• Reklama

Jak wykręcić taką śrubę ?

Rozmowy na wszystkie tematy

Re: Jak wykręcić taką śrubę ?

Postprzez clorox » środa, 2 grudnia 2015, 12:50

Koszt nowej słuchawki jak napisałeś to 80 - 160zł, pewnie posłuży następne 5 lat. Moim zdaniem szkoda czasu i energii na tą starą.

@night95 za tą cenę można kupić 12 słuchawek, które posłużą ze 60 lat :mrgreen:
clorox
AKTYWNY

Pochwały: 36

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez sonic » środa, 2 grudnia 2015, 12:54

jako że przycisnęły mnie wydatki w tym miesiącu, i tak muszę poczekać do wypłaty, może przez ten miesiąc zeszlifuje śrubkę papierem, jak nie starczy mi cierpliwości to kupie nową, ale dziękuje za wszystkie porady i sugestie :)
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Pochwały: 14

Postprzez Flyagaric » środa, 2 grudnia 2015, 16:50

night95 napisał(a):Na przyszłość polecam do instalacji wodnej w domu zamontować odżelaziacz, podaje przykład :D http://allegro.pl/odzelaziacz-filtr-filtry-do-wody-uzdatnianie-i5815534447.html Fakt że mało to nie kosztuje, ale naprawdę się opłaca, od paru lat mam takie w domu i u sąsiadów też stoi, po prostu robi swoją robotę :D

A jak to ma pomagać na kamień, skoro kamień to efekt strącania się wapna z wody?
Flyagaric
VIP

Pochwały: 51

Postprzez sonic » środa, 2 grudnia 2015, 16:56

Flyagaric napisał(a):
night95 napisał(a):Na przyszłość polecam do instalacji wodnej w domu zamontować odżelaziacz, podaje przykład :D http://allegro.pl/odzelaziacz-filtr-filtry-do-wody-uzdatnianie-i5815534447.html Fakt że mało to nie kosztuje, ale naprawdę się opłaca, od paru lat mam takie w domu i u sąsiadów też stoi, po prostu robi swoją robotę :D

A jak to ma pomagać na kamień, skoro kamień to efekt strącania się wapna z wody?

na kamień są jakieś jonizatory czy inne ustrojstwa, ale tak się składa że mieszkam w centrum miasta i moja woda jest bogata w żelazo (rdze) oraz wapń (kamień) :) biały filtr poliestrowy już po założeniu robi się rudy - tyle mikroalementów! a pomyśleć że niektórzy musza na jakieś suplementy pieniądze wydawać :p
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Postprzez pepe310 » środa, 2 grudnia 2015, 23:33

Spróbuj pomoczyć w naczyniu z octem. Ocet trawi kamień wapienny. Można się spodziewać że zapieczona śruba się poluzuje i wtedy kombinerkami ciągnąć do siebie i jwdnocześnie wykręcać

Wysłane z mojego Be Pro przy użyciu Tapatalka
pepe310

Pochwały: 1

Postprzez ra-vau » środa, 2 grudnia 2015, 23:42

Do wkrętarki załóż mały frez (chyba ze masz od kogo pożyczyć dremel) zrownaj śrubę, a raczej to co zostalo na równi z mocowaniem, wiertlo 3,5 we wkrętarka, powoli spróbuj rozwiercic resztki śruby (tak, zrobisz to bez wiertarki stolowej, ale kontroluj kąt, a najlepiej powiedz zonie aby patrzyła z boku, czy lrosto Ci idzie), bedziesz mial otwor, to zmien wiertlo na takie o srednicy tej śruby mocujacej sitko, albo minimalnie mniejsze (trudno po fotkach ocenic jakie :p), gwintownik pkd nowa śrubę, ladnie znowu prosto nagwintuj i wkrec ja, osadzajac na np smarze grafitowym, co by nie bylo powtorki :)
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 96

Postprzez brajan74 » czwartek, 3 grudnia 2015, 00:11

Ja tam zamiast rozkręcać słuchawkę zanurzam ją na pół godziny w wodzie z kwaskiem cytrynowym (lepszy od octu bo nie śmierdzi w całym domu) i już odkamienione!

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
brajan74

Postprzez MrMajst3r » czwartek, 3 grudnia 2015, 01:38

Proponuję oczyścić wystającego kikuta a następnie dospawać do niego śrubę, po czym wykręcić.
Jeżeli nie posiadasz spawarki, można spróbować mniej skutecznych sposobów: podgrzewanie, uderzanie, spiłowanie na płasko i wykręcenie kombinerkami.
MrMajst3r

Poprzednia strona

Powrót do HydePark