• Reklama

Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Tematy dotyczące wszystkich telefonów, sieci, operatorów, bateri itp..

Re: Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Postprzez Rafal1435 » 5 lis 2016, o 15:38

Ja miałem umi rome x, blackview a8 i oukitela u7 plus wszystkie te telefony są naprawdę dobre ale... Ale za 200-250zl...
Rafal1435
AKTYWNY
 
Posty: 599
Dołączył(a): 25 lip 2014, o 13:19
Pochwały: 22
Telefon:: Elephone P9000

Reklama

Re: Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Postprzez Dablju » 5 lis 2016, o 17:15

Pomimo że dałeś za te telefony 140-180$ co jest grubą przesadą to jednak kupiłeś ten gorszy sort chińszczyzny. Pytasz czy warto kupować telefony z Chin - otóż praktycznie wszystkie marki swoje telefony produkują w Chinach i nie jest to żadna tajemnica - chociażby Foxconn produkuje iPhony. Wiele firm krzaków wysyła jedynie swój projekt do większych graczy zlecając im produkcję. Oczekują oni jednak że zrobią to w takich a takich pieniądzach - efekt jest różny co sam widzisz.
Kupuj sprawdzone marki, które mimo że chińskie to są już uznane na świecie i te plastikowe szajsungi zamiatają już nie tylko ceną ale i wykonaniem oraz podzespołami. Ja przez długi czas byłem fanem marki Sony a wcześniej Sony Ericsson, przygodę z chińczykami zaczynałem od podobnych badziewi (nie pamiętam już marki, ale było to na MTK6589), dotyk wariował i się niemiłosiernie grzał, ale każdy kolejny rok przynosił nowe firmy i produkty, które nie ustępowały już topowym konstrukcjom.
Dablju
VIP
 
Posty: 853
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 13:52
Lokalizacja: Głogów
Pochwały: 35
Telefon:: ZTE Geek
ROM: 4.2.2

Re: Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Postprzez petersett » 6 lis 2016, o 22:55

zrobie tak jak radzicie, kupie nastepny Xiomi pewnie redmi 3, zobaczę czy historia się powtórzy...
petersett
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 paź 2015, o 17:08
Telefon:: LG G2 MINI

Re: Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Postprzez noman1 » 7 lis 2016, o 12:39

Xiaomi zawsze możesz kupić w Polsce, łatwiej o gwarancję ;)
noman1
 
Posty: 168
Dołączył(a): 28 gru 2013, o 21:53
Pochwały: 22
Telefon:: MI MIX 2

Re: Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Postprzez Rafal1435 » 7 lis 2016, o 16:38

petersett napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kup mi4c w tej samej cenie są chyba że zależy Ci na karcie sd
Rafal1435
AKTYWNY
 
Posty: 599
Dołączył(a): 25 lip 2014, o 13:19
Pochwały: 22
Telefon:: Elephone P9000

Re: Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Postprzez qwist » 8 lis 2016, o 01:10

Wtrącę moje uwagi odnośnie pytania o zakup z Chin.
Uważam że należy zadać sobie pytanie dlaczego kupujemy telefony z Chin a nie wiem czy są obecnie montownie takich urządzeń poza Dalekim Wschodem.
Każda marka była egzotyczna, powstają też marki działające praktycznie tylko lokalnie - patrz polski Myphone lub francuski Archos. Wiele jest po prostu przebranowanym produktem producenta z Chin, np Bluboo same się na stronie www oferuje że ma w ofercie produkty OEM.

Uważam że przyczyną zakupów z Chin jest cena produktu, a jakość, podzespoły, prestiż, obsługa to już kryteria drugorzędne. Praktycznie nie kupi się telefonu renomowanego sztandarowego producenta z Chin. One są sprowadzane oficjalnymi kanałami i w ich cenie jest tzw wartość dodana i konieczność uzyskania dopuszczeń na odpowiednie rynki oraz opłaty za patenty.
Osobiście dam przykład telefonu do którego się przymierzam: Asus Zenfone Max. Na Ali płaci się za niego od 130 USD, w Polsce oficjalna dystrybucja to ok 900 PLN - jest różnica prawie połowy ceny, zmniejsza się gdy doliczony będzie VAT.
Tak więc brutalnie powiem kupuję za tyle za ile mnie stać i taki produkt jaki będzie w tej cenie dla mnie odpowiedni.
Zawsze gdy ktoś zapyta się mnie o zakup jakiegoś typu produkty ja pytam się a ile chcesz, możesz zapłacić, gdy nie wie to wtedy jest pytanie jakie ma mieć parametry.
I tu pochwalę forum że w zapytaniach o zakup telefonu obowiązkowy jest szablon.

Zobaczcie jak zmieniły się technicznie telefony.
Jak zmieniła się funcjonalność, pamięć, wyśiwetlacze, baterie - i to przy ciągłym dążeniu do obniżania ceny - presja obniżek wychodzi ze strony mało znanych producentów, którzy muszą zaoferować to samo albo "niby" to samo co producenci którzy już się na rynkach okrzepli ale taniej.
Taniej czyli bardziej dostępnie dla przeciętnego zwykłego nabywcy, czyli produkty stają się mniej elitarne, czyli bardziej masowe.
I tu jest wybór producenta czy zarobi tyle samo na pojedynczych sztukach czy na ilości sprzedanych
Nie znam telefonów Xiaomi, Meizu, Zopo, One Plus - były poza moim zasięgiem a obecnie nie odczuwam potrzeby szukania flagowców.
Tak samo przy obecnym poziomie technicznym produktów nie odczuwam braku najlepszych najnowszych procesorów czy dodatków w telefonie.

Sam mam dwa Cuboty bo mają wystarczającą pamięć, odpowiednio duży ekran i tak duża baterię jak żaden z dostępnych w normalnej ofercie smartfonów od znanych producentów.
I tak łatwiej było mi wydać dwa razy po 500 PLN z VAT co 1,5 roku niż zapłacić za średnią półkę po 800-1000.

A odnośnie flagowców lub markowych telefonów: mam znajomego z Huawei P8 lub 9 - ze specjalnym twardym casem - ekran pęknięty w dwóch miejscach, drugi nosił Sony w flip casie - wymsknął się z ręki i szybka szklana poszła w pajęczynkę.

Oba Cuboty poleciały mi na glebę (kafelki, beton) są ślady na narożnikach ale ekrany całe. ekran rozwarstwił się w H1 - wysłane do serwisu w Polsce i naprawili na gwarancji.
Pzdr i życzę udanych wyborów przy zakupach
qwist
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 cze 2016, o 17:48
Pochwały: 3
Telefon:: Cubot H2
ROM: 3

Re: Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Postprzez Mrowka221 » 9 lis 2016, o 00:15

Prawie rok temu kupiłem bratu homtoma ht6 niestety dostał wysypki martwych pikseli, na calym ekranie jest ich z 200-300. Pisałem do lightinthebox oni umywają ręce pisząc że nie ma żadnej 12 miesięcznej gwarnacji tylko 14 na zwrot. Napisałem do Homtoma oni ogólnie bagatelizują problem i póki co też umywają ręce :D. Jak myślice jest jakaś szansa żeby wyegzekwować od nich naprawę gwarancyjną?
Mrowka221
 
Posty: 63
Dołączył(a): 26 paź 2014, o 11:30
Telefon:: Le max 2
ROM: small EUI

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje ogólne o telefonach



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron