• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez fake4r » 24 sty 2017, o 13:41

Sam nie raz czekałem po 2 tygodnie zanim odprawili moją paczkę. Chociaż w większości wypadków trwało to zawsze szybciej. I nie było to stricte do ciebie napisane, tylko jak widzisz do tych którzy nie mogą spokojnie wytrzymać kilka dni gdy ich status się nie zmienia.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez ne_zhdi » 24 sty 2017, o 14:00

Dzień dobry. Panowie, krótkie pytanie. Jest szansa, że to jeszcze dojdzie, zamówione 9 grudnia, Chińczyk wydłużył jeszcze okres ochrony na 20 dni, do połowy lutego. Pytam, bo wszystkie paczki z grudnia dawno przyszły, nawet te z 10 stycznia, a o tej cisza(pierwszy raz taka sytuacja)

RK547667303CN

Elektroniczne zgłoszenie wysyłki (wydrukowanie etykiety)
2016-12-15 17:04 Nanjing city Post Office Parcel AD Dept. otrzymanie przesyłki
2016-12-15 17:12 Nanjing city Post Office Parcel AD Dept. zeskanowanie w oddziale celnym
2016-12-15 18:18 Opuszczenie Nanjing city Post Office Parcel AD Dept., następny przystanek Nanjing center
2016-12-16 09:25 Nadejście do urzędu celnego w Nanjing
2016-12-16 13:03 Nanjing Transit Station export zeskanowanie w oddziale celnym
2016-12-17 16:20 Nadejście do urzędu celnego w Shanghai
2016-12-18 00:15 Zwolnienie przez urząd celny Shanghai Transit Station
2016-12-20 14:35 Nadejście na lotnisko Shanghai Int'l
2016-12-20 14:56 Przekazanie do linii lotniczych


Dzięki.

P.S
Spoko forum:)
ne_zhdi
 
Posty: 0
Dołączył(a): 24 sty 2017, o 13:56
Telefon:: ZTE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez fake4r » 24 sty 2017, o 14:01

50/50, dojdzie albo nie dojdzie. Czekaj.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez marcoos1 » 24 sty 2017, o 14:23

@ne_zhdi
Czekaj.
Ja otworzyłem spór za zakup z 13 listopada a koleś cały czas twierdzi, że już niedługo przyjdzie.
U ciebie nie minęło jeszcze 60 dni a w okresie noworocznym tydzień ekstra (po tych 60 dniach) można przeboleć z racji ilości wysyłek.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez cynek777 » 24 sty 2017, o 14:31

Nie rozumiem o co spinacie. Pani była faktycznie miła i uważam, że mój telefon lekko (może niewiele, ale zawsze) popchnął paczkę. Do tej pory leżała i czekała na sprawdzenie danych. Pani w trakcie rozmowy sprawdzała moje załączniki z maila i je drukowała. Powiedziała, że teraz wpada do kolejki na celny, który jest mocno zapchany i trzeba tak czy inaczej jeszcze trochę poczekać.
Nie wiem jak wyglądają procedury sprawdzania w UC i ile jest ich etapów. Napisałem tyle co usłyszałem.
cynek777
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6 sty 2017, o 23:46
Telefon:: Redmi 4 pro

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez marcoos1 » 24 sty 2017, o 14:53

Poczytałbyś forum dłużej to byś wiedział, że było tu takich więcej co dzwonili do UC. Ktoś z drugiej strony słuchawki, na ich zmartwienie w związku z opóźnieniem paczki, coś sprawdził w komputerze i miał dobrą wiadomość np:
1. Paczka jest nr 3 w kolejce do oclenia i najpóźniej jutro (a może dziś przed 15) pójdzie dalej i proszę dzwonić już wtedy na pocztę
2. Przesyłka oclona wczoraj pod koniec zmiany i już jedzie do dzwoniącego.
3. Sprawdziłam dokumenty i wszystko ok a paczka właśnie jest w rękach celnika.
4. Kilka dni temu paczka odprawiona ale status widocznie się jeszcze nie uaktualnił


Oczywiście potem dzwoniący szukał swojej paczki tydzień (albo dłużej) na poczcie a w trackingu np 10dni później pojawiła się informacja, że paczka poszła dalej (dopiero dziś).
Był nawet ktoś kto twierdził, że jak osobiście pojedziesz do WER to w 2h oclą ci paczkę (poza kolejnością) i wrócisz do domu z przesyłką, ale on akurat jak był to się dowiedział, że paczka już oclona i wyszła z magazynu (otrzymał ją coś koło tygodnia później a nie następnego dnia).

Tak więc w bajki o tym, że dzięki telefonowi do WER moja paczka trafi z końca kolejki gdzieś w okolice początku to już nie wierzę. A pani była miła, bo gdyby cię spławiła opryskliwie to byś zaraz zadzwonił do kogoś innego na skargę lub jutro zawracał głowę koleżance na jej zmianie. A tak zapewniła sobie (i innym odbierającym telefon), że już nie będziesz dzwonił.

Pochwały przyznane za posta: 2
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez zjac » 24 sty 2017, o 14:59

cynek777 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jak dla mnie to śmiać mi się chce z tych ich zapchania pracą.
Przykład: w hurtowni jest 5 chłopaków, dziennie wyładowują na paleciaku do magazynu 2 tiry ( 60 palet ) / czasami więcej niż 2 tiry. To rozpakowują z karotonów do detalicznych opakowań, skanują kody, sprawdzają z listami przewozowymi, z fakturami. Potem jeden jeszcze raz sprawdza i klepie w kompa. W 12 dni przerobią 750-800 palet. To jest kurde spokojnie, lekko licząc 20 000 indeksów.

I teraz mamy taki UC, który rzekomo mocno pracuje, nawał roboty, na grandę i chyba nikt nie powie mi, że przez 12 dni mają aż 20000 paczek do oclenia - a mimo to robota jak leżała, tak leży. Wiem, że zdenerwuje tu wiele osób, ale dla mnie to po prostu banda nierobów, mająca czas na ploty, kawusie, google, na wszystko poza tym, żeby przepracować chociaż z 6 godzin z 8. Po prostu nie chcę mi się wierzyć, że pracują rzetelnie, a raczej jak już pisałem szanują pracę, bo kto im coś zrobi, przecież muszą to zrobić dobrze ;) ( na tej zasadzie, że to nie piekarnia, cza Panie wszystko zrobić dobrze, a szybciej się nie da i już ).
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez wacie72 » 24 sty 2017, o 15:02

marcoos1 , i wszystko w temacie :)

zjac , musisz zatrudnić się UC i wtedy tam praca ruszy z kopyta a my maluczcy będziemy Ci pomniki stawiać i ballady o Tobie śpiewać .

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez zjac » 24 sty 2017, o 15:07

wacie72 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie hejtuj, jak Ci przeszkadzają wywody w temacie tym,to omiń. Przecież wiesz wszystko na temat statusu, śledzenia - więc po co tu zerkasz ?
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez wacie72 » 24 sty 2017, o 15:12

Wiem ze może Cię to zdziwić ale jednak nie wiem wszystkiego , nadal się wielu rzeczy dowiaduję.
A zerkam tu by w miarę możliwości pomagać tym co pytają i rozwiewać wątpliwości tym którzy je mają.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez cynek777 » 24 sty 2017, o 15:39

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Być może masz rację, ja tego nie neguję, bo nie znam tematu. Telefon to chyba jedyne co można tutaj zrobić. Jeśli pomoże choć trochę to super, jeśli nie to trudno, ale spróbować można. Czekam miesiąc to poczekam jeszcze parę dni. Ja się tutaj nie żalę i nie rzucam oskarżeniami, po prostu chciałem przekazać to co mi powiedziano. Więc jesli to tylko złudne uspokajanie aby klient się odczepił to pozostaje tylko nad tym ubolewać i uzbroić się w cierpliwość. Pozdr
cynek777
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6 sty 2017, o 23:46
Telefon:: Redmi 4 pro

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez clorox » 24 sty 2017, o 16:01

Jaka płaca, taka praca. DHL liczy sobie 68zł za odprawę, a poczta 18zł. Może gdyby podnieśli cenę odprawy i dali ludziom premię za odprawione przesyłki było by lepiej.
Ostatnio edytowano 24 sty 2017, o 16:02 przez clorox, łącznie edytowano 1 raz
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron