• Reklama

Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez michalo12 » 22 gru 2014, o 23:59

Wysypal sie na unity benchmark a wersja to C8J7. Pozdrawiam
michalo12
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 18:31
Telefon:: nokia

Reklama

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez wladziu » 23 gru 2014, o 12:27

Czesc, chciałem postawic na swoim Teclascie 2 systemy i postępując wg tutoriala na I stronie xda, instalacja staneła na 10% przy flashowaniu Androida (za windowsa jeszcze sie nie zabralem).
Dual boot BIOS niby dobrze zainstalowany, ale przy flashowaniu za pomocą Manufacturing Flash Tool, instalacja staje na 10% i czerwonym pasku dajac komunikat:
[FAILURE] OS flash failure ADB ENUM failed ... Port 0/1/2 #0: Device on port 0/1/2 #0 timeout to enum adb (TIMEOUT = 180)

Mam wersje C8J7 i wydaje mi sie ze robilem wszystko wg instrukcji na I stronie xda. Zmienilem vid 8087 pid 0A65 SOC I Android 8087 i 09EF, probowalem instalowac na starszej i nowszej wersji manufacturing toola i na windowsie 7 x64. Plik custom_Config wrzucony do folderu pliki programów/manufacturing flash tool oraz partition do ROMu.
Probuje zainstalowac czystego androida podanego przez xcooma, na tym dual Biosie.
xcoom napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


FAQ na xda mówi, że przy 10%, może zatrzymywać się w przypadku problemów ze sterownikami lub kablem USB.
Jeśli chodzi o stery to w menadzerze urządzeń nie mam żadnych bledów w czasie instalacji, po podlaczeniu tableta, a kable USB tez testowałem różne.
Czy może ktoś pomóc, bo już nie mam pomysłów...
Pozdro
wladziu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 19 lip 2014, o 12:29
Telefon:: Nokia N8

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez pawko » 23 gru 2014, o 14:20

może masz słabe napięcie lub wydajność na porcie USB ... ?
nic innego nie przychodzi mi do głowy . masz możliwość podpięcia jakiegoś huba USB z dodatkowym zasilaniem ?
pzdr
Paweł
pawko
 
Posty: 35
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 10:58
Telefon:: nokia

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez wladziu » 23 gru 2014, o 15:35

pawko napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Narazie nie mam HUBa, ale zastanawiam się, czy problem nie leży w błednym instalowaniu wg pkt 1-2. tutoriala.
"1.iSocUSB-Driver-Setup-xxxexe: During the installation, DO NOT PLUG IN YOUR TABLET. Near the end of the install, there will be a text asking saying that you need to plug in tablet and power cycle to complete installation. ONLY PLUG IN YOUR TABLET THEN, and do as the instruction says. After you're done, click Finish. After install, you should see Intel SOC device in your device manager.

Kiedy w trakcie instalcji wyskakuje okienko, aby podlaczyc tablet i wylaczyc go trzymajac 10sek, a nastepnie włączyć, to na tablecie pojawia się logo baterii jakis komunikat "B4", Jednak sterowniki po włączeniu nie ładują się do menadzera urzadzen (bo tablet jest tak jakby dalej wyłączony-USB go nie widzi). Za to wczesniej przed tym całym wyłączeniem- 10sek, sterownik iSocUSB zainstalował się. Pytanie czy przy instalcji iSocUSB powinny zainstalować się jeszcze jakieś sterowniki, które nie instalują się bo tablet przechodzi po włączeniu w stan ładowania.

2. IntelAndroidDrvSetupx.xxexe: Plug in your tablet, and MAKE SURE that your computer RECOGNISES your tablet. You will see unknown ADB device if you plug in the tablet. Now run this program as ADMIN, this will install the ADB driver for the unknown device. In device manager, if it still shows unknown device after install, manually update the driver in device manager and browse to the install directory of the driver, it will then install the driver from there."

Tutaj po poprzedniej operacji, muszę wyłączyć tablet i spowrotem włączyć,aby zniknelo logo baterii. Po podłaczeniu tableta w moim komputerze go widze, ale nie instaluje sie żaden sterownik ADB Interface, czyli po zainsalowaniu IntelAndroidDrvSetupx, nie widac dodatkowych sterowników.
Sterownik ADB Interface, pojawia się i instaluje dopiero przy próbie flashowania w Manufacturing Tools Flash, w momencie pomiędzy 5-10% postępu instalacji, która nie przekracza 10%.

Wg tutoriala plik "Custom_config" nalezy wrzucic do: C: \ Program Files \ Intel \ Manufacturing Flash Tool, ale w Win7 nie ma takiej ścieżki, jest za to "C:\Program Files (x86)\Intel\Manufacturing Flash Tool" i tam też plik wrzuciłem, ale nie sądze aby to było błędem.

Czy widzicie jakieś moje błędy przy instalacji wg powyższych punktów tutoriala? Ewentualnie jakieś pomysły co może być problemem?
wladziu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 19 lip 2014, o 12:29
Telefon:: Nokia N8

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez siwy.wp » 23 gru 2014, o 15:48

Gdzieś na XDA jest to opisane zaraz po rozpoczeciu procesu wciskasz power i + a następnie puszczasz w kolejności power i + u mnie pomogło
siwy.wp
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 21:20
Telefon:: g4s

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez wladziu » 23 gru 2014, o 16:14

siwy.wp napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Poważnie, takie coś ma zadziałać? Masz na mysli poczatek instalacji? Ile sekund trzymac? Narazie bez skutku...
wladziu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 19 lip 2014, o 12:29
Telefon:: Nokia N8

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez siwy.wp » 23 gru 2014, o 16:35

włączasz jeszcze zanim ruszy pasek postępu po odpuszczeniu. "power + - " ja trzymałem ok 3sek power i + i odpuszczalem power i przerwa ok 3 sek i puszczalem +
siwy.wp
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 21:20
Telefon:: g4s

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez irbis9 » 23 gru 2014, o 17:29

Po przejściu na Windows, ten co się zwieszał po minucie spokojnie chodzi pół godziny w hl2 lost goast na 1024*768 (bo płynnie), chyba go zostawię, bo i tak planowałem tylko Windows.
irbis9
 
Posty: 92
Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 13:58
Pochwały: 8
Telefon:: xperia p

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez wladziu » 23 gru 2014, o 20:35

Jaki polecacie ROM do tego tableta, aby hulał na dualboocie? Wskazana byłaby równez bezproblemowa obsługa GPS, AERO i nie wykastrowany język polski ;)
wladziu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 19 lip 2014, o 12:29
Telefon:: Nokia N8

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez majkel_94 » 23 gru 2014, o 23:14

Polecam stary lite rom. Na tym od hiszpana mi kamera działa w trybie upside-down, a na oficjalnym jest za dużo chińskiego badziewia do czyszczenia :P
Avatar użytkownika
majkel_94
VIP
 
Posty: 1008
Dołączył(a): 17 lip 2014, o 12:05
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez wladziu » 23 gru 2014, o 23:47

Mozesz podać linka do tego "starego lite Roma"? Na tym lite Romie podanym wyżej przez xcooma niestety tez było zbyt dużo chinszczyzny i nie mogłem znaleść możliwości ustawienia klawiatury polskiej.
wladziu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 19 lip 2014, o 12:29
Telefon:: Nokia N8

Re: Teclast x98 air 3G VS teclast P98 air

Postprzez rajqu » 24 gru 2014, o 11:46

Dobra po kilku dniach obcowania z x 98 air dual bot - moja subiektywna opinia

Sprzet dobrze wykonany nic nie trzeszczy i nie piszczy. Wersja 09J7 czyli nowsza niz tu opisywane w wiekszosci. Ldowarka strasznie lipna a przejsciowka ze 110 V to juz bubel straszny.
Botowanie systemow dla malpy pojawia sie po walczeniu przez 10 s dwa loga po kliknieciu w ktores klika sie w klika chinskich pajaczkow i botuje. W przypadku braku wyboru laduje ostatnio zabotowany system.

Android
Wielka kupa. Mnostwo chinskiego badziewa ktore nawet po odinstalowaniu zostawia jakies krzaki w powloce jadra.
NIE działa AERO 2 - ja nie potrafilem zmusisc tego tableta do wyswietlenia strony captcha. Robilem wszystki myki, ruchy oddtanczylem nawet taniec godowy. Karta aero 2 jest widziana w systemie normalnie, nie mam patentu na to.
Nie dziala sklep google. Aplikacja wywala blad ze zakonczyla dzialanie. Wkurza to niemilosiernie skutkuje to tym ze nie da sie latwo instalowac apek. Wlasciwie to z www sklepu pisze ze aplikacja zostala zainstalowana ale nie ma jej.

Wniosek. Pilnie potrzeba wgrac czysty android, i pewnie bedzie wszystko dobrze.

Windows
Cod , miod i orzeszki. Nigdy tego nie przypuszczalem ze powiem cos takiego ale ten system mi sie podoba na tablecie. Obsluga bardzo precyzyjna. Sam spedzam na nim wiecej czasu niz na androidzie. No i mozliwosc instalowania apek jak na kompie. Dla mnie jako rasowego pecetowca super rzecz.
Aha zaraz po wlaczeniu windy mamy mix jezykow chinskiego i angielskiego. Pol zaisnatlowaniu okolo 40 poprawek z winupdate (operacja jak w kazdym kompie) i odpowiednim skonfigurowaniu mamy czysty jezyk polski, Gdzieniegdzie jakies chinskie robaczki wyjda ale ogolnie jest lepiej niz pod androidem,
Aero 2 nie dziala - karta jest wykrywana. Ale nie mialem czasu pwalczyc jezszcze - polaczenie jest widziane podejrzewam ze jak zassam aplikacje do pokazywania captcha to powinno pojsc. Jesli nie wezme jakis net komercyjny.

Wnioski jak ktos chce tablet wlacz wsadz karte sim i zapomniej to nie jest urzadzenie dla niego. Pozatym sprzetowo naprawde daje rade moje filmy jakie mam ripy blu ray lyka jak mlody pelikan zadnych przyciec.
Jakby ktos znal realne step by step do aero 2 pod androidem i windowsem bylbym wdzieczny za napisanie. Tylko nie teoria a praktyka mnie interesuje. Bo slowa wygogluj sobie ip captcha nic nie dadza.
rajqu
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 11:17
Telefon:: kasprzak
ROM: diamond edition

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TABLETY



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron