• Reklama

Wersja Międzynarodowa a Chińska

Tematy dotyczące wszystkich telefonów, sieci, operatorów, bateri itp..

Wersja Międzynarodowa a Chińska

Postprzez albercikk » 13 maja 2016, o 13:46

Witam, na wstępie proszę o wyrozumiałość jestem zielony w temacie Chińskich telefonów.
Nie wiem czy pytanie zamieściłem w dobrym dziale ale jakość ten mój temat nigdzie mi nie pasował (w razie czego proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu)

Planuje zakup telefonu, prezent dla małżonki na urodziny w lipcu, zasadziłem się na Meizu m3 Note wersja srebrno biała 16 gb (bo wiem że trafił by w jej gust), natomiast wersji międzynarodowej jeszcze nie ma (wiem jest we Włoszech ale drogo) i chyba się nie zanosi żebym się wyrobił przed urodzinami, więc zastanawiam się czy złym wyborem byłby zakup wersji Chińskiej.

Biorę jeszcze pod uwagę Xiaomi Redmi Note 3 i Redmi Note 3 Pro, można je kupić na allegro, wersje Chińskie z wgranym językiem Polskim są sporo tańsze od wersji międzynarodowej - Pytanie czy warto ? Coś ostatnio czytałem ze Xiaomi zaczyna blokować swoje telefony w wersji Chińskiej ale do końca nie zrozumiałem dla jakiego typu użytkownika będzie to wadą a jaki tego nie zauważy.

Ważne żeby telefon był niezawodny, miał język Polski i tan naprawdę to wszystko, żonie zbytnio aktualizację nie są potrzebne.
Powiedzcie czy kupując wersję Chińską narażam się na duże problemy w użytkowaniu telefonu ? Cena ma dla mnie znaczenie ale jeśli z telefonem mają być same problemy to wole dopłacić, w końcu to prezent i chce aby cieszył a nie irytował.
Będzie jakaś, lipa, ciągłe zawiasy, problemy z zasięgiem itp, czy jedyny problem to brak aktualizacji Global ?

Przydał by się taki zbiorczy wątek o telefonach w wersji Global i Chińskiej w którym można było by się dowiedzieć który telefon warto brać w wersji Chińskiej a którego absolutnie nie i dlaczego (być może taki wątek jest ale go nie znalazłem)
albercikk
 
Posty: 21
Dołączył(a): 28 kwi 2016, o 10:44
Telefon:: Samsung

Reklama

Re: Wersja Międzynarodowa a Chińska

Postprzez ddr » 13 maja 2016, o 15:19

Meizu lepiej brać w wersji chińskiej, bardziej aktualny. Potem podziałać morelocale 2 i przynajmniej aplikacje będą po polsku.
Co do wątku, nie przyda się.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Wersja Międzynarodowa a Chińska

Postprzez albercikk » 13 maja 2016, o 17:29

Ok czyli rozumiem ze z Chinskim Meizu M3 Note nie bedzie problemu i bede mogl bez problemu wgrac system z jezykiem Polskim ? wszystko bedzie dobrze dzialac ?

A jak wyglada ta sama sprawa z Xiaomi ?
albercikk
 
Posty: 21
Dołączył(a): 28 kwi 2016, o 10:44
Telefon:: Samsung

Re: Wersja Międzynarodowa a Chińska

Postprzez ddr » 13 maja 2016, o 19:02

Nie wgrasz. Ustawiasz język na angielski, a z pomocą more locale ustawiasz region na polski dzięki czemu będziesz miał aplikacje po polsku. Jedynie interfejs zostanie w języku angielskim. Lepsze to niż kulawy soft międzynarodowy.
A z xiaomi to nie wiem. Raczej do miuipolska trzeba ściągnąć bootloader, a jak z miui eu to nie wiem.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Wersja Międzynarodowa a Chińska

Postprzez albercikk » 13 maja 2016, o 19:46

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No widzisz skoro się nie da to już wiem że albo muszę kupić wersję międzynarodową albo zrezygnować z Meizu, tak jak pisałem system ma być PL i działać w 100% bez żadnych Chińskich śmieci, telefon jest dla normalnego użytkownika a nie pasionata więc pewnie nigdy się nie dowie że soft międzynarodowy jest kulawy, no chyba że objawia się to tym że telefon co chwila się zawiesza, traci zasięg, przerywa rozmowy ? bo jesli tak jest to oznacza że te telefony są wyłącznie dla pasionatów i będe jej musiał znów kupić Samsunga ;)
Teraz posiada Samsung i9070 Galaxy S Advance który się rozpada ze starości i od nowości nie pozwoliła wgrać żadnej nowszej wersji androida, dlaczego ? bo telefon działa i spełania jej oczekiwania, wię aktualizacje mogły by nie istnieć o ile telefon dobrze się sprawuje.

Czy ktoś jest zorientowany jak to jest w Xiaomi RN3, RN3 Pro ? kupując wersję Chińską będe mógł wgrać w 100 % działający i nie sprawiający problemów Polski soft bez żadnych Chińskich śmieci ? Czy jest tak samo jak z Meizu i się nie da ?

Pozdrawiam
albercikk
 
Posty: 21
Dołączył(a): 28 kwi 2016, o 10:44
Telefon:: Samsung

Re: Wersja Międzynarodowa a Chińska

Postprzez ra-vau » 13 maja 2016, o 20:22

Pytasz o konkretne dwa telefony... Padlo na fajne sprzęty, ale z powodu bootloaderowych zawirowan xiaomi jest niepewne, a meizu... Jest bez obsługowe i jesli przywyknie do flyme w pierwszym kontakcie, to była vy z cala pewnoscia zadowolona.

Mysle jednak, ze jeali chcesz żyć w zgodzie, to czekaj az pojawia sie w PL meizu z wersja international w sieci sklepow, so których mozesz wysmarowac maile, zadzwonic i zapytać kiedy beda je mieli. Ewentualnie do dystrybutora na nasz kraj...

Ostatnia opcja, to odpuszczenie i kupno czegos cywilizowanego... Jesli masz partnerke upierdliowa i taka co aktualizacji sie boi, to zrezygnowalbym z chinczykow a'la budzetowe xiaomi dla wlasnego spokoju.

Kup samsunga A5 i tez bedzie git :P
LeEco :)
Avatar użytkownika
ra-vau
NewsMan
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 17:26
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Re: Wersja Międzynarodowa a Chińska

Postprzez tpawel » 13 maja 2016, o 21:02

Note 3 pro ma w globalu jezyk polski wiec od biedy nie trzeba odblokować bootloadera
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Wersja Międzynarodowa a Chińska

Postprzez albercikk » 13 maja 2016, o 22:55

Ok dzięki za rady :) w takim razie będe polował na wersje international Meizu M3 Note, jak sie nie doczekam do połowy czerwca to będe myślal nad Xiaomi tez wersja Global.

Samsunga nie kupie, ile można, tyle już telefonow od Samiego przerobilismy ze czas na zmiany, zaryzykuje ;)
albercikk
 
Posty: 21
Dołączył(a): 28 kwi 2016, o 10:44
Telefon:: Samsung

Re: Wersja Międzynarodowa a Chińska

Postprzez mkraw2005 » 17 maja 2016, o 14:52

Koniecznie xiaomi ?
Lenovo ZUK Z1 nie chcesz ?
Cyanogen z j. Polski + aktualizacje.
mkraw2005
 
Posty: 37
Dołączył(a): 21 maja 2013, o 17:49
Lokalizacja: Wawa
Pochwały: 1

Re: Wersja Międzynarodowa a Chińska

Postprzez albercikk » 18 maja 2016, o 09:44

Ten Lenovo też fajny, z wyglądu na pewno żonie by się spodobał, tylko troszku kosztuje.
albercikk
 
Posty: 21
Dołączył(a): 28 kwi 2016, o 10:44
Telefon:: Samsung


Powrót do Dyskusje ogólne o telefonach



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron