Płatności Google Pay nie działają

Xiaomi Pomoc techniczna, usterki, problemy, pomoc, wsparcie.

Płatności Google Pay nie działają

Postprzez bumbum » 14 wrz 2019, o 16:40

Mi 9t, z początku wszystko działało. Płaciłem bez problemu karta mBank. Dzisiaj chcę zapłacić a tu informacje że mam skonfigurować Google Pay. Szybko klikam bo przy kasie kolejka a tu Podczas konfigurowania aktywnego konta wystąpił błąd. No i klapa. Usunąłem dane aplikacji, pamięć podręczna, odinstalowałem Google Pay i instalacja na nowo. Nic nie daje. Kupiłem telefon z NFC aby płacić wygodnie a tu taki problem. Czy jest jakiś inny sposób by płacić przez NFC? Pytam bo wiele osób ma problemy z tego co czytam w komentarzach w sklepie Play

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Płatności Google Pay nie działają

Postprzez bumbum » 15 wrz 2019, o 11:34

tutaj znalazłem winowajcę. https://www.spidersweb.pl/.../google-ni ... range.html ustawienie ipv4/ipv6 rozwiązało połowicznie problem, Google pay, youtube ,gmail działają. Ale główna usługa google juz nie. Co za dziadoska siec .
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Płatności Google Pay nie działają

Postprzez hard » 15 wrz 2019, o 18:20

w ustawieniach nfc zmieniles protfel z sim na hce? Pomaga w wiekszosci przypadkow niedzialajacego nfc
hard
AKTYWNY
 
Posty: 250
Dołączył(a): 24 lip 2017, o 14:43
Pochwały: 3
Telefon:: leeco le 2 x520

Re: Płatności Google Pay nie działają

Postprzez bumbum » 15 wrz 2019, o 19:59

Tak, zmieniłem. Problem jest z moim operatorem Orange. problem z połączeniem. Internet jest bo facebook działa ale youtube, niestety nie działa, problem z połączeniem. To samo sklep play. Ale przeglądarka , aplikacja bankowa i wiele innych działa. Jak przełączyłem na wifi, to wszystko działa. Zadzwoniłem do konsultanta i zaproponował by ustawić w punkcie dostępowym na ipv4/ipv6 , zrobić reset przed tym i restart. Niestety pomogło na aplikacje youtube, sklep Play i google pay, ale same usługi gogle nie mają dostępu do internetu Internet jest LTE, wszystko działa a usługi google nie.
Próbowałem ustawić punkt dostępu według tej instrukcji https://nasz.orange.pl/t5/Telefony-i-ta ... alse#M8812
Niestety bezskutecznie, aż wpadł mi ten artykuł. https://www.spidersweb.pl/2019/04/googl ... range.html
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Płatności Google Pay nie działają

Postprzez Flyagaric » 16 wrz 2019, o 12:22

Youtube, sklep Play i google pay to już są usługi Google, więc co dokładnie ci teraz nie działa?
Bardzo dziwne jest takie selektywne traktowanie usług.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Płatności Google Pay nie działają

Postprzez bumbum » 16 wrz 2019, o 14:37

Dzisiaj nie działa kolejne aplikacje od google, ale tylko z karta Orange. Tak jakby Orange blokowało dostęp do google. Działa tylko sklep. Próbowałem różnych ustawień i nic.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Płatności Google Pay nie działają

Postprzez bumbum » 16 wrz 2019, o 17:56

Hehe, znalazłem winowajcę. Zablokowany był Google framework. Tzn ograniczyłem mu dostęp do internetu bo nie wiedziałem co to za cudo jest. Teraz wszytko działa. Kliknąłem w aplikacji miui rozwiąż problemy i znalazło mi samo

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G


Powrót do Pomoc techniczna



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron