• Reklama

GPS test - jak moge ocenić swój gps i na co patrzeć?

Chińskie telefony z androidem, pytania, problemy, pomoc

GPS test - jak moge ocenić swój gps i na co patrzeć?

Postprzez jogus48 » 1 paź 2014, o 14:42

witam, na YT jest wiele testów GPS na podstawie tej aplikacji

https://play.google.com/store/apps/deta ... ss.gpstest

jak przy pomocy tej aplikacji moge ocenic swoj gps z innymi telefonami, gdzie ich testy są na YT? zapewne tez ma wplyw na to gdzie sie znajduje w momencie testu? czy to okolica mocno zurbanizowana czy nie?
jogus48
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1 sty 2014, o 16:44
Telefon:: alcatel ot-8008x

Reklama

Re: GPS test - jak moge ocenić swój gps i na co patrzeć?

Postprzez Doman » 1 paź 2014, o 15:18

W tym programie najistotniejsze sa:
- czas lapania fixa (First fix time)
- ilosc widocznych satelit (w Polsce bez Glonassa widac okolo 13 satelit, z Glonassem jakies 20)
- ilosc podlaczonych satelit
- poziom sygnalu satelit - przyzwoite minimum to kolor zolty (czyli 30-40 przynajmniej dla niektorych satelit), a od 40 to juz jest bardzo dobry sygnal (kolor zielony)

Wrzuc screeny to pomozemy ocenic. Lokalizacja ma zdecydowanie bardzo duzy wplyw na ten test i ogolnie jakosc sygnalu GPS. Najlepsza bedzie na otwartej przestrzeni, a gorsza wewnatrz budynkow (o ile w ogole osiagalna), w lesie, pomiedzy wysokimi budynkami, itp.
Doman
AKTYWNY
 
Posty: 603
Dołączył(a): 13 maja 2014, o 16:16
Pochwały: 17
Telefon:: Xiaomi Redmi 3/4

Re: GPS test - jak moge ocenić swój gps i na co patrzeć?

Postprzez jogus48 » 10 paź 2014, o 19:43

Pozwoliłem sobie popełnić kilka testów:

Najpierw testy Endomondo. Zrobiłem chyba tramwajem 3 testy w Warszawie. Dwa na takiej samej trasie i w obu był problem koło ul. Filtrowej i placu Narutowicza - jest tam dosyć spore zagęszczenie budynków, po południu jest tam sporo cienia o tej porze. Przy pierwszym przekłamanie z 200m, może 150m. Przy drugim teście w prawie tym samym miejscu przekłamanie było z 70m - znaczna różnica patrząc na to, co było wcześniej. Jeszcze był test z Pragi na Ochotę i dokładność oceniam do 10m - na mapie malutkie zboczenia z trasy, choć ta przebiegała w zdecydowanej większości w kierunku prostym, w przeciwieństwie do poprzendnich.

Dziś zrobiłem teścik na rowerze. Była to trasa częściowo wzdłuż ruchliwej drogi krajowej, przebiegającej koło autostrady i fragmentem jezdnią, która przebiegała przez las - z jednej i drugiej str drzewa. Oprócz tego z 250m przez szczery las.

Niestety podczas tej trasy nie miałem jak zrobić screena, bo nie miałem aplikacji. Zrobiłem natomiast screena później, w miejscu, gdzie skończyłem podróż rowerem i wyszło mi coś takiego:

Obrazek


Monitorowałem w trasie ten program i między drzewami miałem dwa słupki na zielono, podobna ilość satelit w użyciu.

Łączenie z satelitami u mnie trwa z pół minuty, max 1min. W pociągu dopóki nie przyłożę telefonu prostopadle do szyby to fixa nie złapie

jak oceniacie działanie?
jogus48
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1 sty 2014, o 16:44
Telefon:: alcatel ot-8008x

Re: GPS test - jak moge ocenić swój gps i na co patrzeć?

Postprzez kombajnik » 10 paź 2014, o 21:17

A można wiedzieć jaki model telefonu?
kombajnik
VIP
 
Posty: 836
Dołączył(a): 14 kwi 2013, o 17:46
Pochwały: 20
Telefon:: Xperia XZ1 Compact
ROM: Stock

Re: GPS test - jak moge ocenić swój gps i na co patrzeć?

Postprzez jogus48 » 10 paź 2014, o 21:22

Alcatel Scribe
jogus48
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1 sty 2014, o 16:44
Telefon:: alcatel ot-8008x

Re: GPS test - jak moge ocenić swój gps i na co patrzeć?

Postprzez filozof71 » 11 paź 2014, o 00:05

Polecam też program AndroiTS GP, pokazuje skąd są satelity i są możliwe cztery państwa. Ja czasami widze jednego chińskiego. Czy jeśli jest Glonass to telefon ogranicza ilość wyszukiwanych bo uwaza że mu starczy?
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
Avatar użytkownika
filozof71
AKTYWNY
 
Posty: 776
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 05:45
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Re: GPS test - jak moge ocenić swój gps i na co patrzeć?

Postprzez filozof71 » 11 paź 2014, o 04:25

https://plus.google.com/photos/10694890 ... 0790873601

Proszę o komentarze. Dodam, że BE ON ROAD (czwarte zdjęcie) idealnie pokazywał gdzie byłem. Jechałem jako pasażer ponad godzine po Poznaniu i się nie pogubił. Nie prowadziłem nawigacji tylko śledziłem pozycję na mapach.

Co oznacza czwórka u góry na pierwszym zrzucie? Co oznacza fix? Co oznacza ostatni fix na drugim zrzucie? Co oznacza 35 na trzecim zrzucie? Czy czerwona strzałka na piątym zrzucie to północ?

pozdrawiam Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
Avatar użytkownika
filozof71
AKTYWNY
 
Posty: 776
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 05:45
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s


Powrót do Pytania, problemy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama