• Reklama

Android zdobywa coraz większą popularność

Tematy dotyczące wszystkich telefonów, sieci, operatorów, bateri itp..

Android zdobywa coraz większą popularność

Postprzez gramacz » 6 kwi 2010, o 21:33

Wzrasta liczba użytkowników systemu Android. Jest to najszybciej rozwijająca się platforma dla smartfonów w Stanach Zjednoczonych.

Według firmy ComScore, która zbadała rynek smartfonów w lutym tego roku, najszybciej rozwija się Android. W ciągu jednego miesiąca system operacyjny firmy Google zyskał 5,2 punktów procentowych w stosunku do analogicznego okresu w 2009 r. Obecnie posiada 9% udziału w rynku smartfonów w USA. Na pierwszym miejscu znajduje się producent telefonów BlackBerry (42,1%), a za nim Apple (25,4%). Obie firmy nie zanotowały większych zmian - udział firmy RIM wzrósł w lutym o 1,3 pkt. proc., natomiast Apple zanotował nieznaczny spadek (-0,1). Najgorzej radzi sobie Microsoft. Producent systemu Windows Mobile w lutym stracił 4,0 pkt. proc. i obecnie dzieli 15,1% rynku. Firma notuje stały spadek wśród użytkowników smartfonów - jeśli nowy system Windows Phone 7 nie będzie konkurencyjny w stosunku do Androida czy iPhone’a, Microsoft może pożegnać się na długie lata z obecnością na rynku.


Według ComScore najszybciej zdobywającymi popularność usługami jest dostęp do Internetu i pobieranie aplikacji. W lutym ilość osób korzystających z przeglądarki internetowej w telefonie wzrosła o 2,4 pkt. proc. Jeszcze popularniejszy jest dostęp do serwisów społecznościowych - wzrósł on o 2,9 pkt. proc. Wciąż jednak najchętniej korzysta się z SMS-ów. Wiadomości tekstowe to 64% wszystkich usług, z których najczęściej korzystają użytkownicy telefonów. Co ciekawe, stosunkowo słabo wypada słuchanie muzyki za pomocą komórek. W lutym funkcja ta zanotowała wzrost jedynie o 1,3 pkt. proc i wynosi obecnie 13,1% spośród wszystkich usług oferowanych przez smartfony.
źródło: dobreprogramy
Avatar użytkownika
gramacz
 
Posty: 181
Dołączył(a): 8 mar 2011, o 01:00
Pochwały: 7
Telefon:: LENOVO

Reklama

Postprzez Koron » 6 kwi 2010, o 21:44

Dokładnie, Microsoft zamiast już dawno coś wypuścić konkretnego to wypuszcza windows mobile serii 6, totalna porażka... Muszą się postarać bo jak dotychczas windows mobile był wolny i skomplikowany, na pierwszym telefonie w windows mobile nie umiałem się połapać, musiałem się doszukiwać itp. Na żadnym innym telefonie nie mam tego problemu
Avatar użytkownika
Koron
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 mar 2010, o 19:14
Telefon:: Samsung Galaxy S4
ROM: Android 4.3

Postprzez wilku44 » 6 kwi 2010, o 22:13

to ja może zapodam ciekawostkę odnośnie jednej aplikacji na androida, nazywa się google goggles - rozpoznaje ona zrobione zdjęcia, np robisz zdjęcie książki i wyskakuje ci wikipedia i informacje o tej książcę, rozpoznaje także obrazy, Kody kreskowe, i wiele wiele innych



a tu link:
[hide]http://www.google.com/mobile/goggles/#landmark[/hide]
Ostatnio edytowano 6 kwi 2010, o 23:04 przez wilku44, łącznie edytowano 1 raz
Jeśli pomogłem potwiedź to wybierając przycisk
Avatar użytkownika
wilku44
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 kwi 2010, o 17:33
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Android zdobywa coraz większą popularność

Postprzez LUKA2000 » 7 kwi 2010, o 18:36

gramacz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

odp.
Generalnie to oczywiste jak system google android jest juz prawie przygotowany na rózne konfiguracje telefonów i od 700zł. juz mozna kupic smartfon z android.

Obecnie LG i Samsung również pakuje ten system na swoje modele i przy takiej ilości róznych marek zdominuja rynek niebawem, Symbian w Nokia jest drogi,IPhone z OSX tylko dla fanboys i drogi jak BMW, a WM'7phone jeszcze w laboratoriach MS do jesieni.

Na dziś jedna z wad tego systemu to brak aktualizacji wcześniejszych do nowej wersji 2.1 ale może się z tym jakoś uporają z czasem bo będzie kaszana jak co nowa wersja trzeba będzie kupić nowy smartfon dla zmian nowości i usług pod tym systemem... na dziś tylko soft 2 i 2.1 daje ponoć mozliwośc aktualizacji a jak naprawdę jest to z czasem się wyjaśni jak będą się aktualizować dalej...

Inna sprawą są aplikacje na taką dużą ilość odmian smartfonów-konfiguracji i z pewnością nie będzie tak różowo i tylko na wybrane modele będą aplikacje takie pisane przez informatyków co sie bedą sprzedawać i opłacać.

Myślę że jeszcze w tym roku tez kupię jakis fajny smartfon z 3G i na pokładzie android, ale napewno nie żaden wynalazek juz chiński i nic nie działa normalnie jak w znanych markach.

Pozdrawiam...LUKA2000
LUKA2000
 
Posty: 82
Dołączył(a): 12 mar 2010, o 18:38
Lokalizacja: DUAL SIM


Powrót do Dyskusje ogólne o telefonach



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama