• Reklama

Telefon z dobrym aparatem do 600 zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon z dobrym aparatem do 600 zł

Postprzez Rowland » 1 sie 2019, o 22:29

Cześć i czołem!
Poszukuję telefonu z dobrym aparatem i w miarę pojemną baterią do 600 zł. Najlepiej 4GB RAM i przynajmniej 32GB pamięci. Dual SIM mile widziane. Rozmiar nie większy niż 5,5", chętnie bym kupił nawet 4,7", ale pewnie obecnie nie ma szans.

Cena (bez VAT): 500 zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: max 5,5", ale preferuję mniejsze np. 4,7"
Ilość RAM/ROM/Procesor: 4GB, przynajmniej 32GB, procesor dowolny
Dual/Single sim: preferowane DUAL Sim
Preferowane marki: brak
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): dowolne
Wymagania (parametry, funkcje): zależy mi na dobrym aparacie i w miarę pojemnej baterii

Przeglądając forum wytypowałem takie smartfony:
- Sharp S2
- Asus Zenfone Zoom S ZE553KL
- Asus Zenfone 4 ZE554KL
Rowland
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 sie 2019, o 22:20
Telefon:: Samsung

Reklama

Re: Telefon z dobrym aparatem do 600 zł

Postprzez Flyagaric » 1 sie 2019, o 22:48

No i dobrze patrzysz. W tych pieniądzach nie da się lepiej wybrać, więc któryś z nich. Aparaty mają podobne, więc skup się na pozostałych cechach i coś wybierz.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Telefon z dobrym aparatem do 600 zł

Postprzez basswitek » 1 sie 2019, o 22:58

Ale stare 4.7" miały grube ramki i nie były dużo mniejsze. Pod te wymagania jedyną opcją jest Sharp C10. Z tego co patrzyłem ostatnio to są trudno dostępne w Chinach a wyprzedają S2 oznaczane jako C10 z wgranym innym romem, także trzeba na to zwracać uwagę. Do 600zł możliwe że kupisz go nawet na miejscu w PL, popatrz po Allegro / Olx,tutejszy dział 'bazar" na forum itd
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Telefon z dobrym aparatem do 600 zł

Postprzez basswitek » 1 sie 2019, o 23:05

Te Asusy to 5.5" ale format ekranu to 16:9 a nie jak obecnie 18:9,więc to nie są małe czy wąskie telefony
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Telefon z dobrym aparatem do 600 zł

Postprzez Flyagaric » 1 sie 2019, o 23:23

O, i kolega już ładnie podsumowuje pozostałe właściwości. Poszedł bym tym tropem.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Telefon z dobrym aparatem do 600 zł

Postprzez Rowland » 2 sie 2019, o 00:03

Mój obecny telefon ma nieco ponad 13 cm długości i 6,5 cm szerokości. Miałem w rękach 5,5" (jakiegoś Iphone'a oraz Motorolę) i da radę obsługiwać jedną ręką, ale chwyt nie jest tak pewny i większa szansa, że telefon wypadnie z dłoni. Tak samo nosi się taki telefon w kieszeni wyraźnie gorzej. Taki trend i pewnie nic się tu nie ma wymyśli, chyba że polecicie jakiś mniejszy telefon.

W Sharpie jedna rzecz mnie martwi - brak wyjścia mini jack i za to ma wielki minus. Dodatkowo w wątku o S2 ktoś pisał, że jakość zdjęć na stockowej aplikacji jest kiepska tzn. nadal dość dobra, ale nieco gorsza niż w Leree Le 3. Trzeba podobno zainstalować GCam. Przyznam, że nie kręci mnie rootowanie, TWRP itp.

ZE553KL ma super baterię, procesor i GPU ciut słabsze niż w ZE554KL. Posiada niby zoom optyczny, ale jest też zdecydowanie największy gabarytowo.

ZE554KL ma baterię 3300 mAH, Snapradgona 630 i obiektyw szerokokątny, co jest bardzo fajnym dodatkiem. Wersja Global nie ma NFC, ale aktualnie też go nie mam i nie odczuwam jego braku.
Rowland
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 sie 2019, o 22:20
Telefon:: Samsung

Re: Telefon z dobrym aparatem do 600 zł

Postprzez basswitek » 2 sie 2019, o 00:16

Aparat w C10 jest na podobnym, może ciut gorszym poziomie niż Leree 3. Na gcam faktycznie jakość idzie w górę bardzo mocno (ostrość, mniejsze szumy, kolory, tonacja) i zostawia Leree daleko z tyłu. Jak się nie znasz to może być ciężko to ogarnąć nawet z poradnikami. Mały błąd i u mnie się skończyło na tym że musiałem ściągać cudem znaleziony oryginalny ROM z jakiegoś chińskiego serwera i całą noc do rana ręcznie flashowałem pliki systemowe :) Trochę strachu było ale działa. Jak chcesz dobry aparat to gcam jest w tym c10 'a must have'
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Telefon z dobrym aparatem do 600 zł

Postprzez basswitek » 2 sie 2019, o 00:28

basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Telefon z dobrym aparatem do 600 zł

Postprzez avatarek » 2 sie 2019, o 00:32

sa duze bez patrzenia na ekrany.....
Nie ma tanich małych telefonow z dobrym aparatem i baterią.
Mi a2 lite niby jest ale ma przeciętny aparat.
sharp ma za to marną baterie i nie ma b20

coś za coś.
avatarek
AKTYWNY
 
Posty: 780
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 14:44
Pochwały: 9
Telefon:: komórkowy

Re: Telefon z dobrym aparatem do 600 zł

Postprzez Rowland » 2 sie 2019, o 00:39

basswitek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak kilka lat temu kupiłem nowy telefon to stara Xperia Neo V się popsuła - system padł. Niby prosta sprawa, żeby wgrać nowy rom, zrobić roota itd. Był fajny poradnik, ale finalnie to zajęło mi ładnych kilka godzin, może nawet ponad 10, bo to była dla mnie nowość, okazało się, że trzeba wgrać starszy kernel przed flashowaniem, a potem go zaktualizować. Jak widzę, że w poradniku jest napisane, że całość trwa 2 godziny to zakładam, że to będzie 6 godzin. :mrgreen:
Właśnie nawet doświadczeni użytkownicy pisali, że to nie jest takie hop siup z tym GCam. Swoją drogą nie wiedziałem, że custom rom może być przeszkodą w działaniu aplikacji bankowej. Niedawno w swoim telefonie zainstalowałem najnowszego Androida 9 i właśnie nie działa mi aplikacja ING.
Rowland
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 sie 2019, o 22:20
Telefon:: Samsung

Re: Telefon z dobrym aparatem do 600 zł

Postprzez basswitek » 2 sie 2019, o 00:54

No nie hop siup, mi zajęło to też z 10h nerwów bo coś poszło nie tak po drodze. Na Sharpie jest Android 8 i nie musisz wgrywać custom roma, podobno działają apki bankowe bo jest certyfikacja. Do gcam bez roota się nie obejdzie chyba, inaczej nie dodasz linii w build.prop wymaganej do działania gcam. Chyba że root a potem unroot.

Avatarek - Sharp c10 o którym tu piszemy ma B20, to Sharp s2 nie ma. Tak samo bateria jest ok, bo to nie tylko pojemność się liczy ale też optymalizacja systemu i procesor. Mi Sharp trzymał 7h sot przy wifi. Mi A2 lite jest sporo dłuższy
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Telefon z dobrym aparatem do 600 zł

Postprzez avatarek » 2 sie 2019, o 20:35

sęk wtym, że mi a2 lite na LTE wyciągnie 10h sotu a na wifi wyciągnie z 13 h.
sharp wyciągnie na LTE góra 4h a te 7 to wyciagnales w domku z jasnością na minimum, będąc blisko nadajnika. Takie podawanie pomiaru kompletnie mija się z celem.

Liczy się SOT na LTE, poza domem.

Tu nie chodzi o optymalizacje tylko rzeczowe przedstawienie rzeczywistości.

W warunkach laboratoryjnych zegarki mają np po 100m water resist tyle, że to warunki laboratoryjne, na tej głębokości wystepuje ciśnienie 10atm pod warunkiem zerowego ruchu. A zacznij ruszac sie w wodzie z zegarkiem to te 10 atm wystapi już na kilku metrach

Tak samo jest z SOT w komórce.
avatarek
AKTYWNY
 
Posty: 780
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 14:44
Pochwały: 9
Telefon:: komórkowy

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron