• Reklama

SanDisk Extreme Czy warto kupić z Chin pamięć przenośną?

Nowe telefony z Chin, nowinki z chińskich fabryk, przecieki, plotki, zapowiedzi.

SanDisk Extreme Czy warto kupić z Chin pamięć przenośną?

Postprzez marx » 15 wrz 2015, o 11:05

Wśród polskich internautów panuje opinia, że w Chinach nie opłaca się kupować nośników pamięci. Czy aby na pewno?
Obrazek
Wielu chińskich sprzedawców stosuje nieuczciwe praktyki, polegające na zmianie oprogramowania sterownika karty czy też pendrive, w wyniku czego system komputerowy widzi kilkukrotnie zawyżoną pojemność nośnika. Innym popularnym oszustwem jest fałszowanie klasy nośnika, Zamiast klasy 10 czysto otrzymujemy nośnik klasy 4 z dużo wolniejszymi prędkościami zapisu i odczytu. Ostatnio sytuacja uległa znaczniej poprawie, wielu sklepów sprzedaje już tylko oryginalne i nie sfałszowane nośniki pamięci. Często sami sprzedawcy zachęcają do testu programem H2testw. W sklepie gearbest znalazłem bardzo szybką pamięć flash USB SanDisk Extreme 16GB w atrakcyjnej cenie.
Obrazek
SanDisk Cruzer Extreme to przenośna pamięć USB o pojemności 16 GB. Konstrukcja w formie wysuwanego złącza USB, posiada elegancki wygląd. Zastosowane złącze USB 3.0 pozwala na szybkie zapisywanie i odczytywanie danych na pamięci. Pamięć współpracuje z systemami operacyjnymi Windows XP/Vista/7, Mac OS 10.5.x.Przybliż (rzeczywiste wymiary: 700 x 524)Obrazek
SanDisk Extreme USB 3.0. pozwala na odczyt plików z prędkością sięgającą 190 MB/s, co pozwala przesyłać dane w ułamku sekundy, zwłaszcza porównując z technologią USB 2.0.


Pojemność: 16G
Typ: Pamięć USB
Cechy: Profesjonalny
Dostępny kolor: Czarny
Styl: klasyczny
interfejs: USB 3.0
Maks. Prędkość odczytu: 190Mb / s
Max. Prędkość zapisu: 170MB / s

Pendrive można kupić w Chinach z przesyłką do polski za 16 dolarów w sklepie gearbest, tj 30% taniej niż w polskich sklepach.
marx
Administrator
 
Posty: 12517
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Reklama

Re: SanDisk Extreme Czy warto kupić z Chin pamięć przenośną?

Postprzez jurekg » 15 wrz 2015, o 11:40

Mimo wszystkich achów i ochów poczekam na pierwszą recenzję kogoś, kto kupił i przetestował.
jurekg
AKTYWNY
 
Posty: 296
Dołączył(a): 11 lis 2012, o 12:15
Lokalizacja: Biecz
Pochwały: 13

Re: SanDisk Extreme Czy warto kupić z Chin pamięć przenośną?

Postprzez leoxxx » 15 wrz 2015, o 11:53

Ktoś jeszcze używa pendriveów ?:D Chyba tylko studenci do drukowania prac dyplomowych ^^
Avatar użytkownika
leoxxx
AKTYWNY
 
Posty: 715
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 20:31
Lokalizacja: Bydgoszcz, POLAND
Pochwały: 26
Telefon:: Meizu MX5

Re: SanDisk Extreme Czy warto kupić z Chin pamięć przenośną?

Postprzez marx » 15 wrz 2015, o 15:13

wbrew pozorom nadal używa się, często urządzenia przemysłowe czerpią dane do pracy z takich pamięci USB. Może się skuszę i go przetestuję. Dodam tylko że kupiłem dysk SSD 120GB chińskiego producenta i spisuje się doskonale, jestem z niego bardziej zadowolony niż z plextora którego dałem synowi. Plextor miał odrobinę większe prędkości zapisu i odczytu, ale z miom kompem źle współpracował, czasem komputer mi go nie wykrywał.
marx
Administrator
 
Posty: 12517
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: SanDisk Extreme Czy warto kupić z Chin pamięć przenośną?

Postprzez radier » 15 wrz 2015, o 15:45

To załatw od Gearbest wiarygodne testy to będzie inna rozmowa.
Avatar użytkownika
radier
AKTYWNY
 
Posty: 395
Dołączył(a): 5 mar 2015, o 23:40
Pochwały: 11
Telefon:: Samsung

Re: SanDisk Extreme Czy warto kupić z Chin pamięć przenośną?

Postprzez sephot » 15 wrz 2015, o 17:01

marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jaki dysk, odaj parametry lub aukcję, ostatnio też się zastanawiam nad zakupem ale musiał by być tańszy abym rozważył ryzyko.
>LeTV x600>?
http://www.sephot.pl <-Recenzje
http://newsborg.blogspot.com <-Nowości,Kupony,Promocje
Avatar użytkownika
sephot
VIP
 
Posty: 2818
Dołączył(a): 19 lip 2013, o 09:03
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 119
Telefon:: LeECco

Re: SanDisk Extreme Czy warto kupić z Chin pamięć przenośną?

Postprzez Dablju » 15 wrz 2015, o 18:37

Czy ja wiem czy faktycznie opłaca się brać te sandiski? 16 GB to dla mnie za mało, a koszt wersji 64 GB to 45$
http://www.gearbest.com/usb-flash-drives/pp_235758.html
W PL dopłacam kilka zł i mam to samo z gwarancją na miejscu i od ręki
http://www.komputronik.pl/product/16312 ... B_3_0.html
Dablju
VIP
 
Posty: 853
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 13:52
Lokalizacja: Głogów
Pochwały: 35
Telefon:: ZTE Geek
ROM: 4.2.2

Re: SanDisk Extreme Czy warto kupić z Chin pamięć przenośną?

Postprzez marx » 15 wrz 2015, o 18:53

Netac N5S SSD 120GB, kupiłem za niecałe 50$
marx
Administrator
 
Posty: 12517
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: SanDisk Extreme Czy warto kupić z Chin pamięć przenośną?

Postprzez sephot » 15 wrz 2015, o 20:11

Dablju napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dla kogoś kto wie co to jest GB i czym się różni dyskietka od pendrive, jest potrzeba posiadania tych 64GB ;), ale dla Pani Jadzi z księgowości która przenosi na nim swoje tajne dokumenty w "WORDZIE", a łączna ilość zajętych danych nie przekracza 10 MB, może być dobrym wyborem te 16GB ( o ile wnuczek, syn lub ktoś inny jej zakupi ;)).

marxxx-> a jaki sklep ?
>LeTV x600>?
http://www.sephot.pl <-Recenzje
http://newsborg.blogspot.com <-Nowości,Kupony,Promocje
Avatar użytkownika
sephot
VIP
 
Posty: 2818
Dołączył(a): 19 lip 2013, o 09:03
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 119
Telefon:: LeECco

Re: SanDisk Extreme Czy warto kupić z Chin pamięć przenośną?

Postprzez Dablju » 15 wrz 2015, o 22:35

@up przysłowiowa pani Jadzia kupi pendraka z marketu i jej w zupełności wystarczy ;)
Dablju
VIP
 
Posty: 853
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 13:52
Lokalizacja: Głogów
Pochwały: 35
Telefon:: ZTE Geek
ROM: 4.2.2

Re: SanDisk Extreme Czy warto kupić z Chin pamięć przenośną?

Postprzez americanmusclecar69 » 16 wrz 2015, o 03:53

Kupilem kilka kart pamieci klasy 10 wszystkie od kilku dni do kilku tygodni przestaly dzialac a predkosc zanizona wiecej niz polowe wiec odradzam , mam tel zoppo od dwoch lat i jestem zadowolony planuje kupic tablet teclast pro jak wyjdzie wersjapro z gps ale karty pamieci to nikomu nie polecam ,powerbank testowalem od nich i tez zadowalajaco dobrze dziala , pozdrawiam
americanmusclecar69
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24 sie 2013, o 03:43
Pochwały: 1

Re: SanDisk Extreme Czy warto kupić z Chin pamięć przenośną?

Postprzez marx » 16 wrz 2015, o 10:11

kupiłeś raczej podróbki z fałszywą klasa i pojemnością.
Kupuj tylko u tych którzy pisza że 100% prawdziwe dane i dają screny z programu H2testW
Na fałszywce duże pliki nadpisują wcześniejsze, zostaną ci tylko nazwy plików bez możliwości ich otworzenia.
Zresztą fałszywe pamięci możesz mieć za darmo https://www.youtube.com/watch?v=0echgcztXBQ
marx
Administrator
 
Posty: 12517
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Następna strona

Powrót do Nowości



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama