• Reklama

Coolpad Cool Play 6

Coolpad

Coolpad Cool Play 6

Postprzez Ironclad » 23 wrz 2017, o 12:02

Witam,

Czy ktoś posiada ten model i może o nim napisać coś więcej? Wygląda podobnie do modelu Cool 1, ale ma 6GB RAM i 64GB ROM, procesor Snapdragon 653,. podwójną kamerę 13Mpx oraz baterię 4060mAh, przy tym nie jest znacząco droższy. Patrząc na specyfikację wygląda interesująco, jednak nie znalazłem nigdzie by posiadał NFC oraz obsługę pasma LTE 800.

Wysłane z mojego NX563J przy użyciu Tapatalka
Ironclad
AKTYWNY
 
Posty: 501
Dołączył(a): 31 sty 2017, o 02:10
Pochwały: 18
Telefon:: OnePlus
ROM: OxygenOS

Reklama

Re: Coolpad Cool Play 6

Postprzez zawel » 23 wrz 2017, o 12:36

Raczej nie ma B20. Rosjanie z 4pda piszą że aparat bez szału, chyba nie jest taki fajny jak na Cool1. Telefon przychodzi od chińczyków z jakimś ichnim ROMem, który ma wbudowane trochę tłumaczeń ale słabych i jest dziwnie wolny. Oryginalny ROM (JUI na Androidzie 7) na ten telefon tylko po angielsku i chińsku, bez Gappsów i strasznie ciężko go ściągnąć. Niektórzy próbowali wgrać TWRP od Coola 1 i efekty są różne: jednemu się udało, inni uwalili telefon (co wydaje mi się logiczne bo to inny procesor). Więc na razie wygląda to trochę tak jak x722 czyli dość fajny telefon kompletnie bez wsparcia.

Jest mała szansa na sensowne ROMy bo chyba ten telefon będzie sprzedawany w Indiach, ale nic pewnego.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: Coolpad Cool Play 6

Postprzez Ad@mus » 1 lis 2020, o 12:49

Telefon mam od paru dni. Kupiony leżak za 400zł. I moja fascynacja właśnie wygasła.
Po trzydniowej walce z whatsapp i messengerem poddałem się. ROM nie ogarnia tych apek, często wywala błędem, brak powiadomień o nadejściu wiadomości.
Nic nie ustawisz, telefon sztywny jak pal AZJI. Mam nadzieję, że wygrzebie rozwiązanie z www, ale jak na razie jestem w szoku, że takie proste, ogólnoświatowe apki są uwalane w tym systemie.

Co do języków, jest Polski, w większości menu przetłumaczony, nie sprawia to problemów w obsłudze.
Ad@mus
 
Posty: 34
Dołączył(a): 11 wrz 2017, o 15:06
Telefon:: hłałej
ROM: OMG

Re: Coolpad Cool Play 6

Postprzez Flyagaric » 1 lis 2020, o 16:26

Czyli ROM grzebany. Lepiej było kupić używkę Cool 1, bo chociaż ROM od LeRee jest do tego - oryginalny i nie grzebany. W twoim masz ulepa - ROM tłumaczony z pomocą morelocale2 i dograny. To nie jest oryginał. Niestety, ale nie ma niespodzianki. Przyzwoity konfig nic nie znaczy bez dobrego ROMu, a tego nie było nigdy, więc osobiście, nie zaryzykowałbym kupna.
Straszliwe leżaki, bo model jest prawie tak stary jak Cool 1.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Coolpad Cool Play 6

Postprzez Ad@mus » 11 lis 2020, o 13:14

Czy to rozwiązanie zadziała?
Czy ktoś się podejmie zmiany romu? Jestem ze śląska:
https://www.getdroidtips.com/coolpad-co ... -8-0-oreo/
Ad@mus
 
Posty: 34
Dołączył(a): 11 wrz 2017, o 15:06
Telefon:: hłałej
ROM: OMG

Re: Coolpad Cool Play 6

Postprzez Flyagaric » 11 lis 2020, o 18:26

Szukaj na forach tematycznych, bo przecież też nie wiadomo czy jest wersja inna niż i na ile jest dopracowana. Ja wychodzę z założenia, że jeśli u Ruskich i na XDA nic nie ma, to temat raczej nie istnieje.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers


Powrót do Coolpad



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron