• Reklama

Lenovo Z6 pro odpakowane

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Lenovo Z6 pro odpakowane

Postprzez rychotaki » 4 mar 2020, o 17:08

Dziś dotarł do mnie zakupiony (za niecałe 1100 zł.) jeszcze w czasie obchodów Nowego Roku w Chinach drugi w moim życiu Leniviec (pierwszym był A820).
Sprzedawca solidnie zapakował telefon, a samo firmowe opakowanie Lenovo sprawia, że czujemy jakbyśmy dostali sprzęt z wyższej półki. W zestawie jest oryginalna ładowarka (sprzedawca dodał przejściówkę), kabel dwustronnie "C" (adapter USB jest w zestawie) i chyba od sprzedawcy silikonowe plecy i folia ochronna.
Po uruchomieniu system 4 krotnie się aktualizował (ostatnia aktualizacja bodajże z października ubiegłego roku). Telefon działa płynnie na Androidzie 9 z nakładką ZUI, nie zauważyłem też błędów w tłumaczeniu. Zgodnie z opisem sprzedawcy na telefonie zainstalowany jest GLOBAL FIRMWARE i chyba polega to na prawdzie. Więcej informacji (jeżeli będzie zainteresowanie tematem) za jakieś 2 tygodnie.
Przepraszam za pewien chaos wypowiedzi.
rychotaki
 
Posty: 96
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 22:14
Pochwały: 2
Telefon:: letv x600

Reklama

Re: Lenovo Z6 pro odpakowane

Postprzez TediPower » 1 kwi 2020, o 08:51

Za ile go sprzedajesz ? może się skuszę jak fajna cena bedzie.
TediPower
AKTYWNY
 
Posty: 380
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 12:15
Pochwały: 23

Re: Lenovo Z6 pro odpakowane

Postprzez rychotaki » 1 kwi 2020, o 10:05

Nie sprzedaję, przynajmniej na razie. Podszedł mi.
rychotaki
 
Posty: 96
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 22:14
Pochwały: 2
Telefon:: letv x600

Re: Lenovo Z6 pro odpakowane

Postprzez marx » 8 kwi 2020, o 13:58

Czekam na kolejne info o telefonie.
marx
Administrator
 
Posty: 12516
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Lenovo Z6 pro odpakowane

Postprzez rychotaki » 8 kwi 2020, o 20:03

Jakie informacje by Ciebie interesowały (po prostu go użytkuję, nie skupiałem się na szczególnie na jego wydajności, czy też długości działania na jednym ładowaniu) to je sprawdzę ? Jeżeli chodzi o codzienne użytkowanie to telefon przy intensywnym użytkowaniu (gry) jest ledwo letni, bateria wystarcza na dzień użytkowania (przez noc , czyli 8-9 h schodzi 2-3%), tak więc system chłodzenia jak i bateria na plus. Co do nakładki ZUI jest po prostu dobra, powyłączałem niepotrzebne aplikacje, zainstalowałem bloker reklam, zmieniłem launcher (bardziej z przyzwyczajenia niż konieczności). Na razie root nie zrobiłem. Telefon działa bardzo płynnie, jedynie po zabiciu wszystkich uruchomionych aplikacji, jakby miał 1,2 sekundową pauzę za nim da się uruchomić jakąś aplikację. Irytuje mnie też , że jak kliknę ikonę bluetooth (z menu) też mija 1,2 sekund zanim odpali (sam moduł jednak działa rewelacyjnie, lepiej niż na wysłużonym COOL1- sprawdzone na słuchawkach). Nie dotyczy to innych ikon. Aktualizacja systemu jest z października ur. co nie powala bo Honor małżonki co chwilę dostaje aktualizacje. Zdjęcia są bardziej niż przyzwoite, nawet te robione przy słabym oświetleniu. Próbowałem umieścić próbki zdjęć z telefonu na forum ale nie udało mnie się. Wyświetlacz to też niewątpliwie kolejny plus tego telefonu. Filmy ogląda się z prawdziwą przyjemnością a jego jasność pozwala go użytkować w pełnym słońcu. Z GPS nie korzystałem ale aplikacje, które wymagają jego włączenia aby z nich korzystać bez problemu odczytują, że jestem na terenie Polski. Odcisk palca na ekranie też działa bezproblemowo, ważne jest jednak by palec dobrze odwzorować tzn. za pierwszym razem źle to zrobiłem i telefon odblokowywał się tylko gdy kciuk przykładałem bokiem. Po ponownym dokładniejszym zeskanowaniu problem znikł, a samo odblokowanie następuje natychmiast nawet przy lekko mokrym palcu. Brakuje mi bardzo diody powiadomień i mniej portu podczerwieni (znowu używam kilku pilotów). Poziomu spolszczenia nie sprawdzałem (dla mnie to nieistotne). Dźwięk z głośnika wspomagany Dolby Atmos jest dobry ale nie powala. Głośnik i mikrofon do rozmów też rewelacja - wszystko wyraźnie i naprawdę może być głośno. Moduł szybkiego ładowania to kolejny powód by kupić telefon, co prawda używam starej ładowarki Samsunga z quick charge ale pozwala ona naładować telefon od 35% do pełna w ok. 1,5h - 2h(nie mierzyłem specjalnie czasu ale przy tym wyniku jestem pewien, że szybkie ładowanie to nie fikcja. Podsumowując telefon godny polecenia, największe atuty to wydajność , wyświetlacz, aparat fotograficzny , system chłodzenia i cena. Tak jak napisałem na początku jakby ktoś chciał konkretnych, rzetelnych danych to proszę o wpis, chętnie sprawdzę.
rychotaki
 
Posty: 96
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 22:14
Pochwały: 2
Telefon:: letv x600


Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron