• Reklama

Cool1 od LeEco oraz Coolpad

LeTV LeEco X500, X600, X800, Le2, Le1, LeMax Le Max 2
ROMy, aktualizacje, pomoc, opinie,

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez wistak » 26 mar 2018, o 10:45

Gsam baterry monitor

Lepiej pokazuje co zużywa baterię, oraz czy telefon wchodzi w uśpienie poprawnie

Dodatkowo gdzieś w tym wątku ktoś opisywał coś co się nazywa force doze i wymusza uśpienie

Sent from my C1-U02 using Tapatalk
wistak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 lis 2017, o 05:05
Telefon:: Lumia 640 XL
ROM: WM 10

Reklama

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez Flyagaric » 26 mar 2018, o 10:56

Doze to usługa systemowa i powinna działać automatycznie. Force doze, to zewnętrzna appka, która wymusza jej włączanie.
Pamiętam, że po włączeniu którejś z opcji oszczędzania energii, w fonie żony doze przestał robić swoje. Dlatego polecam którykolwiek poradnik z googli o optymalizacji baterii odnośnie EUI, bo EUI jest przecież takie samo na wszystkich LeEco/LeTV.

Oprócz tego, kolega wyżej dobrze radzi z GSAM Battery Monitor. Program wymaga roota, ale da się to ominąć - program sam podaje instrukcję jak za pomocą ADB nadać mu uprawnienia, aby mógł szczegółowo analizować zużycie baterii. Należy to wykonać i wtedy sprawdzać w nim co nam żre baterię. Będzie to ładnie widać. Dodatkowo, na wykresie INNE jest dodane DOZE i widać tam czy się włącza przez noc, czy też nie. Jeśli nie, to znaczy, że jakiś proces trzyma go na smyczy. Najczęściej będzie to coś w opcjach oszczędzania energii.

Od razu powiem, że najlepiej jest trzymać te opcje powyłączane i zdać się na jądro Andka, które poradzi sobie z tym lepiej. Po zdefaultowaniu wszystkich tych opcji oszczędzania DOZE zaczęło mi się włączać samo z siebie i nie musiałem już używać ForceDoze.

Pochwały przyznane za posta: 3
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez _MarSs_ » 26 mar 2018, o 11:06

Tak jak piszą poprzednicy najprawdopodobniej telefon nie usypia (różnie to nazywają, mój ulubiony Wakelock Detector nazywa to "Deep Sleep").
Opisałem ten problem szczegółowo gdzieś między 205 a 220 stroną tego wątku.

Autor postu otrzymał pochwałę
_MarSs_
 
Posty: 67
Dołączył(a): 4 gru 2017, o 11:06
Pochwały: 37
Telefon:: Cool1
ROM: LeRee

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez R@lph » 29 mar 2018, o 10:57

Czy u was na c106-9 macie internet w 3g? U mnie działa tylko na h+ i 4g,a na 3g nie działa i szuka h+. Sieć Plus.

Wysłane z mojego C106-9 przy użyciu Tapatalka
R@lph
 
Posty: 97
Dołączył(a): 30 gru 2015, o 23:33
Telefon:: LeTv
ROM: 07sRL

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez Flyagaric » 29 mar 2018, o 12:26

Ale technicznie rzecz biorąc, to H+ jest dalej 3G. Takim rozszerzonym i szybszym, ale wciąż 3G.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez R@lph » 29 mar 2018, o 13:17

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Czyli, jeśli jest zasięg ze znaczkiem 3g i telefon nie łączy się (zasięg full),to nie wiem czy to jest coś z apn czy telefonem,bo dodam, że od początku jak go kupiłem nie chodził w 3g. Muszę może włożyć kartę innego operatora.

Wysłane z mojego C106-9 przy użyciu Tapatalka
R@lph
 
Posty: 97
Dołączył(a): 30 gru 2015, o 23:33
Telefon:: LeTv
ROM: 07sRL

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez Vital-lion » 30 mar 2018, o 16:08

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale wcześniej nie miałem kiedy przysiąść, a jeszcze chciałem poobserwować zachowanie baterii.

A więc tak: zastosowałem się do waszych wskazówek, ogarnąłem sobie tego GSAM Battery Monitor, nadałem mu uprawnienia przez ADB i macie rację - Doze w ogóle się włącza, więc coś go blokuje, tylko co to jest? Sprawdziłem opcje oszczędzania energii, jednak tam wszystko jest na OFF, więc to nie to.

Poniżej wklejam zrzut z widoku wybudzenia Kernela:
https://imgur.com/a/PpASc

Bardziej mnie jednak zainteresowała inna rzecz na tym wykresie: https://imgur.com/a/HWXGx - jak można zauwazyć. w godzinach od ok. 7 do 16 było uruchomione Wi-Fi. Tylko - jak wspominałem w pierwszym poście - z Wi-Fi prawie w ogóle nie korzystam, a tamtego dnia w podanych godzinach byłem poza domem, więc nawet nie miałem dostępu do żadnej sieci bezprzewodowej. Możliwe jest, że u mnie pojawił się problem, gdzie Wi-Fi jest "niby" wyłączone, ale tak naprawdę wciąż działa i ono drenuje mi baterię?
Vital-lion
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 mar 2018, o 12:53
Telefon:: Leeco Cool1

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez anduril » 31 mar 2018, o 14:45

Vital-lion napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak. Jest taki bug. Zrób eksperyment - wyłącz WiFi i zrób restart. Dopóki nie włączysz go z powrotem będzie ok.
anduril
AKTYWNY
 
Posty: 453
Dołączył(a): 28 maja 2013, o 19:51
Lokalizacja: Świdnica
Pochwały: 19
Telefon:: J5 2015
ROM: 6.0.1 official

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez Bartnik123 » 1 kwi 2018, o 20:36

Cześć, słuchajcie mam szybkie pytanie, aktualnie korzystam z LeRee Le3 wersja 3/32GB i jestem bardzo zadowolony z tego telefonu. Moja siostra z zazdrości umiera więc obiecałem, że również jej zamówię. Zauważyłem że obecnie LeRee 3/32 jest w cenie Cool1 4/32, wiec moje pytanie jest proste na który się zdecydować. Wiem że Cool1 w wersji którą mógłbym zamówić obsługuje tylko LTE 1800 natomiast LeRee obsługuje chyba wszystkie Band'y w Polsce, czy odczuwacie jakieś poważne problemy z tym związane? Jak jest z softem w Cool1? bo w LeRee mam EUI 5.8.018S i wszystko śmiga jak ta lala, bateria trzyma naprawdę długo, aparat robi super fotki a telefon nie "laguje" i jest bardzo szybki (w porównaniu do Redmi 4X, którego kiedyś używałem). Wiem na pewno że Cool1 posiada różnicę w sofcie polegającą na możliwości aktualizacji oprogramowania poprzez jego ściągnięcie lub poprzez gotowy plik "update.zip", który można skopiować do pamięci telefonu.
Avatar użytkownika
Bartnik123
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 mar 2018, o 16:42
Telefon:: LeRee
ROM: 5.8.018S

To start android enter your password

Postprzez lokalizator » 3 kwi 2018, o 09:33

Cześć.

Koleżanki i koledzy może ktoś zetknął się z moim problemem i wie o co chodzi.
Mam Cool 1 c106-9 (z joybuy). Dłuższy czas używałem rom LeRee z wgranym recovery (TWRP).
System był zrootowany na trochę i po modyfikacjach root został usunięty. Jakiś czas później telefon się zrestartował i po uruchomieniu pokazał się komunikat: "To start Android, enter your password". Nie jest to moje hasło (PIN 4 cyfrowy). Dostęp do partycji z danymi z poziomu recovery także został zablokowany. System po starcie pokazuje wyłącznie ten komunikat.
Wg internetów ten błąd jest rzadko spotykany :)
Robiłem różne operacje:
- rom leree od nowa z recovery
- rom stock i póżniej leree jako update.
- stock EUI 5.9.026 od Włocha
- najnowszy stock
i wymieniony problem pojawiał się po krótkim czasie.
Za każdym razem system na trochę rootowałem i ostatnio telefon działał z powodzeniem na romie Leree i zdjętym rootem ponad tydzień.
Niestety dzisiaj rano ponownie zaszła taka sytuacja - nagły reset i po uruchomieniu znany mi już komunikat :(
Co może nie pasować systemowi Google? Czy sam fakt rootowania? Przecież niektórzy używają root na co dzień i działa to normalnie.
Czy może jakieś ustawienia na koncie google, które jest tam ustawione?
Root jest mi potrzebny w zasadzie wyłącznie do jednej aplikacji ale lubię czasem coś sobie zgrać na później.
Po zainstalowaniu systemu i zrobieniu roota blokuję także kilka aplikacji ponad te zablokowane domyślnie (w LeRee). Czy to może mieć znaczenie?
Blokuję np. ANT HAL, zbędne klawiatury Gboard, Hangout czy Due od google, zbędny launcher bo używam Nova.
Czy Google stał się bardzo upierdliwy i cokolwiek mu nie pasuje to blokuje dostęp do systemu?
Telefon żony (taki sam) działa od początku z wgranym TWRP i romem LeRee, także był rootwany na trochę i nic podobnego jak wyżej się nie wydarzyło. U nikogo ze znajomych, którym wgrałem ROM LeRee także problem nie wystąpił.

Nie mam już koncepcji po za ew. próbą posadzenia LeRee i nie rootowaniu. Tylko do licha nie o to tu chodzi.
Może ma ktoś wiedzę albo pomysł na to jak sobie z tym poradzić?
Co do reszty w tym egzemplarzu nie mam zastrzeżeń. Bateria trzyma, system przechodzi w deep sleep jak należy, aparat w porządku.
Dziękuję

PS. Na tym samym koncie google mam jeszcze jeden telefon - stary chińczyk, system zrootowany, sklep pokazuje brak certyfikatu ale od zawsze działał poprawnie (jest tam staruszek Android 4.4). Czy może to mieć znaczenie?
Do najnowszego stockowego romu wgrywa się apki googla osobno i jakoś to ludziom działa a mi się android opiera :-/
lokalizator
 
Posty: 188
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 10:34
Lokalizacja: UK
Pochwały: 8
Telefon:: LeEco

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez boldboy77 » 3 kwi 2018, o 15:10

Na 4pda jest plik no-encrypt.zip Rozwiąże Twój problem z hasłem
https://4pda.ru/forum/index.php?showtop ... ry70958308
boldboy77
 
Posty: 123
Dołączył(a): 17 wrz 2017, o 16:15
Pochwały: 2
Telefon:: Coolpad Cool 1
ROM: EvolutionX

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez lokalizator » 3 kwi 2018, o 17:50

Dziękuję. Sprawdzę jak wystąpi.
Nie wiem czy to o to samo chodzi. Ja nie potrzebuję dostępu do danych z TWRP (nawet tego nie chcę).
W pewnym momencie po prostu system szyfruje partycje i po restarcie mam ekran jak w przykładowym artykule (inny system i telefon):
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Zobaczymy - zaistalowałem na nowo LeRee, zrobiłem root, przywróciłem aplikacje i wywaliłem roota. Zobaczę jak długo to podziała :)
lokalizator
 
Posty: 188
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 10:34
Lokalizacja: UK
Pochwały: 8
Telefon:: LeEco

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do LeTV LeEco



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama