• Reklama

Jaki telefon używany/nowy kupić

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Jaki telefon używany/nowy kupić

Postprzez smietana » 21 maja 2020, o 08:00

Dziś rano mój mi5c uległ uszkodzeniu, wypadł z kieszeni podczas wsiadania do auta.
Dotyk niby działa, ale nie wiadomo jak długo bo pęknięcia są spore i może się wykruszać.
W związku z tym mam 2 pytania.
1. Czy teraz lepiej nakleic szklo aby nie zahaczac o bruzdy i nie powodowac większych uszkodzen, czy lepiej nie, ze moze odpasć z ekranem?.
2. Jaki kupić w tym wypadku telefon do 400/500zł używany (Polska, najlepiej Lublin)lub nowy(China, Polska).

Wymagania to minimum 3GB Ramu, 64GB rom, aby GPS łapał dobrze i był stabilny, tak samo internet mobilny 3/4G. Aby było Wifi 2,4 oraz 5Ghz. Przyzwyczajony jestem do czytnika palca z przodu pod ekranem lub w ekranie ale to nie warunek konieczny.
Aby bateria była dość spora i dobrze trzymała
W miare przyzwoity aparat.
No i aby były aplikacje sms/kontakty i telefob od Xiaomi, albo chociaz aby bezpiecznie mozna bylo postawic Miui China zamiast Globala.
Na Olx w Lublinie znalazłem:
MI Note 2 w okolicy 400-450zł
Redmi Note 5 w okolicy 500zł
Redmi Note 7 500-550zł co mnie dziwi na zdjęciu jest aplikacja sms i telefon od Xiaomi.
Chociaż testowałem Mi9SE i także miał w MIUI EEA aplikacje Xiaomi.
Jak to z tym jest?
Były także Redmi 5A, 6A, 6 etc ale one nie mają chyba Wifi 5Ghz a przynajmniej ten ostatni.
Redmi 4X, Redmi Note 4 dość stare i boję się, że bateria to już tragedia.
Doradźcie coś. Potrzebuje na już.
Mi5c ma 5,15 cala i szukam coś też takiego przynajmniej wymiarowo lub lekko wiekszgo.
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Reklama

Re: Jaki telefon używany/nowy kupić

Postprzez basswitek » 21 maja 2020, o 18:13

Kup nowy ekran i wymień. Nic trudnego.
Jak inny tel ok 5 cali z czytnikiem z przodu, to używkę Mi6 kupisz spokojnie (400-600zł).
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Jaki telefon używany/nowy kupić

Postprzez Flyagaric » 22 maja 2020, o 18:47

No, po Mi5c, to Mi6 będzie naturalnym wyborem. Wciąż mocny i ciekawy. Raczej bym szedł w tą stronę.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Jaki telefon używany/nowy kupić

Postprzez smietana » 22 maja 2020, o 20:13

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
A mieszcze się kwotowo? Można dorwać nowy?
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Jaki telefon używany/nowy kupić

Postprzez Flyagaric » 24 maja 2020, o 17:06

Kolega wyżej ci napisał po ile chodzą. Jak ci się uda gdzieś nowy dorwać, to osobiście przyjadę pogratulować :D
Kup używkę, jak trzeba to wymień baterię.
Nie widzę absolutnie nic wartego uwagi z nowych w tym budżecie - NIC!
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers


Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama