• Reklama

Problem ze sportem w alliexpres co mam zrobic

Rozmowy na wszystkie tematy

Problem ze sportem w alliexpres co mam zrobic

Postprzez Nataliab87 » 8 sty 2019, o 18:23

Witam serdecznie mam taki problem to mój 1 spór na alliexpres i nie wiem co mam zrobić:
Zakupiłam telefon redmi note 5 u użytkownika Hong Kong Goldway- minęło prawie 2 miesiące od miesiąca telefon leży w UC w Przemyślu dostałam 2 pisma od nich - w ostatnich napisali że brak certyfikatów CE i odeślą do sprzedawcy do Chin. Otworzyłam spór bo zostało mi 3 dni napisałam tak :

Paczka wysłana przez sprzedawcę nie dotarła do mnie. Zatrzymana została przez Urząd Celno Skarbowy z powodu braku oznakowania CE na produkcie oraz opakowaniu (dokument w załączniku). W rozmowie telefonicznej z Urzędem dowiedziałam się że telefon zostanie zwrócony do nadawcy. W związku z tym proszę o pełny zwrot pieniędzy.

Dostałam od sprzedawcy taka odpowiedź:
Sorry for unstable post service,your parcel was shipped by aliexpress standard shipping.I see that you have already opened dispute,the aliexpress will handle this case as per rules and protect your benifit.Please follow with aliexpress. So it can solve earlier.

No i oczywiście jego propozycja 0 zł co mam zrobić
zaakceptować czy odrzucić ? Oczywiście chcę odzyskać pieniądze. Proszę o podpowiedź jak to załatwić będę wdzięczna pozdrawiam Natalia
Nataliab87
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 sty 2019, o 18:04
Telefon:: Redmi note 4

Reklama

Re: Problem ze sportem w alliexpres co mam zrobic

Postprzez slavo22 » 8 sty 2019, o 19:03

Wiedziałaś co kupujesz i skąd, wiedziałaś że uc może zatrzymać paczkę i sprawdzić zawartość. Trzeba było zapytać sprzedawcę czy telefon ma odpowiednie certyfikaty. Wszystko to już od kilku lat wałkujemy na forum. Ja na miejscu goldway też proponowałbym zero.
Avatar użytkownika
slavo22
VIP
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 17:49
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 70
Telefon:: ZTE Axon 7
ROM: Co chwilę inny

Re: Problem ze sportem w alliexpres co mam zrobic

Postprzez akir » 8 sty 2019, o 22:15

Napisałaś po angielsku czy po polsku? Jeśli po polsku, pisz szybko po angielsku zanim włączy się sędzia aliexpress. Lecz może być problem, kupiłaś to na własne ryzyko(produkt bez ce).

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Re: Problem ze sportem w alliexpres co mam zrobic

Postprzez pierwszy » 8 sty 2019, o 23:26

oczywiście odrzuć propozycje zwrotu 0zł i żądaj zwrotu pełnej kwoty. Zwrot prawdopodobnie otrzymasz dopiero po dotarciu przesyłki do chin (do sprzedawcy).
pierwszy
 
Posty: 192
Dołączył(a): 17 lip 2013, o 12:12
Lokalizacja: malopolska
Pochwały: 4
Telefon:: aquos s2
ROM: 1_35F

Re: Problem ze sportem w alliexpres co mam zrobic

Postprzez Nataliab87 » 10 sty 2019, o 21:35

Dziękuję wszystkim za odpowiedź problem z tym, że to był mój pierwszy zakup telefonu na AliExpress. Kupowałam zawsze drobne rzeczy do max 100 zł i wszystko przychodziło bez problemów. Nie wiedziałam że telefony z chin nie są dopuszczone do obrotu na rynku europejskim bo nie mają CE. Czyli będę musiała odrzucić propozycje 0 zł i czekać, aż AliExpress podejmie decyzję...
Nataliab87
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 sty 2019, o 18:04
Telefon:: Redmi note 4

Re: Problem ze sportem w alliexpres co mam zrobic

Postprzez Nataliab87 » 10 sty 2019, o 21:39

Nie rozumiem po co oferują darmową wysyłkę i wprowadzają celowo ludzi w błąd skoro i tak UC odeślę paczkę spowrotem do nich. Bez sensu dziś gdybym wiedziała i była świadoma wybrała bym ta przesyłkę vv DHL mimo że kosztuje koło 100 zł.
Nataliab87
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 sty 2019, o 18:04
Telefon:: Redmi note 4

Re: Problem ze sportem w alliexpres co mam zrobic

Postprzez Rura » 10 sty 2019, o 22:14

Po co kupujesz na ali nie w kińskim sklepie? I masz opisane czy jest ce czy nie ma...
Ile "zaoszczędzisz"? 5$?
Masz gearbesta, czy banggooda, czy drożej i mniej pewnie light in the box, tomtop czy geekbuing, czy.... A jest tego do cholery...
Avatar użytkownika
Rura
AKTYWNY
 
Posty: 639
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Re: Problem ze sportem w alliexpres co mam zrobic

Postprzez clorox » 10 sty 2019, o 22:44

@Nataliab87 Sprzedający nie ma obowiązku znać wszystkich przepisów obowiązujących w krajach do których wysyła. Trzeba było zapytać sprzedawcę czy telefon ma oznaczenia CE. Gdybyś zamówiła w każde inne miejsce Polski poza podkarpackim i wielkopolskim to nie byłoby problemu. Trzeba było poczytać forum przed zakupem.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree


Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama