Czy polski rynek zaleją klony Nokii? - Nokla 5800

Tematy dotyczące wszystkich telefonów, sieci, operatorów, bateri itp..

Czy polski rynek zaleją klony Nokii? - Nokla 5800

Postprzez marx » 15 lip 2010, o 13:25

Obrazek
Nie tak dawno pisa­li­śmy o pod­ra­bia­nych tele­fo­nach z Chin. Dosta­li­śmy wiele maili od czy­tel­ni­ków, któ­rzy opi­sy­wali swoje wła­sne nie­zbyt przy­jemne doświad­cze­nia. Pre­ce­dens pomimo tego, że jest o nim dość cicho jest obecny także nad Wisłą. Tym razem chcemy Pań­stwu zapre­zen­to­wać pod­ro­bione tele­fony Nokii 5800 Xpres­sMu­sic.

1. NOKLA 5800

Ten tele­fon posiada swoją pre­zen­ta­cje video w inter­ne­cie - pre­zen­tu­jemy ją także poni­żej. Jak można łatwo zauwa­żyć tele­fon posiada pod­stawę pod­ro­bio­nych tele­fo­nów komór­ko­wych - Dual SIM - moż­li­wość wło­że­nia dwóch kart SIM do tele­fonu. Kolejna sprawa która łatwo rzuca się w oczy to górny napis na tele­fo­nie Nokla - pisane przez „L”. Już samo pudełko i bate­ria mogą suge­ro­wać, że tele­fon to chiń­ska pod­róbka - azja­tyc­kie napisy. Zobacz dokład­nie wszystko na poniż­szym video.

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/dug_sPlzmd4&hl=pl_PL&fs=1?rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/dug_sPlzmd4&hl=pl_PL&fs=1?rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
2. Any­cool 5800 Xpress Music

Tutaj także możemy zoba­czyć video, na któ­rym zoba­czymy takie róż­nice pomię­dzy tym mode­lem a ory­gi­nalną Nokią 5800 Xpres­sMu­sic jak: nazwa Any­cool (zamiast Nokia), napis Voda­fone na dole tele­fonu (ory­gi­nał nie posiada tam żadnych napi­sów) i ostat­nia rzecz to napis 5800 i zna­czek blu­eto­oth w gór­nym, lewym rogu tele­fonu (auten­tyk posiada napis Nokia w tym miej­scu). Wię­cej infor­ma­cji, a także moż­li­wość zakupu znaj­dziemy na stro­nie dyitrade.com. Zobacz video.
<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/K1TO4YPNH24&hl=pl_PL&fs=1?rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/K1TO4YPNH24&hl=pl_PL&fs=1?rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>3. Aphone 5800 / WebXpress 5800

Ten model tele­fonu jest już dostępny na pol­skim rynku. Na inter­ne­cie zauwa­ży­łem nawet, że tele­fon sprze­da­wany jest już na Alle­gro jako model ZTC WF 5800. Ten model także różni się od ory­gi­nału - Dual SIM, brak napi­sów w gór­nej cze­ści tele­fonu, napis WebXpress w dol­nej czę­ści tele­fonu. Wię­cej na temat tego modelu możemy prze­czy­tać tutaj - ist­nieje rów­nież moż­li­wość zakupu tego telefonu.
Obrazek


Czy pol­ska zosta­nie zalana pod­rób­kami z Chin. Patrząc na aukcje jed­nego z wyżej wymie­nio­nych tele­fo­nów i liczbę osób licy­tu­ją­cych ten tele­fon (25) należy się mocno zasta­no­wić czy rze­czy­wi­ście taki incy­dent na dużą skalę może mieć miej­sce. Nie­wąt­pli­wym plu­sem tele­fo­nów tego sortu jest niska cena ok. 300 - 400 zł. Gdzie cena ory­gi­nal­nego modelu waha się od 1000 - 1500zł. Zasta­nów się lepiej dwa razy nim kupisz klon Nokii 5800 Xpres­sMu­sic, bo póź­niej może się oka­zać, że nie była ona warta nawet tych 300złźródło: dailymobile.pl
marx
Administrator
 
Posty: 10672
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 265
Telefon:: Dual sim

Reklama

Re: Czy polski rynek zaleją klony Nokii? - Nokla 5800

Postprzez LUKA2000 » 15 lip 2010, o 14:06

marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

odp.
Jestem zdania że kto da się wkręcić w kupowanie badziewia z chin i podróbek szybko drugi raz nie kupi tego i będzie wolał kupić drugi nowy, ale markowy z dobrym systemem jak Android lub WM z 3G/UMTS.

Dziś te pseudo już tańsze modele raczej kupują dzieciaki i osoby które myślą że to Nokia nowa tak tanio co było póżniej widać jak kupowali i9+++ jako iPhone3GS i dziwili się że nic nie działa jak w Apple i tak samo z tymi a'la Nokia/Nokla bez symbian systemu. :D

Tak czy siak... nie polecam i szkoda kasy na ten szmelc o parametrach tego co było 5 lat temu w prostych telefonach, a wygląd obudowy to nie wszystko aby kupić podróbkę Nokii.

Pozdrawiam...LUKA2000
LUKA2000
 
Posty: 82
Dołączył(a): 12 mar 2010, o 18:38
Lokalizacja: DUAL SIM


Powrót do Dyskusje ogólne o telefonachKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama