• Reklama

Jakość tabletów Chińskich

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

Re: Jakość tabletów Chińskich

Postprzez skawin » 15 mar 2019, o 09:20

Jak poszukasz mój temat to zobaczysz co kupiłem dla syna na komunię. Ma go już drugi rok i działa bez problemu, bateria trzyma naprawdę dobrze, poinstalowanych ma dużo gier i wszystko ładnie chodzi. Zobacz tablet który Ci się podoba, przejrzyj opinie o nim którzy już kupili i decyduj
skawin
AKTYWNY
 
Posty: 225
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 07:28
Pochwały: 1

Reklama

Re: Jakość tabletów Chińskich

Postprzez smietana » 15 mar 2019, o 12:42

skawin napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Moja onda padla bez powodu po 3,5 roku, padla prawdopodbnie plyta główna. Moim zdaniem nie warto. Tablet zabawka i cena za tą ondę to 560zł bez gwary. Jakość taka se. Drugi raz nie kupię tabletu w chinach a i z fw problem zawsze.
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Jakość tabletów Chińskich

Postprzez smietana » 15 mar 2019, o 12:42

muszyna2 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Też, tak uważam.
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Jakość tabletów Chińskich

Postprzez Rura » 15 mar 2019, o 13:53

Jak padła po 3,5 roku to rewelacja...
Może bata jak w moim Dellu?
Avatar użytkownika
Rura
AKTYWNY
 
Posty: 639
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Re: Jakość tabletów Chińskich

Postprzez skawin » 4 kwi 2019, o 10:09

smietana napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Moja onda padla bez powodu po 3,5 roku, padla prawdopodbnie plyta główna. Moim zdaniem nie warto. Tablet zabawka i cena za tą ondę to 560zł bez gwary. Jakość taka se. Drugi raz nie kupię tabletu w chinach a i z fw problem zawsze.


Też mam onde od początku jak wyszła jako drugi tablet. Trzeba było wymienić w niej ekran bo był pęknięty ale działa do dziś, bateria trzyma całkiem ładnie. Więc podsumowując mam dwa tablety z Chin i z obu jestem b.zadowolony.
skawin
AKTYWNY
 
Posty: 225
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 07:28
Pochwały: 1

Re: Jakość tabletów Chińskich

Postprzez Rura » 4 kwi 2019, o 10:46

Ja tylko tak offtopicznie.

@smietana: a powiedz mi proszę gdzie dają tę minimum 4 letnią gwarancję? Chętnie tam będę kupował...


Ludzie myślcie, proszę, jak piszecie ;-) padło po 3 I pół roku... Kupowane bez gwarancji... No szajs... To co mam o LG mówić? Jak dwa zdechł... Jeden miesiąc po gwarze drugi pół roku po... No szajs...
Avatar użytkownika
Rura
AKTYWNY
 
Posty: 639
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Re: Jakość tabletów Chińskich

Postprzez smietana » 4 kwi 2019, o 14:13

Rura napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Umiesz czytac? Uzywany na tyle mało, że jakby zsumować godziny to wysłoby może ze 14 dni....
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Jakość tabletów Chińskich

Postprzez grendel » 28 sty 2024, o 14:39

Temat martwy, bo ostatni post sprzed 5 lat. Ale zagadnienie aktualne. Wciąż można w Azji kupić dobry jakościowo sprzęt. Należy tylko to zrobić świadomie.

W 2015 istniała inna relacja cen i zakup z Azji był o niebo korzystniejszy. Za niewielkie pieniądze kupiłem wówczas tablet Cube Talk X9 U65GT. Z portami dla karty SIM (technologia do 3G) oraz dla karty microUSB, wyświetlaczem Retina o przekątnej 9.7" i rozdzielczości 2048x1536 a także 8-rdzeniowym procesorem Cortex 7 i baterią 10 000 mAh nawet obecnie robi wrażenie i niewiele tabletów może mu dorównać.

Tablet bezawaryjnie pracuje do dziś. Świat nie stoi jednak w miejscu i Android 4 na pokładzie w obecnych czasach znacznie upośledza jego funkcjonalność. Pojemność baterii również po 9 latach nie pozwala już na 8-9 godzin nieprzerwanej pracy czy oglądanie filmów. Trzeba było się rozejrzeć za następcą.

Uważam siebie za świadomego nabywcę. Nigdy się nie sparzyłem na zakupie z AliExpress - czy to elektroniki, czy sprzętu outdoor czy zwykłych popierdółek. A mimo to chciałem przycebulić i skusiłem się na
tablet nazwany X11 Pro z rewelacyjnie opisaną specyfikacją za 75 USD.

Byłem na siebie wściekły, gdy dotarło do mnie to g*wno. Z 2GB RAM, Androidem 7, baterią 4000 mAh, 4-rdzeniowym procesorem i żenującym wyświetlaczem 1280x800 nie jest warte nawet 15 USD. Wygrałem spór. Ali zdecydowało jednak, że to nie jest fałszywka a jedynie niezgodność parametrów. Miałem więc zwrócić sprzęt.a kosztem zwrotu został obciążony sprzedawca. Tyle, że to ja musiałem na poczcie zapłacić 95 zł za paczkę do Chin.

Należność za zakup już dostałem z powrotem ale za Chiny nie wiem, w jaki sposób wymuszę na sprzedawcy zwrot opłaty którą poniosłem za przesyłkę. Tym bardziej, że na karcie zamówienia nie ma takiej opcji do wyboru. Nie ma też możliwości uzyskania wsparcia od AliExpress innej niż chat. Cóż, zobaczymy co z tego wyniknie. To jeszcze przede mną, bo paczka po 37 dniach wciąż wędruje jeszcze po Chinach i nie dotarła do adresata.

Dlaczego to piszę? Aby przestrzec ewentualnych nabywców przed zakupem sprzętów no-name. Ali chciało iść na rękę i uznać fałszywkę/podróbkę. Ale podróbkę czego? Przejrzałem oferty na Ali, ten tablet sprzedawany jest co najmniej pod 5 nazwami. Nie ma żadnego logo na obudowie i tu jest pies pogrzebany.

Po tym doświadczeniu kupiłem tablet Teclast M50 Pro. To jedna ze znanych chińskich marek. W przypadku fałszywki temat byłby prosty. Kupiłbym z radością kolejnego Cube - niestety firmy nie ma już na rynku.

Reasumując - za Teclasta zapłaciłem 142.66 USD (dwa razy więcej niż za tablet no-name) ale mam teraz produkt znanej marki, który posiada specyfikację taką, jak opisana w aukcji. Za chęć przycebulenia jestem na razie w plecy 95 zł.

Kupujcie tylko produkty z logo! W przypadku otrzymania podróbki nie będzie problemu z udowodnieniem tego faktu. Dostaniecie zwrot należności bez konieczności zwrotu podrobionego towaru.

Oczywiście trzeba mieć świadomość, że w przypadku awarii sprzętu, o darmowej ochronie z tytułu gwarancji możemy zapomnieć. Z mojego doświadczenia jako posiadacza i nabywcy z Ali szeregu smartfonów, tableta, głośnika bluetooth, namiotów itd. mogę stwierdzić, że chińskie wyroby również są dobrej jakości. Nigdy nie miałem potrzeby korzystania z gwarancji - po prostu nic mi się nie zepsuło w okresie kilkuletniego użytkowania nabytych produktów. Żal tylko, że ceny na Ali nie są już tak konkurencyjne jak lata temu - a niestety bywa i tak, że nawet zdarzają się wyższe niż w PL.

Dlatego apeluję jeszcze raz - kupujmy świadomie. A będzie Pan zadowolony :lol: .
grendel
AKTYWNY
 
Posty: 304
Dołączył(a): 11 paź 2013, o 16:09
Pochwały: 7
Telefon:: Letv X600
ROM: BB72 07S RL

Re: Jakość tabletów Chińskich

Postprzez -greg- » 2 lut 2024, o 09:16

grendel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Obecny ALLDOCUBE to dawny CUBE. Jakość nadal na wysokim poziomie, ceny umiarkowane. Kupiłem dziecku we wrześniu 2021r. model iPlay 40 za niecałe 750zł w sklepie Banggood. Do tej pory działa doskonale.
-greg-
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sie 2017, o 00:01
Pochwały: 9
Telefon:: Realme 7 5G
ROM: oryginalny

Poprzednia strona

Powrót do TABLETY



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron