LeTV LeEco X500, X600, X800, Le2, Le1, LeMax Le Max 2
ROMy, aktualizacje, pomoc, opinie,
Odpowiedz

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

1 sty 2017, o 13:31

Czy pamięć urządzenia jest jakby emulowana? Nie wiem jakby dokładnie opisać o co mi chodzi. Zwróciłem uwagę, że ścieżki plików (muzyka, zdjęcia, itd.) wyglądają tak, jak na screenie. Zastanawia mnie, czy tak jest normalnie, czy po pierwszych problemach (wtedy co niby był błąd wgrywania recovery, czy brak ładowania się systemu), coś się poprzestawiało.

Spoiler:


Nawiązując jeszcze do pewnej rozmowy (tu na forum). Natknąłem się na "review", na YT, gdzie autor wskazuje, że podwójna kamerka, ma wpływ na jakość zdjęcia. Widać lepsze odwzorowanie szczegółów, jakby mniej szumów.

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

1 sty 2017, o 13:57

W telefonie masz jedną kostkę pamięci bez karty SD. Jest ona podzielona na partycje (boot, recovery, system, data, itd.). Jako że nie masz w telefonie karty SD, a wiele programów potrzebuje jej do poprawnego działania (czy chociażby by mieć gdzie trzymać muzykę, zdjęcia, itp.), to jest ona emulowana -- fizycznie pliki znajdują się na partycji data, jednak linux udaje że to osobna partycja. Kiedyś (Android 4.0 i wcześniej) popularne było wydzielanie dedykowanej partycji, jednak wtedy masz sztywny podział miejsca na dane aplikacji i pliki, tutaj masz jakby zunifikowane.

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

2 sty 2017, o 14:02

Pivko napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


przez chwilę wydawało mi się że odznaczanie wifi and cellular positioning pomaga, ale teraz takiej pewności nie mam, bo czasami mam włączone i bateria daje radę, a czasem nie. sporo pomogło wywalenie bluemail
wydaje mi się że od przejścia na rom bb72 tak jest, jak byłem na ruskim to było sporo lepiej. póki co nie chce mi się bawić i siedzę na tym co mam, ale spróbuję czegoś innego tzw wolnym czasie. szkoda że ten rom od ruskich ma wywalone wszystkie języki oprócz angielgkieso, chińskiego i ruskiego więc jest słabo użyteczny

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

3 sty 2017, o 14:27

Nie da się nic zrobić by odbierał tele LTE w małych miastach?
galaxy s4 odbiera 4G a ten już nie, tylko w duzych miastach z mniejszym zasięgiem.
mimo że nadajnik orange w tym mieście działa na pasmach LTE 800m 2100. 2600. to ten tele nie odbiera LTE

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

3 sty 2017, o 18:16

major007-18 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To że jest pozwolenie na 2600 nie oznacza że jest uruchomione to pasmo. Nie ma 1800? Co to za sieć?

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

3 sty 2017, o 19:02

major007-18 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



jestes pewien ze dobrze ustawiles lte w ustawieniach? W duzych miastach odbiera lte ?

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

3 sty 2017, o 21:54

Zreszta lte B20 (800mhz) to wolna zasięgówka, prędkości podobne jak 3G

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

3 sty 2017, o 22:09

Nie dotyczy Orange i T-Mobile bo mają tej wolnej zasięgowki po 10Mhz. W Warszawie tam gdzie Orange dokłada lte800,tam ta częstotliwość ma priorytet. Mam teraz rownolegle dwa telefony, jeden z B20, drugi bez i nawet w granicach administracyjnych Warszawy widać różnicę w zasięgu LTE. Nie będzie to dotyczyło playa bo ze względu na opłaty za roaming telefon na siłę trzyma w LTE, ile się da

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

5 sty 2017, o 01:59

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

tak LTE działa w dużych miastach ale jest krótszy zasięg niż w telefonach z b20.
raczej dobrze ma ustawione, włączone piorytet 4g, bo jak ustawię na 3g to wtedy nie mam zasięgu 4G
na paśmie 800mhz jest szybszy net niż na H+ w małym miescie, sprawdzałem test prędkości na telefonie z obsługą b20 i porównałem do cool 1 który ma tylko H+ w małym mieście.
Mam Orange,
nie wiem czy w Play bym miał 4G w tej miejscowości co cool 1 nie odbiera w orange 4G hmm ?
Ciekawe czy jest jakiś moduł podłączony do gniazda w cool który by odbierał LTE na B20 :P ?
w tej miejscowości Suchowola jest LTE 1800mhz według nadajnika orange, kolega w swoim tele Huweja ma cały czas 4G nawet w domu, a mieszka obok Suchowoli.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 96&zoom=13
w innym tele z obsługą b20 zasięg 4G od tego nadajnika to jakieś 5km potem już znika...

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

5 sty 2017, o 11:16

Jak się ma ustawienie 4g lub 3g priorytetu do żywotności baterii? Jeśli LTE łapie od czasu do czasu (mam play, a u nich zasięg to lipa w mojej okolicy [kiedyś bywało lepiej]), to lepiej ustawić tylko 3g, czy brak znacznych różnic w czasie działania?

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

5 sty 2017, o 11:25

4g wiecej ciagnie i jesli traci polaczenie i pozniej znowu sie laczy to wiadomo ze wiecej baterii bierze niz stabilne 3g.

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

5 sty 2017, o 12:16

To jaki soft jest obecnie najlepszy i co wgrać?
Odpowiedz