[center]




[/center]
Inżynierowie mieli trudne zadanie aby stworzyć super smukły telefon który ma dobrą żywotność baterii, a to wszystko w obudowie 5.6mm!
Umeox X5 posiada 4-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 640 x 360. OLED OGS składa się z folii z cząsteczek organicznych. Po przejściu prądu przez folie, cząsteczki tworzenia światło bez konieczności podświetlenia.
Zastosowanie wyświetlacza OLED pozwoliło na zmniejszenie grubości telefonu i pozwoliło zaoszczędzić energii uzyskując dużą jasność.
Umeox X5 wybrał 1GHz dwurdzeniowy procesor od mediatek o symbolu MT6572. MT6572 jest oparty na tej samej architekturze 28nm jak quad-core MT6589, ale oferuje lepszą żywotność baterii.
X5 będzie można kupić w dwóch pojemnościach pamięci RAM : 512 MB lub 1 GB, 4 GB wbudowanej pamięci, wsparcie dla karty SD 32 GB i dwóch 5 megapikselowych kamer (przód i tył). Telefon będzie posiadał jedno gniazdo kart SIM i baterię 1400mAh (dla tego wyświetlacz OLED i oszczędny procesor) a wymiary to tylko 120 x 60 x 5.6mm.
Umeox X5 obsługuje następujące częstotliwości GSM 850/900/1800/1900MHz, WCDMA 820 i 2100 MHz
Data premiery jak i cena nie jest jeszcze znana.
źródło:gizchina
