 3310 ten sam poziom trudności i takie same szanse.
DD50
 
Posty: 61
Dołączył(a): 19 wrz 2012, o 14:58
Lokalizacja: daleko

Postprzez marx » 20 lis 2012, o 12:30

drake19 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Pozostaje ci tylko cieszyć się wyglądem telefonu, a nie jego możliwościami.
marx
Administrator
 
Posty: 12518
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Flashowanie telefonów z Chipsetem MTK 65x3

Postprzez ryyyiu » 15 sty 2014, o 20:07

W związku , że poprzedni tutorial okazał się być nieaktywny i żeby wszystko było w jednym temacie, zrobiłem krótki video tutorial jak krok po kroku zainstalować soft dla telefonów MT65xx, mając oczywiście uprzednio rom.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NMPKn0-Cotw[/youtube]

Wymagania:

1. Komputer z systemem Windows 7 x64 lub x86 lub Windows XP

2. Sterowniki http://puu.sh/6lQc7 Instalację MT65xx Preloader, możemy znaleźć na yt http://www.youtube.com/results?search_q ... oader&sm=3

3. SP_Flash_Tool będziemy nim wgrywać soft http://puu.sh/6lNbG.zip


4. Plik Recovery, do wyboru mamy: CWM, TWRP Touch Recovery, na moim przykładzie będzie to zmodyfikowany TWRP pod thl w100 na innych też powinien działać http://puu.sh/6lPBh.img


########******************WINDOWS 8*********########

Instalacja sterownika mt65xx w przypadku windowsa 8:

Follow the below approach to install the drivers on Windows 8:

1. W trybie metro, najedź kursorem na prawy dolny róg, pojawi się okienko ustawień, w nim kliknij "Więcej ustawień PC"
2. Wybierz zakładkę "Ogólne" i w zakładcę "Zaawansowane ustawienia uruchamiania" wybierz "Zrestartuj teraz"
3.W następnym oknie, wybierz "Rozwiązywanie problemów", następnie zakładkę "Opcje zaawansowane" i "Ustawienia uruchamiania windowsa"
4. Naciśnij restart, następnie po restarcie komputera wybierz opcję "Dezaktywacja wymuszania podpisu sterowników"
5. Teraz możesz zainstalować niepodpisane sterowniki(czyli te do telefonu, np. mt65xx preloader).

Pochwały przyznane za posta: 2
ryyyiu
 
Posty: 160
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 13:06
Lokalizacja: asdasd
Pochwały: 10

Re: Instalacja romu dla MT65xx krok po kroku

Postprzez szymon_rysiu » 18 sty 2014, o 23:59

U mnie cały czas telefon pojawia się jako JY-G3 a nie MT....preloader, próbowałem usunąć i instalować nowe sterowniki ale to nic nie pomagało. Wie ktoś gdzie jest problem??
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
Avatar użytkownika
szymon_rysiu
AKTYWNY
 
Posty: 554
Dołączył(a): 12 cze 2013, o 08:30
Lokalizacja: Kujawy
Pochwały: 35
Telefon:: Jiayu G3

Re: Instalacja romu dla MT65xx krok po kroku

Postprzez ryyyiu » 23 sty 2014, o 15:50

szymon_rysiu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Powiedz po kolei co robisz(nie używasz windowsa 8?). Postepowałeś wg instrukcji, tj. wyjąłeś baterię z telefonu, podłączyłeś go kablem do komputera, następnie wsadziłeś baterię i co się pokazało? Jeżeli przez moment, tj. kilka sekund pojawia Ci się nowe urządzenie i jest już zainstalowane, tzn. że jest ok, natomiast jeśli jest niezidentyfikowane, tzn. że musisz zainstalować sterowniki przeznaczone dla twojego telefonu.

Jeżeli nadal masz problem , spróbuj usunąć stare sterowniki, programem: USBDEVIEV x86 x64
ryyyiu
 
Posty: 160
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 13:06
Lokalizacja: asdasd
Pochwały: 10

Re: Instalacja romu dla MT65xx krok po kroku

Postprzez szymon_rysiu » 24 sty 2014, o 20:17

ryyyiu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Powiedz po kolei co robisz(nie używasz windowsa 8?). Postepowałeś wg instrukcji, tj. wyjąłeś baterię z telefonu, podłączyłeś go kablem do komputera, następnie wsadziłeś baterię i co się pokazało? Jeżeli przez moment, tj. kilka sekund pojawia Ci się nowe urządzenie i jest już zainstalowane, tzn. że jest ok, natomiast jeśli jest niezidentyfikowane, tzn. że musisz zainstalować sterowniki przeznaczone dla twojego telefonu.

Jeżeli nadal masz problem , spróbuj usunąć stare sterowniki, programem: USBDEVIEV x86 x64


Kolego po podłączeniu telefon pod komputer od razu pojawia się JY-G3. Używałem USB Deview i nie mógł usunąć tego w ogóle. Nie można niczym usunąć tych sterowników.

Po drugie o jakim wyłączaniu i włączaniu telefonu piszesz jak to są kolejne etapy w instalacji. Pierwszy najważniejszy etap to zeby był Preloader a u mnie tego nie ma.


////edit by ryyyiu: Preloader pojawia się w momencie jak podłączasz telefon bez baterii kablem usb do komputera , a następnie wsadzasz baterię.
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
Avatar użytkownika
szymon_rysiu
AKTYWNY
 
Posty: 554
Dołączył(a): 12 cze 2013, o 08:30
Lokalizacja: Kujawy
Pochwały: 35
Telefon:: Jiayu G3

Re: Instalacja romu dla MT65xx krok po kroku

Postprzez Dablju » 24 sty 2014, o 23:39

@szymon_rysiu sprawdź temat inew v3, miałem podobny problem ze sterownikami, tam jest rozwiązanie myślę że może ci pomoc
może to trywialne ale czy usb deview uruchamiasz jako administrator?
Dablju
VIP
 
Posty: 853
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 13:52
Lokalizacja: Głogów
Pochwały: 35
Telefon:: ZTE Geek
ROM: 4.2.2

Następna strona

Powrót do ROMy i Modyfikacje



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości