• Reklama

Mi Note 10 Lite czy Mi 8

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Mi Note 10 Lite czy Mi 8

Postprzez sonic » 14 sie 2020, o 14:47

Jak to jest z tymi "lajtami" ? na dzień dobry widzę że okrojony hall i barometr, ale to raczej zbędne bajery, no i super bateria.
Pplanuje zmienić Radni Note 7 do którego przy aktualnym używaniu nie mam żadnych zastrzeżeń, ale zapragnąłem nowości.
Czy tym wersjom "lite" bliżej do serii Redmi jakościowo?

na dzień dzisiejszy oba w tej samej cenie ok 1000 PLN z tym że Mi8 starszy i nie potrafię sam podjąć decyzji dlatego liczę na wasze merytoryczne (i te mniej merytoryczne też), za i przeciw
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
Avatar użytkownika
sonic
VIP
 
Posty: 1106
Dołączył(a): 2 lip 2013, o 13:24
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 21
Telefon:: Xiaomi

Reklama

Re: Mi Note 10 Lite czy Mi 8

Postprzez basswitek » 14 sie 2020, o 19:23

Po przejściu z RN7 byłbyś zadowolony z obu choć ja bym zaczekał na większy przeskok. Procesor szybszy w mi8, aparat też trochę wydaje się lepszy (oceniając sample na kimovil), Lite nie robi aż tak dobrych zdjęć jak pełna wersja. Możliwe że na Gcam Mi Note 10 Lite będzie na poziomie bliskim mi8. Bateria w mi8 trzyma nieźle ok 7-8h sot, ale na pewno ze 2x słabiej od 10 lite.
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Mi Note 10 Lite czy Mi 8

Postprzez rodan77 » 14 sie 2020, o 20:49

Dla mnie wybór jest prosty. Mi8 poza swoimi wszystkimi zaletami wygląda okropnie z tym wielkim notchem. Wytrzymałem z nim 1.5 miesiąca :)
Jak dla mnie aparat Mi note 10 lite jest bardzo dobry, przynajmniej na tych samplach, które widziałem.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Mi Note 10 Lite czy Mi 8

Postprzez basswitek » 14 sie 2020, o 20:51

Każdy ma swoje fanaberie.
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Mi Note 10 Lite czy Mi 8

Postprzez Flyagaric » 16 sie 2020, o 16:54

Żona sobie włączyła maskowanie notcha i nie drażni jej to w ogóle. Mnie też wizualnie nie przeszkadza.
Powiem więcej, córa się też się zdecydowała, bo to co jej w Mi 8 przeszkadza, to większy rozmiar, a nie ten notch. W małym rozmiarze nie ma już nic w rozsądnych cenach ...
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Mi Note 10 Lite czy Mi 8

Postprzez sonic » 17 sie 2020, o 09:21

no właśnie odnośnie fanaberii to zdyskwalifikowałem (może nie słusznie) Realme 6 pro bo nazwa kojarzy mi się z upadłą marką supermarketów i jakoś nie mogę się do niej przekonać.
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
Avatar użytkownika
sonic
VIP
 
Posty: 1106
Dołączył(a): 2 lip 2013, o 13:24
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 21
Telefon:: Xiaomi

Re: Mi Note 10 Lite czy Mi 8

Postprzez Flyagaric » 17 sie 2020, o 11:46

sonic napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


To tylko logo... A możesz się przekonać do OnePlus, albo Oppo? To jest brand tego samego producenta. Dobre fony te Realme, ale gigantyczne. Aparaty takie sobie, ale nie tragiczne.
BTW. Real w PL nie upadł, tylko został sprzedany. Ich właścicielem było wtedy Metro, czyli ci od Makro i jeszcze kilku. Jak najbardziej są dalej obecni na naszym rynku. Żonglują brandami dla szeroko zakrojonych "optymalizacji" podatkowych.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Mi Note 10 Lite czy Mi 8

Postprzez sonic » 17 sie 2020, o 12:45

tak tak to taki skrót myślowy z mojej strony bo zupełnie nie obiektywna opinia.
Ale z tym średnim aparatem to tak na poziomie serii redmi czy lepiej? bo jest akurat promka na realme 6 pro za 990 PLN
jak u nich soft wygląda ?
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
Avatar użytkownika
sonic
VIP
 
Posty: 1106
Dołączył(a): 2 lip 2013, o 13:24
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 21
Telefon:: Xiaomi

Re: Mi Note 10 Lite czy Mi 8

Postprzez 2Le » 18 sie 2020, o 12:13

Nie wiem czemu wszyscy zachwycają się tym aparatem w MI8. Mam i osobiście aparatu nie polecam. Miałem RN7 i wydaje mi się, że robi lepsze zdjęcia. Obydwa telefony na GCAM, chyba że mam jakąś lipną wersję na mi8. Poza tym telefon petarda, szybki, ładny, smukły i lekki. Jeżeli chodzi o aparat to słabo, pozostałe parametry na +.
Avatar użytkownika
2Le
AKTYWNY
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 16:17
Pochwały: 6
Telefon:: mi8

Re: Mi Note 10 Lite czy Mi 8

Postprzez basswitek » 19 sie 2020, o 01:30

Tak, z pewnością wypuszczony pół roku później po flagowcu - Redmi, zrobi lepsze fotki :)
Ewidentnie coś było nie tak, może wersja softu miui ze skopaną apką aparatu albo Gcam źle dobrany/ustawiony. Generalnie jakość zdjęć w dzień na Gcam szczególnie - nie będzie się i tak dużo różniła. Można uśrednić że w dzień Mi8 = Mi6 >= Sharp C10, różnice są tak minimalne, softowo Gcam wyciąga wszystko co możliwe z optyki aparatu. Ale fabryczne apki różnią się już bardzo jakością zdjęć, Mi8 >> Mi6 > Sharp C10
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Mi Note 10 Lite czy Mi 8

Postprzez sonic » 19 sie 2020, o 08:35

RN7 ma spore problemy z kontrastami, nawet z Gcam. Poza tym ostatnio przy perseidach zrobiłem fotkę nocnego nieba apką xiaomi i Gcamem i rzeczywiście nieporównywalnie lepsze są z Gcama.

ale to już totalny offtop, dajel nie wiem co kupić i chyba wymienie poprostu na redmi note 9 który teraz w okolicach 500 zl można wyrwać, i poczekam na jakąś większą przepaść technoligiczną żeby płacić dwa razy więcej.
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
Avatar użytkownika
sonic
VIP
 
Posty: 1106
Dołączył(a): 2 lip 2013, o 13:24
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 21
Telefon:: Xiaomi

Re: Mi Note 10 Lite czy Mi 8

Postprzez sonic » 20 sie 2020, o 10:09

a czym się różni w mi8: Versión española od wersji Internatioal ?
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
Avatar użytkownika
sonic
VIP
 
Posty: 1106
Dołączył(a): 2 lip 2013, o 13:24
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 21
Telefon:: Xiaomi

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama