[quote="Dominico"]
Skąd informacja o konieczności wydania decyzji po 2 miesiącach? /quote]
Ok odpowiem choć mamy tu moderatora wszystkowiedzącego, (insynuacje ze ktoś się podszywa itp a przecież mającego dostęp do ip- poprosiłem o przeprosiny i skasował posta)
Moje założenie polega na tym , że UC nie ma jakiś swoich odrębnych regulacji tylko podlega KPA jak każdy urząd. Czas na rozpatrzenie sprawy wynosi 1 miesiąc a w skomplikowanych przypadkach 2 miesiące.
Np tu jest o tym mowa.
http://lexplay.pl/artykul/prawo_adminis ... stracyjnymale nie ma prosto bo zacznie się szukanie dziury w całym od jakiego czasu liczyć te 2 miesiące od dnia jak wylądowała w Przemyślu ta paczka czy od dnia jak odczytali twój mail co do zawartości i wartości przesyłki.
Dodatkowo od 1.03.2017 urząd zostaje zlikwidowany pytanie czy obowiązki przechodzą na nowa służbę.
Mnie jeszcze czas 2 miesięcy nie minął i przedłożono mi na ali ochronne wiec narazi nie kombinuję tylko czekam w nadziei ze po 01.03.20017 ktoś pójdzie po rozum do głowy i zwolni nam te paczki.
A tak to widziałem w na stronie Izby Celnej w Przemyślu formularz odnośnie np skargi na działanie Celników , na pewno taka skargę trzeba będzie złożyć na przewlekłość postępowania i wymienić wielkość szkody która poniosłeś. Na taka skargę zapewne dostanie się odpowiedz z opisem możliwości odwołania ( zapewne ze można do sądu złożyć wniosek) .
http://www.przemysl.scelna.gov.pl/pl/ja ... -i-petycjehttp://www.przemysl.scelna.gov.pl/pl/ja ... ANCE_5BmH_". Załatwianie spraw następuje według kolejności wpływu z uwzględnieniem rodzajów spraw. Całość korespondencji wpływa do sekretariatu Izby.
2. Sprawy załatwiane są w formie pisemnej. Uprawnienia do podpisywania pism określa regulamin organizacyjny Izby Celnej.
3. Sprawy załatwiane są zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przy poszanowaniu ogólnych zasad, tj. praworządności, terminowości, prowadzenia postępowania w sposób budzący zaufanie do organu podatkowego, zapewnienie stronie czynnego udziału w każdym stadium postępowania oraz podjęcia niezbędnych działań w celu dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego prowadzonej sprawy.
4. Terminowość załatwiania spraw regulują przepisy ustawy Ordynacja Podatkowa, a w szczególności art. 139. Zgodnie z brzmieniem ww. przepisów załatwienie sprawy wymagającej przeprowadzenia postępowania dowodowego powinno nastąpić bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej nie później niż w ciągu 2 miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, chyba, że przepisy powyższej ustawy stanowią inaczej. Terminowość załatwiania spraw regulują również przepisy ustawy Kodeks postępowania administracyjnego. Zgodnie z art. 35 ww. ustawy załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym - w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania.
5. Niezwłocznie powinny być załatwiane sprawy, które mogą być rozpatrzone na podstawie dowodów przedstawionych przez stronę łącznie z żądaniem wszczęcia postępowania lub na podstawie faktów powszechnie znanych i dowodów znanych z urzędu organowi prowadzącemu postępowanie. "
https://www.arslege.pl/ordynacja-podatkowa/k38/s1387/