• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez wojak196 » 24 lut 2017, o 12:49

Na jaki telefon dostałeś certyfikat?
Ja nie wiem czy mój ma MEIZU M3s :(

EDIT by Gravis

Może ktoś tutaj będzie wiedział gdzie znaleźć cokolwiek jakiś .pdf CE do telefonu MEIZU M3s ???
Na telefonach jest napisane bo widziałem na zdjęciach że te telefony posiadają certyfikaty CE0560 ale żadnego kwitu na to nie widziałem... może ktoś pomoże??
Prosze Was bardzo dobrzy ludzie pomóżcie - telefon dla żony pójdzie się bujać niestety jak nie znajdę tego certyfikatu CE.
MOże ktoś coś widział kiedyś na internecie taki certyfikat?


Edytuj posty!
wojak196
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 lut 2017, o 09:06
Telefon:: HTC Desire HD

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez wojak196 » 24 lut 2017, o 12:53

A jak to jest w przypadku jeśli okres ochronny kończy mi się 13.03.2017 a telefon jest jescze w UC to co potem?
Jeśli przed końcem okresu ochronnego napiszą mi że paczkę odsyłają to co wtedy zrobić?
Otwierać spór?
Co jeśli ALI przeleje pieniądze na konto sprzedającego bo okres ochronny się skończył to jak wyślę paczkę z powrotem do chin to co z kasą?
Jest wtedy coś takiego jak spór czy już dupa blada i po pieniądzach niestety?
wojak196
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 lut 2017, o 09:06
Telefon:: HTC Desire HD

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez marer » 24 lut 2017, o 12:56

wojak196 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Poproś Chińczyka u którego kupowałeś.
Jeśli ma to Ci prześle.
Ja dostałem na NOMU S10 o taki kupowałem.
marer
 
Posty: 54
Dołączył(a): 11 maja 2015, o 20:49
Telefon:: iphone se

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez jarek1977 » 24 lut 2017, o 13:00

Jak cześć tu dyskutujących mam zatrzymany telefon 10.01.2017r.
Wg mnie prawo jest po stronie Izby Celnej.
Ale ...
Oczywiście dostałem list polecony by zadeklarować wartość przesyłki najlepiej mailowo.
Co zrobiłem niezwłocznie.
I czekam czekam dzwonie , po stylu gadania dodzwoniłem się do jakiegoś szefa lub starszego stażem celnika.
I ten nie dał nawet powiedzieć mi jaki nr pozycji magazynowej tylko zasunął tekst, że wysyłają na badanie CE i że jescze z tamtego roku maja nieodprawione.
Czyli odpalantował mnie.
Minęły z 3 tygodnie dzwonie , odebrał jakiś młody. Tyle wskórałem ze odebrał tego mojego maila z deklaracja wartości bo nikt w to nie zaglądał. Wdałem sie z nim dyskusję taka jak tu ludzie prowadzą ze to nie jest wprowadzanie do obrotu ale to jakby grochem o ścianę.
Diagnoza sytuacji wg mnie. Jest ta reorganizacja od 1.03 chyba wiec albo kogoś z tej Z UP2 wywalają i mu nie zależy i olewa sprawę. I bardziej prawdopodobna sytuacja to jakiś protest by zwrócić uwagę, włoski strajk.
Telefonów pewnie z kilka tysięcy sie uzbierało już ;-). pewnie.
Policzmy ile takie coś może kosztować np 100 PLN od telefonu ta ich praca i jakie koszty są tego protestu dla budżetu. Bo jak odeślą to nie pobiorą ani złotówki za ten cały proces. Ten artykuł świadczy ze ktoś to próbuje jakoś wytłumaczyć i w sukces przekuć ;-) celników ktoś zaczyna robić w portki trochę.
Ich kodeks KPA tez obowiązuje i terminy z niego obowiązujące też, na wydanie decyzji na piśmie maja 2 miesiące i pewnie będą tłumaczyć ze tych naszych maili odnośnie deklaracji wartości nie otrzymali i ten termin nie zaczął biegnąć bo nie mieli danych odnośnie wartości i zawartości paczek.
Te telefoniczne porady by samemu pisać prośbę o odesłanie to wg mnie chęć zmniejszenia ilości spraw a na pewno sa przekroczeniem uprawnień i w dobie nagrywania rozmów telefonicznych naprawdę sie dziwie ze ktoś się wazy coś takiego mówić to tylko świadczy o ich poczuciu bezkarności.
Pewnie nam odeślą te telefony chyba ze w czasie się nie wyrobią bo to musi być kilaka tysięcy telefonów . W tym cała nadzieja ze po 01.03 ktoś tam wyleci i przestanie sobie jaja kosztem podatnika i protesty robić bo ok jak w całej Polsce by tak było to ok a nie w Przemyślu sobie kurna coś ubzdurali.
Ja z okolic Rzeszowa i tak się zastanawiam czy oni pod jakiegoś Dyrektora itp w Rzeszowie nie podlegają bo moze jakby mnie do niego wpuścili i jakbym go tak bezczelnie zjebutał po ludzku to może by to coś dało.
Bo prawnie to oni raczej maja racje ale ... jest jeszcze rozsadek
ps. oni nas czytają i sie smieją pewnie
jarek1977
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24 lut 2017, o 12:22
Telefon:: Coolpad

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez wojak196 » 24 lut 2017, o 13:43

Mi z kolei w UC powiedzieli że CE musi być na opakowaniu a innym razem że na urządzeniu - w tym przypadku na telefonie komórkowym.
Na telefonie wiem że jest CE 0560 a na opakowaniu nie ma.
Podczas kontroli UKE jeśli zobaczy że nie ma CE na opakowaniu to wystawią negatywną opinie a wiem, że w środku jest certyfikat naklejony pod folią zabezpieczająca i pod klapką baterii.
I teraz jest pytanie czy UC na moją prośbę może otworzyć paczkę i sprawdzić telefon czy ma czy nie będą sprawdzać w ogóle?

Poza tym INSTRUKCJA w j. polskim, CE wydrukowane itp. musi być poza tym adres producenta musi być na pudełku.
wojak196
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 lut 2017, o 09:06
Telefon:: HTC Desire HD

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez jarek1977 » 24 lut 2017, o 14:52

Wg mnie jak go poddadzą kontroli zgodności z CE to obowiązkowo muszą go otworzyć i pooglądać by twierdzić, ze może być niebezpieczny lub może powodować zakłócenia.
I albo one sobie lezą na polkach i towarzystwo popija kawę i się śmieje z tego co my tu piszemy.
Albo urzędniczo twój mail o wartości i zawartości , leżakowanie 2 tygodnie na polce, przesyłka poleconym do Rzeszowa 1 tydz, leżakowanie na półce 2 tygodnie, otwarcie wykonanie badan i sprawdzeń 2 tygodnie, decyzja, dwa tygodnia leżakowania, polecony do Przemysla 1 tydzień, leżakowanie 2 tygodnie , decyzja odmowna i polecony do ciebie z odmową. Ok nie jestem szowinista itp ale kurna z kim przestajesz takim się stajesz standardy ukraińske panują w Przemyślu nie obrażając naszych wschodnich braci ;-)
jarek1977
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24 lut 2017, o 12:22
Telefon:: Coolpad

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez clorox » 24 lut 2017, o 15:04

Nie obraź się, ale to są tylko twoje domysły i konfabulacje. Parę stron wcześniej kolega wrzucił pismo potwierdzające odmowę dopuszczenia do obrotu ze względu na brak CE. I to jest konkret. U ciebie to takie trochę bajanie, gorzkie żale i pobożne życzenia.
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez marer » 24 lut 2017, o 15:07

Ja sądzę że te nasze telefony nigdzie do ekspertyzy nie jada ponieważ:
Jak rozmawiałem z Panią to mi powiedziała że jak napiszę do nich żeby go odesłali to od razu odsyłają a dzwoniłem po 8 dniach od zatrzymania.
Jeśli nie napiszę to oni odeślą za około 3 tygodnie.
Więc wydaje mi się że te telefony leżą w magazynie .
marer
 
Posty: 54
Dołączył(a): 11 maja 2015, o 20:49
Telefon:: iphone se

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez jarek1977 » 24 lut 2017, o 15:15

Jakie konfabulacje, uważasz ze polecenie telefoniczne by odsyłać telefony to nie jest przekroczeniem uprawnień a może złamaniem nawet prawa. Organ winien postanowienia i decyzje wydawać pisemnie. A to jakieś jaja kurna normalnie republika bananowa.
Ja nic nie wiem , wiem , żę 10.03.2017 minie 2 miesiące od momentu jak mój telefon wylądował w UP2 jak nie dostane odmowy do tego czasu t o się zastanowię co dalej.
Bo jak dostane no cóż prawo jest po stronie celników ewnetulnie mona by bylo działania pozaprawne itp tj w prasie , lub interwencje u jakś polityków itp np opier.... jakiego urzędnika wysoko postawionego.
jarek1977
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24 lut 2017, o 12:22
Telefon:: Coolpad

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez rodan77 » 24 lut 2017, o 15:18

marer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Telefony nigdzie nie jeżdżą, goście z UKE z Rzeszowa jeżdżą do Przemyśla je oglądać na wniosek UC.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez kosmogator » 24 lut 2017, o 15:31

jarek1977 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Aż tyle to trwa? W sumie ciekawe. Powoli magazynek będzie sie im zapełniać. W takim razie chyba raczej nie należy samodzielnie wydawać dyspozycji odesłania, tylko czekać na postanowienie, na które zapewne będzie służyć zażalenie. Bo nie sądzę aby niedopuszczenie do obrotu wymagało decyzji (co by powodowało dwuinstancyjność postępowania, a do tego potem możliwość kontroli sądowoadministracyjnej, czyli łatwo mozna by doprowadzic do ich paraliżu).
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
What goes around, comes around.
Avatar użytkownika
kosmogator
 
Posty: 196
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 14:17
Pochwały: 24
Telefon:: Samsung

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez clorox » 24 lut 2017, o 15:42

jarek1977 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Polecenie telefoniczne? Naprawdę? I jeszcze napisz, że to oni do ciebie dzwonili. Oczywiście masz nagraną rozmowę, żebyś mógł interweniować wyżej... Co ja czytam? :shock:
Trzeba było wysłać papiery pocztą z potwierdzeniem odbioru i wtedy się czepiać terminów. Przez telefon takich spraw się nie załatwia, bo nie masz żadnych dowodów.

Tak jak kolega @kosmogator uważam, że zamiast dzwonić trzeba czekać na pisemko.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron