• Reklama

Wrażenia z użytkowania Le 2 x526

LeTV LeEco X500, X600, X800, Le2, Le1, LeMax Le Max 2
ROMy, aktualizacje, pomoc, opinie,

Wrażenia z użytkowania Le 2 x526

Postprzez CozzY » 14 lip 2018, o 15:07

Witam

Pytanko do osób posiadających nadal bądź w przeszłości telefon Le 2 x526. Obecnie chodzi w Chinach po ok. 77€ co jest jak dla mnie ceną absurdalnie śmiechową za podzespoły, które w nim widzę. SD652, 3/32 GB pamięci, FHD i B20 to w zasadzie wszystko czego w moim mniemaniu mój syn (bo to do niego trafi słuchawka) będzie potrzebować. Nie dopatrzyłem się tylko którą wersję QC oferuje: 3.0 czy 2.0. Sam od pół roku jadę na Le Pro 3 Elite a żona od półtora na Le Max 2 i jesteśmy zadowoleni. Pytanie brzmi jak to cudo się sprawuje np. po pół roku, roku gdy dłużej. Zwykłe testy nowego sprzętu na YT są ok, ale jednak wolałbym poznać wrażenia po czasie dłuższym niż 5 godzin użytkowania. A może ktoś ma dobry link z opiniami?

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka
CozzY
 
Posty: 57
Dołączył(a): 1 gru 2016, o 14:55
Pochwały: 1
Telefon:: Leeco Le Max 2

Reklama

Re: Wrażenia z użytkowania Le 2 x526

Postprzez xany » 14 lip 2018, o 20:07

Zależy jak będziesz użytkował i dbał.. raczej soft sam się nie posypie.. a wszystko można dowolnie ustawiać więc nie powinno być problemu. Ja bym się nie zastanawiał. ;-)
Naprawa chińskich telefonów
Kontakt pw forum z opisem oraz co trzeba wymienić

Aktualnie użytkuję Cool1 :)
Avatar użytkownika
xany
AKTYWNY
 
Posty: 293
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 23:27
Pochwały: 8
Telefon:: Leeco Cool1

Re: Wrażenia z użytkowania Le 2 x526

Postprzez CozzY » 14 lip 2018, o 22:43

Użytkował będzie mój syn, a jemu psują się telefony w ten sposób, że nagle same z siebie spadają na ziemię, a on ich w tym czasie nawet nie dotykał. Tak załatwił Xiaomi RN3 i RN4, więc w życiu nie kupię mu droższego telefonu. Chodzi raczej o to czy ten Le2 nie grzeje się jak patelnia z byle powodu, albo SoT po 3 miesiącach to max. 1,5 godziny. Może jakieś cuda z dotykiem czy ekranem w ogóle?

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka
CozzY
 
Posty: 57
Dołączył(a): 1 gru 2016, o 14:55
Pochwały: 1
Telefon:: Leeco Le Max 2

Re: Wrażenia z użytkowania Le 2 x526

Postprzez xany » 15 lip 2018, o 00:23

CozzY napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Powiem tak. Od upadków jest szkło ochronne które chroni ekran. Snap 652 jest z generacji tych nowszych, które przy normalnym obciążeniu nie mają problemów z grzaniem się, oczywiście grając w bardziej wymagające gry ten efekt wystąpi gdyż nie jest to procesor który jest przystosowany do najnowszych gier odnośnie nie grzania się czytaj 'budżetowy' tak jak i sam telefon, więc nie rozumiem czego oczekiwać cudów po 350 zł? co za tą cenę dostaniesz w Polsce 1gb ramowca? No ludzie zastanówmy się jaki budżet i czego wymagamy, bo chińczyki mimo że jest przestój aktualnie w kategorii budżetowej to i tak nadal są dużo bardziej opłacalne niż z te co widzimy w sklepach, pomijając Xiaomi bo to już coraz bardziej marka dla EU.
Naprawa chińskich telefonów
Kontakt pw forum z opisem oraz co trzeba wymienić

Aktualnie użytkuję Cool1 :)
Avatar użytkownika
xany
AKTYWNY
 
Posty: 293
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 23:27
Pochwały: 8
Telefon:: Leeco Cool1

Re: Wrażenia z użytkowania Le 2 x526

Postprzez CozzY » 15 lip 2018, o 00:27

xany napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Powiem tak. Od upadków jest szkło ochronne które chroni ekran. Snap 652 jest z generacji tych nowszych, które przy normalnym obciążeniu nie mają problemów z grzaniem się, oczywiście grając w bardziej wymagające gry ten efekt wystąpi gdyż nie jest to procesor który jest przystosowany do najnowszych gier odnośnie nie grzania się czytaj 'budżetowy' tak jak i sam telefon, więc nie rozumiem czego oczekiwać cudów po 350 zł? co za tą cenę dostaniesz w Polsce 1gb ramowca? No ludzie zastanówmy się jaki budżet i czego wymagamy, bo chińczyki mimo że jest przestój aktualnie w kategorii budżetowej to i tak nadal są dużo bardziej opłacalne niż z te co widzimy w sklepach, pomijając Xiaomi bo to już coraz bardziej marka dla EU.
Ależ zdaję sobie sprawę co to znaczy budżetowy chińczyk. Cudów nie wymagam, ale też nie zamierzam za frajer 350 zł wyrzucać. Może po prostu nie warto (było). Ano właśnie, "było" bo 15 minut temu go kupiłem na BangGood :-)

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka
CozzY
 
Posty: 57
Dołączył(a): 1 gru 2016, o 14:55
Pochwały: 1
Telefon:: Leeco Le Max 2

Re: Wrażenia z użytkowania Le 2 x526

Postprzez xany » 15 lip 2018, o 17:39

@Cozzy

Nawet w razie nawet odsprzedaży to myślę, że nie będzie problemu. Leeco to dobra marka ze swoimi problemami odnośnie upadłości, dlatego warto ją wspierać :-D
Naprawa chińskich telefonów
Kontakt pw forum z opisem oraz co trzeba wymienić

Aktualnie użytkuję Cool1 :)
Avatar użytkownika
xany
AKTYWNY
 
Posty: 293
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 23:27
Pochwały: 8
Telefon:: Leeco Cool1

Re: Wrażenia z użytkowania Le 2 x526

Postprzez hard » 16 lip 2018, o 10:06

mialem leeco x520 z wgranym romem 8.1.0 i chodzil jak burza caly czas. Po pol roku chodzil tak samo. Niestety musialem sprzedac, ale na pewno kupie go jeszcze raz. Tak wiec nie ma sie co zastanawiac jak za taka kase to sie opłaca :)
hard
AKTYWNY
 
Posty: 250
Dołączył(a): 24 lip 2017, o 14:43
Pochwały: 3
Telefon:: leeco le 2 x520

Re: Wrażenia z użytkowania Le 2 x526

Postprzez jerzyjerzy » 1 sie 2018, o 16:05

Warto zwrócić uwagę, że kompletne ekrany LCD z dotykiem do tych telefonów można dostać na Aliexpress po 50-60 złotych z przesyłką... Z kompletem narzędzi do odklejenia ekranu, a często też i z klejem (w postaci wstępnie naciętej naklejki). Klej (jako naklejka lub płynny) można w razie czego za parę złotych kupić na Allegro.

Moje dzieciaki też są z tych nadaktywnych i w ciągu ostatniego roku wymieniałem już (samodzielnie) trzy ekrany LeEco. Obejrzałem tylko dwa filmiki na Youtube, potem suszarka do włosów w dłoń i tyle :-P

Zdecydowanie wolę opcję 5 lelefonów LeEco w cenie jednego Samsunga ze zbliżonymi możliwościami.
Avatar użytkownika
jerzyjerzy
 
Posty: 139
Dołączył(a): 28 lut 2014, o 15:25
Pochwały: 9
Telefon:: LeEco Le Max 2
ROM: Small EUI by aurel

Re: Wrażenia z użytkowania Le 2 x526

Postprzez Flyagaric » 2 sie 2018, o 11:24

jerzyjerzy napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Co do tego, to niestety, ale zwykle te ekrany są podłej jakości. Masa problemów, nawet po udanym przeszczepie potrafią się pojawić po czasie. Do oryginałów ma się to nijak, a oryginałów brak. Wystarczy wybrać aukcję z większą ilością komentów i poczytać.
Choć nie jest to trudne, to może być bardzo upierdliwe, jeśli trzeba to będzie zrobić np. 2 razy i czekać na wysyłkę kolejnego. Przerabiałem ten temat w Cool 1, wiem co mówię.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Wrażenia z użytkowania Le 2 x526

Postprzez jerzyjerzy » 2 sie 2018, o 11:41

Jak pisałem, wymienialem trzy bez problemu i żadnych kłopotów później. Każdy robi jak uważa.
Avatar użytkownika
jerzyjerzy
 
Posty: 139
Dołączył(a): 28 lut 2014, o 15:25
Pochwały: 9
Telefon:: LeEco Le Max 2
ROM: Small EUI by aurel

Re: Wrażenia z użytkowania Le 2 x526

Postprzez Flyagaric » 2 sie 2018, o 12:14

Brzmi pozytywnie - kupujesz u tych samych sprzedawców?
Masz jakieś porównanie jakościowe do oryginalnego? W Cool1 jednak trochę się naciąłem i czytając komenty, to jest to częsty problem. Pierwsza rzecz, zamiennik u mnie ma sporo większą ramkę.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Wrażenia z użytkowania Le 2 x526

Postprzez jerzyjerzy » 2 sie 2018, o 15:38

Szczerze? Kupowałem trzy razy od innych sprzedawców byle najtaniej 8-)
Rozmiary były prawidłowe, rozdzielczość też.

Nie robiłem żadnych testów, ani nie używam tych telefonów na co dzień, ale nie widziałem martwych pikseli ani problemów z kolorami, a córki się nie skarżą. Sam używam LeEco Max2, więc mam porównanie i zauważyłbym jakieś odstępstwa na telefonach dzieci.

Ja nie twierdzę że LeEco to nagle najlepsze telefony na świecie, wydajność baterii jest powiedzmy akceptowalna, a ich soft natychmiast rootuję i dostosowuję, ale są tanie zarówno przy zakupie, jak i w eksploatacji, a jednocześnie są jakości powyżej przeciętnej. Kupuję różne LeEco sobie i całej rodzinie od dwóch lat, co łatwo sprawdzić po moich wpisach tutaj.
Avatar użytkownika
jerzyjerzy
 
Posty: 139
Dołączył(a): 28 lut 2014, o 15:25
Pochwały: 9
Telefon:: LeEco Le Max 2
ROM: Small EUI by aurel

Następna strona

Powrót do LeTV LeEco



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości