• Reklama

Bateria zaczęła schodzić jak woda w ZTE v970.

Chińskie telefony z androidem, pytania, problemy, pomoc

Bateria zaczęła schodzić jak woda w ZTE v970.

Postprzez Master99 » 3 kwi 2014, o 17:11

Witam wszystkich,
dziś podzielę się problemem, który występuje w moim telefonie od wczoraj. Normalnie podłączam na noc ładowanie i starczy mi na cały dzień. Otóż po odłączeniu od ładowania wczoraj rano (ładuję w nocy) zauważyłem, że niemal od razu zeszło o kilka % baterii. Od owego rana do ok godz 13 w ogóle nie używałem i okazało się że było tylko 56%. Więc musiałem podładować drugi raz. Sprawdziłem aplikacje pracujące. Zrobiłem task killera. Wszystkie GPS-y, bluethoothy i sim Aero wyłączony. I nadal żre jak pijawka.

Zacząłem dociekać ocb i po pierwsze zrobiłem Calibration battery okazało się, że nie tu tkwi problem. Mając w zanadrzu baterię rezerwową podłączyłem ją. Ładowanie szło normalnie i na tej baterii też zrobiłem kalibrację. i nic. To samo.

Idąc dalej, sprawdziłem status baterii. Okazało się, że pomimo leżącego telefonu w kieszeni, cały czas pobiera jakby był używany (tryb gotowości)! I tutaj tego nie rozumiem... co powoduje, że aktywność jest włączona wraz z statusem telefon nieaktywny.

Wszedłem w MTK Engineer mode. jest tam podgląd do statusu baterii. Czy pobór energii jest na właściwym poziomie?

Poniżej zamieszczam screeny z dzisiaj.

http://www.myupload.dk/handleupload/0anfqu

godzina 12:44
status baterii MTK Engineer mode


godzina 12:52
Zauważcie - 89% po 12 minutach od zakończenia ładowania. w tym czasie tryb gotowości i telefon nieaktywny mają prawie po równo. Na wykresie ekran włączony tylko na początku, potem wyłączony


godzina 14:29
66% po 2h. Sygnał sieci idzie równo z aktywnością. A ekran włączony był sporadycznie jak widać.


o co w tym wszystkim chodzi?

edit: teraz zauważyłem że podczas gdy telefon podłączony był (30 min temu) na kablu do komputera, to wtedy aktywność była zgaszona, ale po odłączeniu znów to samo.
Master99
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15 kwi 2013, o 23:37
Lokalizacja: łódź

Reklama

Re: Bateria zaczęła schodzić jak woda w ZTE v970.

Postprzez emjot » 10 kwi 2014, o 15:57

Mam dokładnie to samo, jakiego ROMu używasz?
Avatar użytkownika
emjot
 
Posty: 147
Dołączył(a): 4 lut 2013, o 12:33
Lokalizacja: centrum
Pochwały: 6
Telefon:: R3NPro
ROM: MIUI Global

Re: Bateria zaczęła schodzić jak woda w ZTE v970.

Postprzez bartazzz » 11 kwi 2014, o 08:31

najnowszy bruno mod trochę polepszał sprawę, ale generalnie problem jest w tym ze ten telefon ma trochę za małą baterię i tyle
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Bateria zaczęła schodzić jak woda w ZTE v970.

Postprzez Master99 » 11 kwi 2014, o 16:48

Problem rozwiązany :-)

Mam Bruno 4.1.1.

miałem już sprzedawać jako uszkodzony. Trochę nie pomyślałem i nie wziąłem pod uwagę formatowania karty micro sd. Przypuszczam, że na karcie był wirus, albo inny syf. Po oczyszczeniu karty micro sd telefon działa po staremu.
Master99
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15 kwi 2013, o 23:37
Lokalizacja: łódź

Re: Bateria zaczęła schodzić jak woda w ZTE v970.

Postprzez dominiss1990 » 15 kwi 2014, o 23:51

A mogę wiedzieć gdzie szukać opcji kalibracji baterii? Ogólnie nie narzekam na baterię bo trzyma 2 dobry spokojnie przy normalnym użytkowaniu, ale czasem pokazuje ok. 30% nagle po minucie spada na 15% i po kolejnej minucie się wyłączy, a dzisiaj mi się zdarzyło nawet że było 30% i nagle się tel wyłączył.
Avatar użytkownika
dominiss1990
AKTYWNY
 
Posty: 396
Dołączył(a): 21 gru 2013, o 19:32
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 32
Telefon:: Jiayu G4S 2/16
ROM: 4.4.3 SPAOSP

Re: Bateria zaczęła schodzić jak woda w ZTE v970.

Postprzez bartazzz » 16 kwi 2014, o 08:42

bateria kalibruje się sama podczas wielokrotnego ładowania i rozładowywania.
Jeśli chcesz to wejdź w recovery -> użyj "wipe baterry stats"
i potem ładuj kilkakrtonie telefon od pełnego do pustego. Po kilku cyklach android pozapisuje statystyki baterii i wskaźnik nie powinien juz wariować
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA


Powrót do Pytania, problemy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron