• Reklama

Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez kumpel_ » 6 cze 2016, o 10:06

Majfrend chce mi zwrócić kasę na Paypala.
Założyłem konto, podpiąłem kartę z T-Mobile (karta w walucie $), zmieniłem rozliczenie w podany wcześniej sposób:
UWAGA: Ostatnio bywają problemy ze zmianą głównej waluty w PayPal, Do opcji ustawień można wejść
Ustawienia -> Wstępnie Zatwierdzone Płatności -> Ustaw domyślne źródła finansowania płatności -> Opcje przeliczania
Druga pozycja i prześlij.

Ale konto główne dalej ma w złotówkach, czyli jak podam chińczykowi konto to on mi prześle dolary, ale przeliczni moi to pewnie na złotówki?
Jest jakaś możliwość, aby przelało mi na kartę podpięto czy jest ona tylko do płatności?
kumpel_
 
Posty: 10
Dołączył(a): 14 mar 2016, o 21:49
Telefon:: 698179420

Reklama

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez lagarto » 6 cze 2016, o 10:12

Ważne, czy płaciłeś kartą czy PayPalem. Jeśli kartą podpiętą do PP to zwrot będzie na kartę.

EDIT:
Doczytałem, że na Paypal chce Ci zwrócić. Jaki masz problem ze zmianą waluty konta głównego na PP?
Avatar użytkownika
lagarto
AKTYWNY
 
Posty: 418
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 11:25
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwały: 42
Telefon:: Redmi 4 PRO

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez kumpel_ » 6 cze 2016, o 10:58

W ogóle nie płaciłem za ten przedmiot z PayPala. Okres ochronny się skończył, ale chińczyk jest na tyle uprzejmy, że mimo tego chce zwrócić kasę za wadliwy towar.
Czyli muszę zmienić walutę główną na $ i wszystko odbędzie się bez przewalutowań?
Później jak będę chciał zapłacić za coś na ali to zapłacę bez prowizji i przewalutowań?

A jak wygląda wpłacenie kasy na PayPal (dolarów) z konta w dolarach? Pewnie są jakieś prowizje?
Pytam, dlatego, że wrazie jakby kwota którą przeleje mi majfrend była zbyt mała na zakup następnego przedmiotu będe musał dopłacić.
kumpel_
 
Posty: 10
Dołączył(a): 14 mar 2016, o 21:49
Telefon:: 698179420

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez lagarto » 6 cze 2016, o 12:03

Jeśli Chińczyk przeleje Ci dolary na PP a Ty będziesz miał ustawione $ jako główną walutę to żadnych przewalutowań nie będzie. Żeby tą samą kasą zapłacić na ali to będziesz musiał sobie te pieniądze przelać z PP na konto walutowe.
Avatar użytkownika
lagarto
AKTYWNY
 
Posty: 418
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 11:25
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwały: 42
Telefon:: Redmi 4 PRO

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez Dusk » 4 lip 2016, o 13:03

jest mozliwosc wyplaty pieniedzy z paypal bez przewalutowania na konto walutowe?
ostatnio mi wplynelo kilka dolarow na pp i chcialbym je wyplacic na moje konto walutowe ktore rowniez jest w USD
ale po googlowaniu na ten temat wychodzi na to ze pp automatycznie mi zamieni usd na pln a ze wysylam to na konto walutowe to potem bank zamieni pln na usd i strace podwojnie?
Dusk
 
Posty: 28
Dołączył(a): 6 maja 2015, o 15:47
Telefon:: samsung

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marx » 4 lip 2016, o 15:29

Cyba zalezy jaka masz podstawową walutę ustawiona, jak wyjda dolary to bank przyjmie dolary na kont $ bez prowizji
marx
Administrator
 
Posty: 12527
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez fake4r » 5 lip 2016, o 20:52

Też jestem ciekaw jak z wypłatą bo dostałem $ z givingassistant. Przy próbie dodania/powiązania konta $ i wypłacie pokazuje że $ będą zamienione na PLN i pokazuje dany kurs. Faktycznie tak jest? Czy pieniądze wpłyną na konto dolarowe bez przewalutowania mimo takiej informacji?
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez jeycon90 » 10 lip 2016, o 13:03

Witam, jest mozliwosc placenia przez paypal bez podpietej karty, poniewaz nie posiadam karty w banku? Chcialem zakupic tv box z gearbest.
jeycon90
 
Posty: 55
Dołączył(a): 5 cze 2014, o 09:14
Telefon:: sony

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marx » 10 lip 2016, o 16:01

oczywiście, wysyłasz złotówki na konto paypal i ci przewalutuje po niekorzystnym kursie.
marx
Administrator
 
Posty: 12527
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez muf18 » 11 lip 2016, o 16:12

Można by zaktualizować obrazki w poradniku, bo większość nie wyświetla (mi przynajmniej na Operzę).
Właśnie powiązałem sobie kartę, pobrało mi kilka $$, i teraz mam czekać ? Aż będzie w historii transakcji, ten kod i wtedy potwierdzić kartę?
Wszystko już robiłem na nowej wersji, bo starej wersji paypala nie mogę przywrócić.
I teraz jak będę chciał płacić w $$, Euro czy funtach to rozumiem jest tak samo - wystarczy tylko jako podstawową walutę wybrać np. GBP, i wybieram, aby płacić w walucie wystawiającego fakturę ?
Tylko nie gt540
muf18
AKTYWNY
 
Posty: 214
Dołączył(a): 19 cze 2013, o 00:32
Lokalizacja: znika
Pochwały: 1

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez muf18 » 15 lip 2016, o 10:28

Powiązałem kartę i niby od 2 dni jest potwierdzona. Kiedy oni mi zwrócą tą kasę (niby 1.3funta, ale zawsze coś)...?
Tylko nie gt540
muf18
AKTYWNY
 
Posty: 214
Dołączył(a): 19 cze 2013, o 00:32
Lokalizacja: znika
Pochwały: 1

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez woody » 15 lip 2016, o 10:32

3-4 dni, miałem teraz zwrot z Gearbest i po 3 dniach miałem wpłatę na kartę.

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
woody
AKTYWNY
 
Posty: 469
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 19:12
Pochwały: 16
Telefon:: Huawei P10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama