• Reklama

Xiaomi Mi A2 Lite czy Nokia 6.1 Plus

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Xiaomi Mi A2 Lite czy Nokia 6.1 Plus

Postprzez kikizmora » 1 mar 2020, o 10:37

Dzień dobry,
znalalazłam telefony, które są w moim pułapie cenowym i są względnie "małe". Przede mną decyzja który wybrać i który kupić.

Nastawiłam się na Mi A2 Lite ze względu, że w teście porównań wyszedł lepiej pod wieloma parametrami https://versus.com/pl/nokia-6-1-plus-vs-xiaomi-mi-a2-lite Jednak po przeglądnieciu porównań natkęnłam się na filmik https://www.youtube.com/watch?v=jSbysjQ71fc gdzie wyraźnie widać, że płynniej i szybciej chodzi Nokia 6.1 Plus ze Snapdragonem 636 ( niż Mi A2 Lite - Ssnapdragon 625).

Argumenty za dla Nokia 6.1 Plus:
+ Płynnej i szybciej działa
+ Ramka mniejsza niż w Xiaomi
+ Jaśniejsze zdjęcia w aparacie
+ Zgrabniejszy od Xiaomi

- Czerwona ramka w trybie oszędzania energii

Argumenty za dla Mi A2 Lite:
+ Czysty android
+ Na trybie oszczędzania energii nie ma czerwonej ramki jak w Noki
+ Bateria
+ Częściej kupowany niż Nokia

- Minimalnie większy od Noki
- Nie wykorzystana ramka na dole, grubsza niż u Noki

Co jest dla mnie ważne:
+ Dobry aparat
+ Płynność systemu
+ Dobry GPS
+ Wgrana opcja filtr niebieskiego światła
+ Nie potrzeba mi NFC

Jak myślicie, który będzie lepszy? Chciałabym aby był możliwie jak najsprawniejszy i służył na pare dobrych lat; będę dbała o niego :)
kikizmora
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2 lut 2020, o 16:46
Telefon:: LG

Reklama

Re: Xiaomi Mi A2 Lite czy Nokia 6.1 Plus

Postprzez zawel » 1 mar 2020, o 12:35

Co do wyglądu to się nie wypowiem bo wydają mi się być prawie bliźniakami (ta ramka u dołu wydaje mi się, że też jest taka sama) ale jeśli chodzi o:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
to Mi A2 Lite jest raczej kiepskim wyborem za to ma fajną baterię - coś za coś. Przemyśl jeszcze Aquosa C10 - o klasę lepszy ekran od tych dwóch, dobry aparat, bateria niezbyt wielka ale system nieźle zoptymalizowany i daje sobie z nią radę. Acha, Nokia 6.1 Plus nie ma częstotliwości B20 - to też ma znaczenie.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: Xiaomi Mi A2 Lite czy Nokia 6.1 Plus

Postprzez kikizmora » 1 mar 2020, o 13:54

Oba aparaty to i tak przeskok z poprzednika LG G2 o niebo lepszy. Jeśli chodzi o brak pasma B20 czyli nie obsługiwany zasięg LTE w Europie, dobrze rozumiem?
kikizmora
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2 lut 2020, o 16:46
Telefon:: LG

Re: Xiaomi Mi A2 Lite czy Nokia 6.1 Plus

Postprzez zawel » 2 mar 2020, o 17:08

kikizmora napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
To tylko jedna z 5 częstotliwości więc nie jest tak źle ale muszę przyznać że B20 się przydaje.

Autor postu otrzymał pochwałę
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu


Powrót do Porównania telefonów



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron