• Reklama

Faea F1 nie chodzi 1 slot Sim

Chińskie telefony z androidem, pytania, problemy, pomoc

Faea F1 nie chodzi 1 slot Sim

Postprzez kubuswujo » 3 gru 2013, o 12:09

Cześć!
Od końca wakacji 2013 posiadam ten telefon jestem bardzo zadowolony, ale po ostatnim factory reset przestał chodzić 1 slot karty Sim.
Testowałem na tym telefonie różne softy przez ostanie półtora miesiąca miałem zainstalowany Lewa OS który najbardziej przypadł mi do gustu, ale zaczął niestety czasami się wyłączać i włączać po podłączeniu ładowarki więc postanowiłem wejsc w RECOVERY w zrobiłem data format, factory reset i wipe cache partition.
Niestety zauważyłem że nie chodzi mi 1 slot SIM ten od AERO, pomyślałem, że pomoże ponowna istalacja ROMU niestety nadal to samo. Próbowałem ze Stockowym ROMem i z jeszcze jednym ale wszędzie to samo.

Jak włożę obydwie karty druga łapie od razu sygnał a pierwsza nie. przy czym jak manuanie wyszukam sieć na 1 SIM to po bardzo długim czasie znajduje sieci ale nie może sie z żadną z nich połączyć bo wyskakuje błąd przy próbie rejestracji karty w sieci.

Pomyślałem więc, że może karta Aero jest uszkodzona lub zablokowana, ale jak przełoże karte PLAY do 1 slotu niestety jest to samo.
dodam, że do czasu przed factory reset, wipe cache partition chodziło wszystko w miarę dobrze.

Sam już nie mam pomysłów co mogę zrobić i dlatego zwracam się do Was
kubuswujo
 
Posty: 35
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 18:28
Lokalizacja: Wardzyn

Reklama

Re: Faea F1 nie chodzi 1 slot Sim

Postprzez zriel » 3 gru 2013, o 13:59

Zainstaluj soft na nowo,przygotuj telefon do instalacji przez CWM zgodnie z zasadami . Informacje jak to zrobić znajdziesz w tym poradniku dla Cubot One wszystko-dla-cubot-one-t5664.html#p43054. Sprawdź też czy system nie zgubił gdzieś jednego z numerów IMEI - czasem się to zdarza i dlatego jeden slot nie łapie sieci. Jeśli tak się stało (sprawdź najpierw w informacjach o telefonie czy oba IMEI są aktywne, a jeśli nie to który jest widoczny) to spisz sobie(powinien być na naklejce pod klapką bateriii) brakujący IMEI i wprowadź go przy pomocy np. apki mobile uncle, a jeśłi to nie pomoże to wykonaj pełną procedurę odzyskiwania IMEI którą równierz możesz znaleźć w poradniku dla Cubot One.
zriel
AKTYWNY
 
Posty: 609
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 13:37
Pochwały: 31

Re: Faea F1 nie chodzi 1 slot Sim

Postprzez kubuswujo » 3 gru 2013, o 15:48

zaraz sprobuje to o co mnie prosiles a co do numeru Imei to jak wejde w tel info to oby dwa sloty maja taki sam Imei, taki jak na naklejce.
Dzieki mam nadzieje ze sie uda.
kubuswujo
 
Posty: 35
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 18:28
Lokalizacja: Wardzyn

Re: Faea F1 nie chodzi 1 slot Sim

Postprzez kubuswujo » 3 gru 2013, o 20:20

tak jak napisalem numery imei dla pierwsyej i drugiej karty sim sa takie same, niestety nie udalo mi sie zainstalowac innego recovery.
oryginalnie jest 3e
a jak probuje wgrac cwm recovery przez ROM manager to pokazuje ze ejst zainstalowane cwm i twpr ale jak chce wgrac to nie obsluguje tego urzadzenia i niestey nic.
Root oczywiscie jest.
a probujac wgrac przez ADB nie moge znaleźć nigdzie jak wprowadzić FAEA F1 w tryb fastboot aby sie polaczyc.
Moze jakies inne mozliwości wgrania CWM recovery dla tego telefonu_?
albo coś źle robie :-/
bo szukam ale dojsc do tego nie moge :-/ :-/ :-/
kubuswujo
 
Posty: 35
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 18:28
Lokalizacja: Wardzyn

Re: Faea F1 nie chodzi 1 slot Sim

Postprzez zriel » 7 gru 2013, o 17:22

Więc tak : musisz mieć root, root wgrywamy programem MTK Droid, CWM można zainstalować Mobile Uncle(apka z google play) lub w sposób z mojego poradnika. Jeśłi nie masz takiej opcji w menu wyłącznia telefonu, lub rom manager nie umożłiwia tego(powinno być coś w stylu "reboot to recovery") to do CWM wchodzisz wyłączając telefon i włączając go ponownie z wciśniętym przyciskiem volume up lub volume down(w zależności od modelu), dalej jedziesz według poradnika.
zriel
AKTYWNY
 
Posty: 609
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 13:37
Pochwały: 31


Powrót do Pytania, problemy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama