• Reklama

Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez valgir » 19 lis 2015, o 22:34

PTR1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie zgadzam się z Tobą.. Zdecydowałem się na droższe Silver VIP, bo zależało mi na szybkim dostarczeniu telefonu. Zaufałem opisowi sprzedawcy na stronie. Zapłaciłem więcej za tę dodatkową usługę. Zależało mi na szybkiej przesyłce, bo może ma to być prezent dla kogoś kto ma pojutrze urodziny? Bądź jest mi po prostu potrzebny do pracy? Sam fakt zerowej informacji o opóźnieniach i to, że jest to oszustwo, bo wysyłka jest z Chin? Czy te czynniki nic nie znaczą i z tego względu nie należy się więcej zwrotu niż tylko śmieszną różnicę za wysyłkę? A straty czasu? Moralne?

Wyobraź sobie sytuację, że zamawiasz coś kurierem co szybko potrzebujesz, bo Twoja żona ma za 4dni urodziny. W usługach kurier zaznacza, że będzie u Ciebie w dwa dni. Niestety prezent nie dochodzi, kurier pisze żeby być cierpliwym. W końcu kurier z paczką przychodzi ósmego dnia i mówi Ci, sorry, zwrócę Ci różnice pomiędzy kurierem a listem ekonomicznym poczty polskiej. Co robisz? Bo Ja wyśmiał go i dał w ryj.. Albo najpierw dał w ryj a później wyśmiał.

Plus dodam jeszcze, że gdyby Goldway zaznaczył, że w Estonii mogą skończyć się telefony na magazynie i wysyłka się opóźni to nie zamawiałbym u niego tylko u Top One za 140$ i gwarancją 100%, że nie będzie vatu. A teraz zostałem bez telefonu i z ewentualnością, że mogą mi dowalić jeszcze vat. Jeśli dostanę vat to nie odpuszczę i będę się ubiegał o zwrot za vat, różnice kosztów wysyłki z Chin i minimum 20$ refunda z wynikłej sytuacji.
Pozdrawiam


Niby czemu mialbys dostac zwrot za VAT? Bo na innej aukcji to gwaranuja? Totalnie z dupy argument. Roznica kosztow wysylki - tak. Jakis refund - pewnie tak, ale zwrot VAT to juz totalna abstrakcja. Tez jestem w tej grupie czekajacych ale bez przesady Panowie. Za chwile ktos wystarczy, ze chce 2 telefon :shock: w cenie jednego.
valgir
 
Posty: 66
Dołączył(a): 28 sie 2015, o 20:27
Telefon:: motorola

Reklama

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez TeBeusz » 19 lis 2015, o 22:34

PTR1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Czyli wg Ciebie w opisie aukcji SilverVIP było napisane, że przedmiot sprzedaży będzie u Ciebie określonego dnia czy zostanie wysłany w ciągu 48h? Jeśli wysłany w 48h to niekoniecznie znaczy, że przyjdzie za dwa czy trzy dni. Z resztą w opisie z tego pamiętam było że faktycznie jest szybciej a czas chyba szacowali w przedziale 5-13 dni.
Nie ulega wątpliwości, że powinni zgodnie z opisem wysłać w 48h, ale nikt Ci nie gwarantował, że towar będzie u Ciebie zaraz.

Argument ze stratami moralnymi przy zakupie telefonu za kwoty do 150$ nie przemawia jakoś do mnie. Rozumiem, że chodzi o zasady. Ale już np stwierdzenie, że "Jeśli dostanę vat to nie odpuszczę i będę się ubiegał o zwrot za vat, różnice kosztów wysyłki z Chin i minimum 20$ refunda z wynikłej sytuacji" jest trochę nadużyciem. Gdzie było napisane, że masz gwarancję zakupów bez VAT?
TeBeusz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7 sie 2015, o 10:25
Telefon:: HTC ONE M7

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez Jaro070 » 19 lis 2015, o 22:43

Goldway już dawno pisał, że może zostać nałożony VAT na przesyłki z Estonii.
Nigdy nic nie wygrałem na tym forum :/
Avatar użytkownika
Jaro070
 
Posty: 77
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:58
Lokalizacja: Bieszczady
Pochwały: 5
Telefon:: Jolla JP-1301

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez Piotr Blaszczyk » 19 lis 2015, o 22:52

Swieżak jestem i mam problem(?)
kupiłem za 119,99:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

i po paru dniach dostałem info od Goldwaya:

sorry for mistaken list, it’s only 1pc broken box phone in Estonia warehouse. And already sold out.
1. Cancel order and get 5 usd coupon for compensation.
2. Pay more 10 usd, which is total 129.99 usd, to get a new phone from China, delivery time would be average 15~60 days.
3. Choice 10pcs to pay 10 usd via below link,
http://www.aliexpress.com/store/product ... 48609.html

Mam jakąś alternatywę do tego co mi proponują czy też muszę przystać na ich warunki ?
Piotr Blaszczyk
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 15:39
Telefon:: umi zero

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez TeBeusz » 19 lis 2015, o 22:53

valgir napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Kolega dobrze mówi. Lepiej poczekać na oficjalne stanowisko Goldwaya w tej kwestii i wówczas się ustosunkować do sytuacji.
Aczkolwiek przyznaje, że po takim odzewie od klientów nie spieszy im się z odpowiedzią.
TeBeusz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7 sie 2015, o 10:25
Telefon:: HTC ONE M7

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez sebam135 » 19 lis 2015, o 22:56

dzisiaj własnie przyszedł mi xiaomi redmi note 2 zakupiony 11.11 wysyłka z Estonii bez vat-u:)
sebam135
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 paź 2015, o 16:19
Telefon:: sony
ROM: 3

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez PTR1 » 19 lis 2015, o 23:01

@valgir
Zamawiając u Goldway'a liczyłem się z tym, że może być vat, ALE, że nie dostałem żadnej informacji od sprzedającego przed wysyłką, że towar zostanie wysłany jednak z Chin w 48h, a nie z Estonii w 48h tak jak to było w "umowie" i czy sobie tego życzę, czyli wiedząc, że zostanę oszukany, nie zamawiałbym towaru u Goldway'a. To jest taki "efekt motyla", jeśli nie oglądałeś to polecam, dobry film.

@TeBeusz
No właśnie, chodzi o to, że miała być wysyłka w 48h z Estonii a nie z Chin co automatycznie wydłuża wysyłkę. Wiesz co to są straty moralne? Np. odczucie człowieka, że zaufał komuś/czemuś a został oszukany. Nawet gdyby to były waciki i za 0,5$.. to nie jest ważne co i za ile, liczy się sam fakt.
PTR1
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16 cze 2015, o 19:43
Telefon:: ZTE z7 Mini
ROM: nubia UI v2.5.0

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez TeBeusz » 19 lis 2015, o 23:15

@PTR1
A teraz będziesz chciał przeliczyć "odczucia" na pieniądze w postaci refundacji.
Goldway powinien dotrzymać warunków umowy. Jeśli tego nie uczynił to należałoby napisać do nich z prośbą o wyjaśnienie sytuacji.
Możesz zawsze wszcząć spór na Ali. Lub w skrajnym wypadku dążyć do odstąpienia od umowy ubieganie się o zwrot itp. Nie masz telefonu ale czy jesteś w stanie zaufać ponownie Goldway, że wyślą Ci to co chcesz i w czasie jaki Cię satysfakcjonuje..
TeBeusz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7 sie 2015, o 10:25
Telefon:: HTC ONE M7

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez PTR1 » 19 lis 2015, o 23:30

@TeBeusz
No a na co mam to przeliczać w tej sytuacji? Mam mu jeszcze podziękować i wysłać uśmiechnięta buźke i przeczytać jego "sorry"? :)
Myślisz, że tego nie zrobiłem? :) czekam od wczoraj na jakąś odpowiedź z jego strony.
PTR1
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16 cze 2015, o 19:43
Telefon:: ZTE z7 Mini
ROM: nubia UI v2.5.0

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez ihaman » 20 lis 2015, o 00:55

PTR1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mi odpisał głupio że tego typu status na trackingu to wina wolnego odświeżania. A skoro kręci będę się ubiegać o refund w końcu nie wywiązał się z umowy i jeszcze kłamie w żywe oczy
ihaman
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 sie 2014, o 16:26
Telefon:: HDC

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez PTR1 » 20 lis 2015, o 00:57

ihaman napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mi odpisał głupio że tego typu status na trackingu to wina wolnego odświeżania. A skoro kręci będę się ubiegać o refund w końcu nie wywiązał się z umowy i jeszcze kłamie w żywe oczy


Żadnego poczucia honoru i szacunku do klienta. Myślałem, że w Azji akurat honor mają.
PTR1
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16 cze 2015, o 19:43
Telefon:: ZTE z7 Mini
ROM: nubia UI v2.5.0

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez HongKong_Goldway » 20 lis 2015, o 01:38

Dostaliśmy parędziesiąt numerów przesyłek do sprawdzenia. Jak dotąd po sprawdzeniu ponad połowy tylko jedna paczka wyszła z opóźnieniem i otrzyma rekompensatę za dzień opóźnienia. Reszta paczek została wysłana 13.11.15. Według naszych ustaleń opóźnienia w pojawieniu się paczek w trackingu są spowodowane przez pocztę estońską.
Czekam na potwierdzenie od działu wysyłki sprawdzenia drugiej połowy listy Waszych zamówień, oraz na dokument od firmy SF, która zajmuje się nadawaniem paczek z potwierdzeniem daty nadania paczek , który tutaj wrzucę aby wszystko było fair.

Proszę Was o cierpliwość jeszcze paręnaście godzin.
Avatar użytkownika
HongKong_Goldway
AKTYWNY
 
Posty: 754
Dołączył(a): 2 paź 2014, o 03:34
Pochwały: 48
Telefon:: Xiaomi, LeTV.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron