Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez Setral » 20 lis 2015, o 19:23

Do cholery jasnej. Obrazki w pierwszym poście wygasły, ale to już nie moja sprawa, choć wadzi.
Akurat przechodziłem przez procedurę potwierdzania karty, dlatego udostępniam nowe obrazki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zezwalam na ich modyfikację w celu przystosowania do poradnika.
Avatar użytkownika
Setral
AKTYWNY
 
Posty: 217
Dołączył(a): 10 lip 2015, o 15:02
Pochwały: 17
Telefon:: Sony Ericsson

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez widmo82 » 20 lis 2015, o 20:33

Mam problem...
Mam konto na PayPaly i podpięta karte walutową w USD - mastercard
Chce zapłacić przez PayPal na banggood i podaje mi, że zapłacę 656,06 PLN
- o co chodzi? Przecież chcę płacic w USD a nie w PLN.
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
Avatar użytkownika
widmo82
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 23:43
Pochwały: 24

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez fake4r » 20 lis 2015, o 20:41

Obrazek
Jak masz taki ekran to zmień tam pozostałe opcje przeliczania i wybierz mniej więcej tak to leci: obciążenie konta w walucie wskazanej przez sprzedawcę
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez widmo82 » 20 lis 2015, o 21:01

Mam problem z ustawieniem (wg. opisu z 1str.)
Na koniec wchodzimy w Profil>moje pieniądze>waluty Ustawiamy walutę podstawową na Dolar amerykański $
Nawet po przełaczeniu na Poprzedni wyglad - widze cos innego niz na screenach. Gdzie to się teraz klika w "mój profil" ? zeby ustawić dolara USA?
EDYCJA:

znalazłem opis jak ustawić domyślą walutę:
Zaloguj się do swojego konta pod adresem http://www.paypal.com/pl.
Kliknij Saldo konta PayPal, a następnie Zarządzanie walutami.
Wybierz walutę.
Kliknij Ustaw jako podstawowy.

- zostało ustawienie:
W ostatnim kroku podczas składania zamówienia wybieramy aby rozliczyło transakcję w walucie sprzedawcy. Karta zostanie obciążona dokładnie kwotą za jaka dokonałeś zakupu.

klikamy w "pozostałe opcje przeliczenia"

- Czegoś takiego nie widze nigdzie na banggood ;/

Poniżej zrzut:
lewa strona to kolejny etap płatnosci na banggodd a po prawej okno z potwierdzeniem, ze mam ustawioną karte USD za domyslna

Obrazek

Wg. kolegi drago68, to PayPal musi ustawić "ręcznie" którą karta ma się płacić domyślnie i nie można tego zmieniać częsciej niż raz na 6mc - wydaje mi sie to abstrakcyjne. Druga sprawa to wg drago68 to PayPal nie obsługuje T-mobila - ktoś to może potwierdzić?
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
Avatar użytkownika
widmo82
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 23:43
Pochwały: 24

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez lipszczak » 22 lis 2015, o 09:54

PayPal obsługuje T-Mobile, bo sam mam podpiętą kartę T-Mobile. Odnośnie waluty, to zadzwoń do Paypala zgłoś że Twoja karta jest w walucie USD. Tylko konsultant może to przestawić z PLN na USD. Domyślna waluta konta to co innego niż waluta karty. PayPal ustawia kartę wg kraju użytkownika. Później już z automatu będziesz miał transakcje w USD, bez ustawiania waluty sprzedawcy. BTW jakbyś zatwierdził zakup i zapłacił za przewalutowanie to możesz złożyć reklamację i PayPal zwraca te koszty.

Sent from my m2 note using Tapatalk
lipszczak
 
Posty: 152
Dołączył(a): 14 sie 2015, o 21:32
Pochwały: 10
Telefon:: Samsung Galaxy Mini

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez drago68 » 22 lis 2015, o 10:44

Tak. PayPal obsługuje T-mobile usługi bankowe, ale na tą chwilę, już prawie od 3 dni nie doładujesz konta błyskawicznie PayPal z tego banku, bo maja jakieś problemy techniczne.
Oczywiście poprzez kartę można płacić.

@ lipszczak sprawdź czy doładujesz konto błyskawicznie ...??, nie ma tego banku do doładowania jak na razie.......
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez lipszczak » 22 lis 2015, o 11:13

Sorry, nie spradzałem tego, zawsze obciążam bezpośrednio kartę, bo to dla mnie najwygodniejsza metoda. Rzeczywiście nie mam T-Mobile w błyskawicznym doładowaniu...

Sent from my m2 note using Tapatalk
lipszczak
 
Posty: 152
Dołączył(a): 14 sie 2015, o 21:32
Pochwały: 10
Telefon:: Samsung Galaxy Mini

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez widmo82 » 23 lis 2015, o 12:02

To jeszcze zdradźcie mi jak dodzwonic się pod ich numer z sieci PLAY ;/
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
Avatar użytkownika
widmo82
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 23:43
Pochwały: 24

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez basa » 23 lis 2015, o 16:04

Witam , dziś dopiero zauważyłem że nie wiem czmu ale opd pazdiernika wszystkie moje platnosci paypalem miałem wedlug przeliczania paypal , zawsze miałem ustawione zeby placilo w walucie sprzedawacy a teraz na wyciagach widze ze mialem podwójnie przewalutowane , najgorsze jest to ze placac np na jd.com nie mam opcji wgole zmiany tego a np placac na geeklbuing jak zmienie to i tak wyboru nie zapamietuje. Gdzie mozna na stale ustawic w paypalu zeby mi nie przeliczało (nie mówie tu o opcji przy płaceniu) i czy jest wogole szansa zareklamowania tego ? platnosc z konta usd t-mobile
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez swiezak82 » 23 lis 2015, o 16:56

Musisz do nich zadzwonić.
U mnie jest np tak, że jak mam na koncie PP jakieś środki w PLN to chce mi zapłacić właśnie tymi środkami a nie za pośrednictwem podpietej karty w USD. Nie ma nawet wyboru zapłaty jest tylko jedna słuszna opcja z przewalutowaniem.
Avatar użytkownika
swiezak82
VIP
 
Posty: 1353
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 11:42
Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez basa » 23 lis 2015, o 18:34

Juz znalazlem gdzie mozna ustawic opcje przeliczania w samym paypal a nie przy płaceniu osobno dla każdej karty , dla potomnych podaje linka: https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/websc ... &buyer_hub

Reklamacje złożyłem mailowo zobaczymy czy cos to da :)

Pochwały przyznane za posta: 5
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez widmo82 » 23 lis 2015, o 18:54

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Niestety Pani nie ustosunkowała sie do reklamacji i żądania zwrotu za przewalutowanie ani też nie odpisała jak się do nich dodzwonić na 801386686 z sieci Play bo jest problem: Twoje połaczenie nie może być zrealizowane z tego numeru.
Play umywa ręce.
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
Avatar użytkownika
widmo82
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 23:43
Pochwały: 24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości