• Reklama

Cool1 od LeEco oraz Coolpad

LeTV LeEco X500, X600, X800, Le2, Le1, LeMax Le Max 2
ROMy, aktualizacje, pomoc, opinie,

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez tpawel » 30 lip 2017, o 17:04

4G+ to lte-a. W jakiej sieci jesteś?
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Reklama

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez cieplasek » 30 lip 2017, o 17:51

U mnie też jest 4g

Wysłane z mojego C106 przy użyciu Tapatalka
cieplasek
AKTYWNY
 
Posty: 333
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 23:44
Lokalizacja: Wągrowiec
Pochwały: 9
Telefon:: Cool1
ROM: LeeRe

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez tpawel » 30 lip 2017, o 18:51

Nie chodzi o 4g. Chodzi o 4g+
Agregacja pasm w LTE.
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez matt_s » 30 lip 2017, o 20:37

W play 4g+ u mnie łapie. W orange nie. Ogólnie z kartą orange mam problem - co jakiś czas gubi zasięg i ma problem z rejestracją ponowną w sieci. Czasami trwa to kilka - kilkanaście sekund, a czasem nawet 2 godziny ! W play i w plusie nie ma takiego problemu. I nie ma znaczenia czy wybiorę operatora ręcznie czy automatycznie. Na stockowym romie ( od Goldiego ) i na bb 72 jest tak samo. Miał ktoś podobnie ?
matt_s
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 13:49
Telefon:: one touch star

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez tpawel » 30 lip 2017, o 21:12

Czyli łapie 4g+, to przewaga względem serii redmi od xiaomi. Do do Twoje przypadłości z Orange. Mam to samo na redmi i myślałem że to wina telefonu. Ale powiem Ci że teraz jestem na Stable xiaomi.eu i zrobiło mi się to raptem raz. Na niektórych rozwojowych praktycznie każde wyjście z miejsca o słabym zasięgu to tracił kompletnie sieć i nie chciał wrócić. Na globalu nigdy mi się to nie zdarzyło, dlatego myślałem że to wina softu, ale jak widać po Twoim przypadku to jednak coś z Orange
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez matt_s » 30 lip 2017, o 22:37

Pokuszę się o krótkie porównanie do redmi pro.
Moja subiektywna opinia
Oba zamówione od Goldiego.
Redmi Pro w wersji x20, 3/32
Cool 1 (c106-9) 3/32

Jakość wykonania - na korzyść redmi pro: Całość w amelinium, sprawia wrażenie bardziej solidniejszej konstrukcji. Czuć metal, w cool1 plecki jakby "bardziej plastikowe". W redmi pro szkło bardziej zaokrąglone na krawędziach, w cool1 niezauważalnie. Na szkle w redmi pro po miesiącu zauważyłem ryski, nie wiem jak w leeco bo od razu nakleiłem dodatkowe zabezpieczenie na ekran. Czytnik linii papilarnych szybszy w xiaomi, moim zdaniem wygodniejszy na froncie, mimo, iż trzeba go wcisnąć. W moim przypadku cool1 czasami za pierwym razem nie odczytuje palucha, za drugim ( identycznym położeniu palca ) odblokuje. Didoa powiadomień w leeco daje sporą, brzydką poświatę dookoła, być może to kwestia białego frontu ( redmi miałem w wersji czarnej )

Wydajność - Nie jestem fanatykiem benchmarków, nie gram w gry. Dla mnie telefon ma płynnie działać. Oba w moim przypadku spisywały się bez zarzutu. Wszystko działa płynnie, bez zacięć.

Wyświetlacz - OLED w Redmi bardzo fajny, kolory nie są przesadnie nasycone jak w samsungu, zauważyłem słabe wygładzanie czcionek w systemie.
IPS w cool nie powalił mnie, maksymalna jasność ok, minimalna troche za mała.

W temacie UI nie ma się co rozwodzić. Dla mnie nie ma lepszej nakładki niż MIUI.
Co do EUI - z biegiem czasu się przyzwyczajam, ogólnie jest dobrze. Mam BB72 india. Na forum znajduje posty z informacjami, że jest spolszczony w 90% - wg mnie jest to max 70%.

Komunikacja - Ogólnie lepszy zasięg sieci komórkowej mam na Cool 1. Mam dwie karty - Play i Orange. W miejscu gdzie na redmi miałem problemy ze swobodną rozmową, na cool 1 jest ok. W moim przypadku występuje natomiast problem z siecią/kartą orange - Czasami zanika zasięg całkowicie i przez dłuższy czas go nie ma. Nie ma znaczenia czy karta orange jest w slocie 1 czy 2, czy łączenie ustawione ręcznie czy automatycznie. Czasami pomaga restart telefonu, wyłączenie i włączenie sim. Dzieje się tak tylko kiedy mam chwilowy słaby zasięg i tylko z kartą orange. Play działa wyśmienicie. Wygląda to tak jakby po zgubieniu zasięgu orange telefon miał problem z zalogowaniem ponownym do sieci.
GPS w Cool 1 fixa łapie w miejscach, gdzie redmi nie łapał. Wifi szybsze w cool1 (42mb/s vs 30 mb/s)

Bateria - bezsprzecznie na korzyść cool1. Przy niemal identycznym używaniu telefonów leeco pracuje ok. 20% dłużej.

Aparat - Znajdziecie mase porównań na necie tych dwóch telefonów. Wiem, że większość na to głownie czeka ale ja, niestety, póki co nie jestem w stanie wrzucić fotek robionych w tych samych warunkach do porównania. Jak tylko wróci do mnie redmi pro, obiecuję, że wrzucę porównanie. W cool1 podoba mi się funkcja noc ( fotki w ciemnych warunkach wychodzą całkiem ok) natomiast z flashem jest tragedia - część scenerii jest fioletowa... NIe pamiętam jak na stockowym romie od Goldiego, ale na wszystkich od Włocha tak jest.
matt_s
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 13:49
Telefon:: one touch star

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez avatarek » 31 lip 2017, o 20:39

Cześć. Polecicie szkło hartowane do cool1 i pokrowiec jakiś?
avatarek
AKTYWNY
 
Posty: 780
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 14:44
Pochwały: 9
Telefon:: komórkowy

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez Petru23 » 31 lip 2017, o 20:41

@up
Tak, polecamy ;)
Petru23
 
Posty: 100
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 23:46
Pochwały: 4
Telefon:: Cubot X17

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez avatarek » 31 lip 2017, o 21:39

Z czego się cieszysz?
avatarek
AKTYWNY
 
Posty: 780
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 14:44
Pochwały: 9
Telefon:: komórkowy

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez bumbum » 1 sie 2017, o 10:26

avatarek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jesli chcesz mieć czarny front, polecam te szkiełko https://pl.aliexpress.com/item/HD-Full- ... 0.0.BWE2Im
Mam teraz założone i wygląda o niebo lepiej niz biały front. Do tego przyciski lepiej się eksponują i dioda powiadomień nie prześwituje tak jak spod białego
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez zlamek » 1 sie 2017, o 15:29

@awatarek Nie wiem o jaki pokrowiec ci chodzi ale polecę Ci ten case:
Miękka tpu case dla letv coolpad fajne 1 dual leeco cool1 matowe silikon slim ochronna tylna pokrywa dla leeco fajne 1 pełna pokrywa
http://s.aliexpress.com/B7nEza6v
Plus za to że jest matowy i dzięki niemu telefon leży pewniej w dłoni. Na minus to że bo bokach zaczyna mi już schodzić materiał.


Tak w ogóle pobrał już ktoś z leeco.re JUI ROM beta z nowego tematu, bo ja za nic nie mogę ogarnąć jak to pobrać

Wysłane z mojego Cool1 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
zlamek
 
Posty: 58
Dołączył(a): 17 mar 2017, o 14:45
Telefon:: coolpad cool 1
ROM: JUI OS 7.1

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez cieplasek » 1 sie 2017, o 17:48

Witam. Czy macie jakiś sposób by umieścić pasek szybkiego uruchamiania np Wi-Fi danych gps na pulpicie. Niestety stosowałem kilka i się zawieszają po czasie i raz działa raz nie.

Wysłane z mojego C106 przy użyciu Tapatalka
cieplasek
AKTYWNY
 
Posty: 333
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 23:44
Lokalizacja: Wągrowiec
Pochwały: 9
Telefon:: Cool1
ROM: LeeRe

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do LeTV LeEco



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron