Switch to full style
kamery sportowe, rejestratory jazdy, monitoring,
Dyskusje, promocje, pomoc.
Odpowiedz

Re: Sportowa kamera

15 sty 2016, o 17:51

Kamerka FIREFLY 6S z gearbest.com.

Przyszła do mnie dość szybko, niezawodny PostNL, kupiona za około 100 dolarów.

Pierwsze co mnie trochę odrzuciło to takie typowo chińskie opakowanie - żadnej firmy tylko jakieś ogólniki “sportcam”. Zajrzyjmy jednak do środka. Kamerka jest zadziwiająco dobrze wykonana, z plastiku przyjemnie gumowego. Nie ma ekranu do podglądu, a mały ekranik oLED z przodu (niczym GoPro). Ekranik ten służy do zmiany ustawień i podglądu statusu aktualnego; bardzo fajne rozwiązanie.

Kamera potrafi połączyć się z telefonem za pomocą wifi, ale niestety aplikacja jest beznadziejna, chociaż da jej się używać - co ciekawe jest małe opóźnienie w stosunku do obrazu na telefonie. Jakość wideo? Zdecydowanie dobra, choć przy sztucznym oświetleniu słabsza, znacznie. Ale przecież sportowe kamery używane są głównie outdoor :D Producent chwali się 4K, ale to tak dosyć chamsko rozciągnięty obraz, więc nie spodziewajmy się perfekcyjnej jakości obrazu. Kolejną cechą jest GYRO, które rzeczywiście działa. Widać znaczną różnicę w stabilizacji obrazu - to miło ze strony FIREFLY 6S :) Tutaj filmik porównujący: https://www.youtube.com/watch?v=e5JOX4kbTyU

W zestawie dostajemy duuużo akcesoriów - uchwytów wszelkiego rodzaju, oraz etui wodoodporne, zresztą bardzo fajne - szczupłe w porównaniu do np. SJCam. Dostajemy też kabelki, dosyć wątłej jakości. Wszelkie szczegóły można znaleźć tu, nawet w formie ilustrowanej: http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_239152.html

Znajdziemy w naszej kamerce dużo ciekawych opcji, np. time lapse (film poklatkowy), nagrywanie w pętlach, czy np. zmianę kąta obiektywu, o.

Polecam serdecznie tę kamerkę, dodam też że warto zaktualizować soft (na podanym powyżej linku jest instrukcja jak). Znacznie poprawia się jakość wideło.

Mogę podesłać zdjęcia

Re: Sportowa kamera

15 sty 2016, o 20:09

I to jest bardzo konkretny wybór ten FIREFLY 6S i oczywiście jak ktoś ma mniejsze finanse to polecam EKEN H9, czort z 4K bo wiadomo, że to pic, ale za około 35$ - po obnizeniu punktami GearBest mamy fullHD 60fps i fajną jakość..

Re: Sportowa kamera

15 sty 2016, o 20:16

rzadzu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Powtórzę pytanie :) SJ5000X Elite ma cały czas problem z dźwiękiem?

Re: Sportowa kamera

15 sty 2016, o 22:17

sequential napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

gdzie zdobyć taki kupon na obniżkę Eken h9

Re: Sportowa kamera

16 sty 2016, o 10:52

Czytaj ze zrozumieniem z punktów które miał na koncie obniżył sobie cenę kamerki

Wysłane z mojego m1 note przy użyciu Tapatalka

Re: Sportowa kamera

21 sty 2016, o 04:25

Polecam zainteresować się tą ofertą:
http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_268913.html

Amkov AMK7000S z zestawem za 83$, to jakaś nowość bo jeszcze mało filmów z nią jest, ale wypada naprawdę bardzo dobrze jakościowo.

Re: Sportowa kamera

21 sty 2016, o 18:33

Trochę lipa z tą Amkov AMK7000S 4K
Video resolution:4K (3840 x 2160) 10fps, 2.7K (2704 x 1524) 15fps, 1080P 60fps / 30fps, 720P 120fps / 60fps, VGA (672 x 380) 240fps

Re: Sportowa kamera

21 sty 2016, o 18:39

Amkov 7000s ma ten sam procesor i matryce co Eken h9.

Re: Sportowa kamera

22 sty 2016, o 01:54

Przyznam że poszczególnych parametrów nie przeglądałem, przeglądałem jedynie filmy i wypada w nich dobrze.

Re: Sportowa kamera

22 sty 2016, o 18:05

Co byście wybrali? GitUp Git2 czy Hawkeye Firefly 6S?

Re: Sportowa kamera

22 sty 2016, o 23:39

kruq92 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


wg mnie miernie, zwroc uwage na szczegoly, trudno odczytac nawet duzy, mijany na filmie drogowskaz - o mniejszych elementach zapomnij

Re: Sportowa kamera

25 sty 2016, o 14:51

rzadzu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tu masz porównanie tych dwóch kamerek https://www.youtube.com/watch?v=-iw0DBbQSaU#t=96 więc zobacz który obraz Ci lepiej pasuje.
Obecnie obie są w porównywalnej cenie, za to 6S nie ma ekranika (dla mnie to był istotny problem, nawet nie jeśli chodzi o podgląd materiału, ale o same konfigurowanie kamerki).

A z kodem "GitUp2" masz na GearBest za 109$ więc cena porównywalna do 6S.
Odpowiedz