• Reklama

ECCO 04 z 3GB ram - już w przyszłym miesiącu

Nowe telefony z Chin, nowinki z chińskich fabryk, przecieki, plotki, zapowiedzi.

Re: ECCO 04 z 3GB ram - już w przyszłym miesiącu

Postprzez fourzero » 28 kwi 2015, o 11:08

Bardzo chciałbym ale nic z tego nie będzie.
Telefon włączyłem, pobawiłem się ze 2 godziny, ale działał dziwnie - co pewien czas sam zwiększał głośność do maks, nie działał przycisk power (do zablokowania ekranu). Nie dało się też wyłączyć, musiałem wyjąć baterię.
Teraz nie da rady uruchomić. Włącza się w trybie "Select boot mode" ale nie można nic wybrać, wskaźnik wyboru cały czas się przewija (tak jakby przycisk volume up był na stałe wciśnięty).
Uruchomiłem też tryb diagnostyczny opisany co prawda chińskimi znaczkami, ale znalazłem tam opcje testowania poszczególnych podzespołów. Jest też testowanie klawiszy fizycznych i wykrywa poprawnie wciśnięcie Volume Down i Power, a nie wykrywa Volume Up i Home.
Czekam na razie na odpowiedź sklepu, ale po miesiącu czekania na telefon przyjdzie mi go odesłać :-(
fourzero
 
Posty: 43
Dołączył(a): 11 mar 2015, o 13:28
Pochwały: 1
Telefon:: Samsung
ROM: CM12

Reklama

Re: ECCO 04 z 3GB ram - już w przyszłym miesiącu

Postprzez areq1987 » 28 kwi 2015, o 11:39

Trzeba było nie wgrywac lolipopa mówili na youtube ze w obecnej wersji do niczego się nie nadaje.
areq1987
VIP
 
Posty: 820
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 23:44
Lokalizacja: mielec
Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi MI5 64GB
ROM: 7.1.2 AOSP

Re: ECCO 04 z 3GB ram - już w przyszłym miesiącu

Postprzez fourzero » 28 kwi 2015, o 11:42

Nie zdążyłem się nawet wziąć za instalowanie 5.0 :-(
Natomiast na Galaxy S2 przeszedłem przez 5.0, 5.1 do aktualnie 5.1.1 i nie zauważyłem żadnych problemów.
fourzero
 
Posty: 43
Dołączył(a): 11 mar 2015, o 13:28
Pochwały: 1
Telefon:: Samsung
ROM: CM12

Re: ECCO 04 z 3GB ram - już w przyszłym miesiącu

Postprzez krasnalowski12 » 28 kwi 2015, o 11:55

DominProduction youtuber po polsku robi recke tego smartfonu
krasnalowski12
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 17:23
Telefon:: Lg
ROM: lg

Re: ECCO 04 z 3GB ram - już w przyszłym miesiącu

Postprzez fourzero » 5 maja 2015, o 15:03

Skontaktowałem się z serwisem GeekBuying (dzięki interwencji Cammy). Serwis proponuje żebym znalazł u mnie firmę, która naprawi usterkę, jeśli cena nie przekroczy 20 USD to zwrócą mi tę kwotę. Jeśli przekroczy to muszę im odesłać telefon.
W międzyczasie udało mi się uruchomić i stopniowo dochodzę do ładu z tą usterką. Jest to uciążliwe, ale raczej nie będę odsyłał do Chin. Po pierwsze - czas oczekiwania, nie widzi mi się czekać znowu miesiąc albo dłużej. Po drugie - możliwość odrzucenia reklamacji. Telefon często działa jakby wszystko było ok, mogą go w serwisie włączyć i uznać że jest sprawny. Po trzecie musi być nieużywany, a ja pierwszą rzeczą jaką zawsze robię jest zdjęcie folii, bo mi przeszkadza.
Dalej będę opisywał z pominięciem powyższej wady.
Zainstalowałem Lollipopa, niestety działa niezbyt płynnie i niektóre aplikacje się wieszają na pewien czas. Do KK na razie jednak nie wrócę, bo go nie lubię. Zostało mi zrootowanie, zajmę się tym wkrótce. Na XDA piszą że wersja 5.1 będzie najwcześniej w czerwcu, bo taki termin podała firma Mediatek.
Telefon wygląda moim zdaniem rewelacyjnie. Nie jest jakiś odpychająco wielki a użyte materiały i wykończenie wskazują na górną półkę (wizualnie). Obawiałem się trochę rozmiaru 5.5", ale niepotrzebnie.
Ekran jest również świetny, jakość obrazu robi wrażenie. Podświetlenie klawiszy Menu i Back jest za to zdecydowanie zbyt mocne, w nocy bardzo daje po oczach, można używać zamiast latarki.
Jakość dźwięku słuchawki i mikrofonu super, o wiele lepiej niż w moim wysłużonym Galaxy S2.
Sieć działa w LTE jeśli akurat ma zasięg, ale podobno dotyczy to tylko jednej karty SIM. Nie mam drugiej więc nie sprawdzałem.
Aparatu trochę używałem ale nie czuję się kompetentny w ocenianiu jakości. Zdjęcia z telefonu to dla mnie tylko dodatek, wolę aparat fotograficzny.
GPS moim zdaniem łapie wolno, na zewnątrz to jakieś 30s do fixa.
Najsłabszy punkt to bateria, na oryginalnej ładowarce ładowanie trwa chyba z 5 godzin i wystarcza na dobę. Na ładowarce Samsunga ładuje może 3 godziny.
Wg tego testu: http://chinamobilemag.com/ecoo-e04-plus-review/ bateria ma tak naprawdę 2150-2300 mAh (a nie 3000) i choć nie robiłem testów to wydaje mi się to bardzo możliwe.
Ogólnie telefon zrobił na mnie świetne wrażenie, ale później było tylko gorzej, choć największy minus to oczywiście problemy z klawiszami fizycznymi.
Jeżeli mam coś głębiej przetestować to proszę pytać :-)

edit:
Na XDA pisali też o problemie z nieprawidłowy IMEI. U mnie też to wystąpiło - pojawił się taki komunikat, jednak nie przeszkadzało to w używaniu telefonu. Zmieniłem jednak IMEI na prawidłowy z jakiegoś starego telefonu i komunikat zniknął.
fourzero
 
Posty: 43
Dołączył(a): 11 mar 2015, o 13:28
Pochwały: 1
Telefon:: Samsung
ROM: CM12

Poprzednia strona

Powrót do Nowości



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama