• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 23 paź 2016, o 11:27

Kiepsko czytałeś:

P: Czy Urząd Celny poinformuje mnie mailem lub telefonicznie o zakończonej odprawie?
O: Nie ma takiego zwyczaju.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez skodavka » 23 paź 2016, o 12:00

No chyba ktoś kiepsko czytał moje pytanie. To, że nie poinformują mnie, gdy wszystko będzie ok to ja wiem. Ale co w przypadku gdy będzie coś nie tak?
skodavka
 
Posty: 0
Dołączył(a): 23 paź 2016, o 10:57
Telefon:: Mi4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez robot » 23 paź 2016, o 12:03

skodavka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

tez nie

najwyzej dostaniesz kolejny list :)

Autor postu otrzymał pochwałę
robot
AKTYWNY
 
Posty: 308
Dołączył(a): 14 mar 2015, o 12:17
Pochwały: 4
Telefon:: lumia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez skodavka » 23 paź 2016, o 12:07

Czyli co mam robić? Czekać jeszcze czy dzwonić do UC czy pisać maila do nich? 5 dni roboczych minęło od wysłania maila z dokumentami.
skodavka
 
Posty: 0
Dołączył(a): 23 paź 2016, o 10:57
Telefon:: Mi4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez marcoos1 » 23 paź 2016, o 12:24

Zrobisz co chcesz.
- Zadzwonisz (i się dodzwonisz) to MOŻE się coś dowiesz (niekoniecznie, bo było tu wiele informacji, że ktoś przez telefon dostał informację, że telefon już odprawiony a to ściema).
- Napiszesz to i tak nie spodziewaj się odpowiedzi, więc to tylko uspokojenie siebie
- Poczekasz (ludzie z tego forum czekali dłużej niż 5 dni roboczych)
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Schizenek » 24 paź 2016, o 10:59

clorox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jakby mieli do więzienia za jeden szalik zamykać, to nie jeden na zimę by specjalnie sobie taki szaliczek zamówił :lol:
Schizenek
 
Posty: 0
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 12:48
Telefon:: Sony

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez _spyheart_ » 24 paź 2016, o 22:22

Ja zadzwoniłam sprawdzili powołałam się na numer magazynowy potwierdzili ze dostali i kazali czekać mają mnóstwo tych paczek po 4 dniach zwolnili dostałam w ciągu 2 dni od zwolnienia awizo jak placilam vat ( nie wiem jak go liczą chyba maja stała takse na telefony do 100 dolarów 100 zł vat ) plus opłaty celne ok 8 zeta. Ważne przy opłacie na poczcie musza wam oddać jeden blankiet dokumentu celnego. Dokumenty są dolepione do przesyłki pracownicy poczty nie są zorientowani ja latałam i oddać i wziąć pokwitowanie. Samego vatu wyszlo mi więcej z tabel ale się ciesze oczywiście ze zapłaciłam Mniej niż sie spodziewałam.
To tyle (sprawa wer warszawski)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
_spyheart_
 
Posty: 45
Dołączył(a): 29 kwi 2016, o 09:55
Telefon:: brak

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez marcoos1 » 24 paź 2016, o 23:07

_spyheart_ napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tego nie załapałem. Dwa dni po tym jak płaciłaś VAT na poczcie dostałaś awizo?
Vat liczą standardowo czyli 23% (+ opłaty)

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeśli kupiłaś coś tańszego niż 100$ to VATu wychodzi mniej niż 100zł
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez TLasky » 25 paź 2016, o 00:16

Ku przestrodze!

W UC w Zabrzu/Rybniku pracują prawdziwi geniusze :mrgreen:. Wysłałem zrzut z potwierdzeniem zakupu fona za 157$ (ze strony sklepu), dołączyłem zrzut ekranu z obciążenia konta USD z rozwiniętą transakcją za 157$ i zamiast od tej wartości naliczyli mi VAT od... 275$ :shock:, która to kwota widniała na samym dole potwierdzenia obciążenia konta USD jako... saldo tegoż konta po mojej wcześniejszej transakcji (dokonanej jakieś 2 miesiące przed złożeniem tego zamówienia za 157$). Uważajcie jak wysyłacie papiery, bo niestety na choć trochę uwagi ani pomyślunku liczyć nie można :mrgreen:

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez markus70 » 25 paź 2016, o 05:06

@up
Ja zawsze piszę w oświadczeniu, że kupiłem telefon za kwotę..

Wysłane z aktualnego telefonu..
markus70
VIP
 
Posty: 976
Dołączył(a): 31 paź 2012, o 13:15
Lokalizacja: Somewhere in Poland ;)
Pochwały: 19
Telefon:: Z reguły Xiaomi :)

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez _spyheart_ » 25 paź 2016, o 10:22

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tego nie załapałem. Dwa dni po tym jak płaciłaś VAT na poczcie dostałaś awizo?
Vat liczą standardowo czyli 23% (+ opłaty)

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeśli kupiłaś coś tańszego niż 100$ to VATu wychodzi mniej niż 100zł

2 dni po zwolnieniu przez wer warszawa dostałam awizo do domu dotyczące tej paczki
Przy odbiorze płaciłam vat - równe 100 zł - na podstawie tabel MF powinnam zapłacić więcej.
Na poczcie przypisanej do mojego adresu nie przedstawiono mi dokumentów celnych tylko rachunek przylepiony do paczki. W domu zobaczyłam ze są jeszcze poza rachunkiem dokumenty celne w kopercie osobno przylepione do paczki.
I musiałam lecieć oddać poczcie ich odcinek a swoje wziąć w razie czego żeby mieć podstawe że zapłaciłam cholerny vat.
_spyheart_
 
Posty: 45
Dołączył(a): 29 kwi 2016, o 09:55
Telefon:: brak

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez TLasky » 25 paź 2016, o 12:20

markus70 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Mea culpa, bo najwidoczniej niezbyt mocno przyglądają się załącznikom- w mailu napisałem jedynie że w paczce jest telefon, a w załącznikach zrzut ekranu z jego zakupu, oraz zrzut potwierdzający obciążenie mojego konta USD stosowną kwotą.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron