• Reklama

Aliexpress - Czy teraz przewalutowanie kosztuje ?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Aliexpress - Czy teraz przewalutowanie kosztuje ?

Postprzez szalon » 5 lut 2018, o 19:50

Witajce

Mam pytanie odnośnie allieexpress. Z tego co widzę sporo się zmieniło. M.in mogę wybrać PLN walutę.
W związku z tym mam pytanie czy płacać z konta PLN poniosę jakieś koszta za przewalutowanie czy też nie ? jeśli tak to ile one wynoszą i od jakiego kursu zależą ?
szalon
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 00:52
Telefon:: mx4

Reklama

Re: Aliexpress - Czy teraz przewalutowanie kosztuje ?

Postprzez marx » 18 lut 2018, o 11:16

Oryginalnie ceny są podawane w dolarach, Wszelkie inne waluty sa już z prowizja kilka %. Najlepiej płacić darmową kartą dolarowa i kupować dolary w kantorze online.
arte zamówisz w kantorze aliora

Tu masz więcej na ten temat: jak-placic-na-aliexpress-t2154.html
marx
Administrator
 
Posty: 12524
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Aliexpress - Czy teraz przewalutowanie kosztuje ?

Postprzez existe » 18 lut 2018, o 14:46

zamiast aliora +walutomaty czy inne kantory - polecam revolut, w pelni darmowea wirtualna karta do platnosci - kurs lepszy, wszystko w 1, bez koniecznosci przelewania z konta na konto
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Aliexpress - Czy teraz przewalutowanie kosztuje ?

Postprzez Jendrej » 18 lut 2018, o 15:07

Ja za dużo doświadczenia nie mam, ale płacąc przez Przelewy24, płaciłem normalnym przelewem taką kwotę, jaka jest podawana po przełączeniu na złotówki. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jaki jest koszt, to chyba musisz sobie obliczyć na podstawie różnicy cen i kursu.
Avatar użytkownika
Jendrej
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 sty 2018, o 11:44
Lokalizacja: Wrocław
Telefon:: Xiaomi Redmi 4X

Re: Aliexpress - Czy teraz przewalutowanie kosztuje ?

Postprzez marcoos1 » 18 lut 2018, o 15:42

Tylko ta kwota może być właśnie niższa jak płacisz dolarami a dolary kupisz gdzieś po lepszym kursie (a lepszy kurs jest np w alior lub revolut).
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Aliexpress - Czy teraz przewalutowanie kosztuje ?

Postprzez existe » 18 lut 2018, o 16:05

jak napisal marcoos1 - kwota w usd prawdopodobnie jest nizsza, ale posiadanie karty walutowej docenia sie dopiero w przypadku problemow, np zwrotu towaru, ale o tym jest juz watek o ktorym wyzej wspomniano
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Aliexpress - Czy teraz przewalutowanie kosztuje ?

Postprzez droite » 18 lut 2018, o 16:07

kwota podana w złotówkach już uwzględnia jakieś przewalutowanie
https://www.lightinthebox.com/pl/letv-leeco-coolpad-cool1-5-5-smartfon-4g-4gb-32gb-13-mp-13-mp-8-rdzeniowy-4060mah_p6418876.html?category_id=206&prm=1.4.1.1&currency=USD
przykład na telefonie za 115.99$ co przy aktualnym kursie dolara daje jakieś 387zł a gdy wybierzesz złotówki jako walute pokażę 408,57zł. Dlatego lepiej doładować sobie kartę revolut i płacić bezpośrednio w dolarach.
droite
 
Posty: 69
Dołączył(a): 4 maja 2014, o 17:05
Pochwały: 2
Telefon:: Redmi Note 2

Re: Aliexpress - Czy teraz przewalutowanie kosztuje ?

Postprzez szalon » 27 lut 2018, o 12:45

No panowie a jesli mam juz konto w Euro to czy również przewalutowanie jest niekorzystne ? Nie chce tworzyć kolnego konta platnicznego i werfikować wysyłac id itp
szalon
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 00:52
Telefon:: mx4

Re: Aliexpress - Czy teraz przewalutowanie kosztuje ?

Postprzez existe » 27 lut 2018, o 21:09

szalon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

tak, kosztuje - bo waluta podstawowa np na aliexpress jest USD
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Aliexpress - Czy teraz przewalutowanie kosztuje ?

Postprzez szalon » 28 lut 2018, o 09:01

Trochę mi się nie zgadza to co mówicie . Ostatnio kupowałem wyświetlacz lcd , cena w usd wynosiła 29 dolców. Zapłaciłem w PLN jakieś 101 zl bodajże tak więc praktycznie nic mi nie wzieło . Coś te wasze informacje są przedpotopowe
szalon
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 00:52
Telefon:: mx4

Re: Aliexpress - Czy teraz przewalutowanie kosztuje ?

Postprzez rodan77 » 28 lut 2018, o 09:42

To zależy kiedy to było to "ostatnio". Z Twojego przeliczenia kurs wychodzi ponad 3,48 PLN/USD. Kurs rynkowy oscyluje wokół 3,40 więc róznica jest 8 groszy na 1 USD. Przy zakupie za 30 USD można to przeboleć, przy kwotach wiekszych, te oszczędności są już znaczące.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Aliexpress - Czy teraz przewalutowanie kosztuje ?

Postprzez marcoos1 » 1 mar 2018, o 00:19

8 groszy na dolarze to dużo...nawet bardzo.
Różnice między czołowymi kantorami są z reguły poniżej 1 grosza na dolarze. Dlatego warto brać kartę tam gdzie nie ma ŻADNYCH opłat. Nawet kilka złotych opłat za wpłate/wypłate czy inne bajery wymagają dużych (bardzo) kwot by zapłacić mniej niż u konkurencji.
Ja korzysta(łe)m z kantor.alior ale od pewnego czasu praktycznie tylko revolut (z racji kursu ale również wielowalutowości, bo potrzebuję konto nie tylko USD ale EURO i GBP)
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron