• Reklama

Co bardziej zjada baterię Wi-Fi czy LTE?

Chińskie telefony z androidem, pytania, problemy, pomoc

Co bardziej zjada baterię Wi-Fi czy LTE?

Postprzez tomikitwo » 8 mar 2016, o 17:39

Naszło mnie na rozkminki odnośnie internetu w telefonie, a czasu pracy na baterii. W nowych telefonach domyślne ustawienia Wi-Fi są różne. Niektóre mają domyślnie ustawione wyłączanie Wi-Fi po wygaszeniu ekranu, a inne mają Wi-Fi stale włączone. Wygląda to tak jakby producenci sami nie mogli się zdecydować co jest bardziej energochłonne Wi-Fi czy transmisja danych. Np. wczoraj odbierałem od operatora Xperię M4 Aqua na prezent dla mej lubej i oczywiście trochę się nim pobawiłem. Ten model miał domyślnie ustawione wyłączanie Wi-Fi po wygaszeniu ekranu. Nubia z7, której używam naprzemiennie z LeTV x500 miały domyślnie Wi-Fi always on.
Osobiście nie bawię się we włączanie i wyłączanie przełączników z górnej belki i zawsze mam wszystko włączone (nie licząc latarki itp. :P) i kiedy jestem w mieszkaniu telefony są pod Wi-Fi, a nie muszą bo pakiety danych już są naprawdę konkretne. Od jutra wyłączę Wi-Fi na stałe i zobaczę czy będą trzymały dłużej czy krócej. Obydwa tel. pracują w LTE, które ponoć jest bardziej energooszczędne od 3G.

A jak jest u was? Widzicie różnicę w czasie działania na baterii pomiędzy Wi-Fi i transmisją danych?
Avatar użytkownika
tomikitwo
AKTYWNY
 
Posty: 223
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 16:38
Pochwały: 29
Telefon:: 3310

Reklama

Re: Co bardziej zjada baterię Wi-Fi czy LTE?

Postprzez Flyagaric » 8 mar 2016, o 17:58

Pewnie LTE. Głównie z tego powodu, że zasięg ten nie jest jeszcze w wielu miejscach stabilny. W związku z tym skanowanie eteru przez modem i przełączanie się przez tryby zeżre pewnie więcej energii niż wifi.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Co bardziej zjada baterię Wi-Fi czy LTE?

Postprzez tpawel » 8 mar 2016, o 19:08

Zdecydowanie transmisja danych jest bardziej prądozerna niz wifi. A juz jak ktos ma zasieg 4 sieci i mieszka na granicy roamingu z macierzystym to bateria moze spadac w oczach

Wyslane z G7 przez Tapatalk
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global


Powrót do Pytania, problemy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron