Switch to full style
Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.

Regulamin działu

Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE
Odpowiedz

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

15 gru 2016, o 12:41

Witam,
kupiłem na ali kabel usb-c który niestety nie działa. Otworzyłem spór w kategorii "nie działa poprawnie".
DOstałem 2 wiadomości od sprzedającego:
Hello friends
we are willing to give you a refund. Please modify the reason of the dispute, the reasons for the choice of "Shipping method as not description".

Please modify the dispute reasons, so that we can quickly arrange a refund to you

Po co on chce żebym zmodyfikował przyczynę sporu? Chce mnie oszukać czy to tak ma być?

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

15 gru 2016, o 13:35

Bo tak jest dla niego wygodniej, zmodyfikuj, nic się nie bój

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

16 gru 2016, o 11:59

OK, zmodyfikowałem podziękował i tyle.
Dziwne to jest, bo od kolegi dostałem wiadomość że w innej sprawie ktoś się zgodził na część zwrotu pieniędzy ale prosił o powód: "nie potrzebuje już tego produktu" i serio jest to bez późniejszych konsekwencji dla użytkownika?

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

16 gru 2016, o 12:18

Przecież już napisałem żebyś niczego nie obawiał. Powód sporu ma znaczenie dla sprzedawcy, dla Ciebie istotne jest aby go zaakceptował. Podanie sporu zgodnie z podaną sugestią zwykle przyśpiesza jego zakończenie, po co sobie utrudniać życie i kopać się ze sprzedawcą?

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

16 gru 2016, o 12:24

Co w tym dziwnego? Rozmyśliłeś się a sprzedawca zgodził się na zwrot tylko części kasy.
Właśnie dlatego chcą takiego powodu, żeby nie było w tym żadnej ich winy. Dla sprzedawcy gorzej jak powodem będą np uszkodzenia, zła jakość lub inne wady. Tak wychodzi, że towar jest super a zwrot tylko z powodu woli kupującego.

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

16 gru 2016, o 15:16

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!Ostateczne zakończenie sporu to zwrot 52,97zł i lampa zostaje u mnie

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

16 gru 2016, o 17:56

Czyli dostałeś zwrot 50% bez odsyłania towaru. Bardzo częsta propozycja w sporach.
Skoro działa (suszy ale wolniej) to jest to dużo lepsze rozwiązanie niż zapłacić 50zł za odesłanie na swój koszt i pełen zwrot.
Nie wiem czy jesteś zadowolony, bo cały czas walczyłeś o pełen zwrot, ale wg mnie powinieneś być usatysfakcjonowany z rozwiązania.

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

22 gru 2016, o 20:51

Witam.Pryszedł do mnie uszkodzony dotyk wiec otworzyłem spór w którym domagam sie o zwrot kosztów .Napisał do mnie Chinczyk ze zwroci mi pieniądze jak zmienie powód sporu na: „No tracking information ” .Moje pytanie czy mam zmienic tak jak on chce i bedzie ok ? Do sporu dodałem film na którym widac ze dotyk działa nieprawidłowo.No tracking information -czyli musze wybrac ze przedmiot nie dotarł do mnie.A w sporze mam że jest uszkodzony Proszę o pomoc

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

22 gru 2016, o 21:01

Zrób tak, będzie szybciej, zamiast kopać się ze sprzedawcą będziesz miał zaakceptowany spór. powód sporu jest istotny dla sprzedawcy, dlatego Cie o to prosi.

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

25 gru 2016, o 01:32

Takie coś mam rozumieć w ten sposób, że (główne pytam o pogrubioną kwestię):
- mam 3 opcje do wyboru (50$ z zatrzymaniem wadliwego telefonu, 154.99$ przy zwrocie z wysyłką, albo 10-25$ jak naprawię i wyślę paragon)
- wybieram to co mi najbardziej pasuje (trzecia od sprzedawcy na tle pierwszej od Ali nie jest jakoś bardzo atrakcyjna :-P )
- jak wybiorę opcję 1, to już będzie koniec przepychanek i automatyczny zwrot 50$?, a w 2 i 3 po odesłaniu / okazaniu paragonu?

W komentarzu propozycji od Ali mam: Comments: Screen problems Valid (AliExpress' Judgement Details)
Obrazek

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

26 gru 2016, o 23:17

Jak postępować w sytuacji, gdy sprzedawca przewiduje nawet 60 dni na to, że paczka dotrze do kupującego? Otwierać pod koniec spór "na wszelki wypadek"?

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

26 gru 2016, o 23:30

ZakupowyAmator napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Najlepiej :), można wysłać prośbę o wydłużenie lecz po co się wysilać

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz