• Reklama

Dyskusja odnośnie pogorszenia chińskich promocji AD 2018

Rozmowy na wszystkie tematy

Dyskusja odnośnie pogorszenia chińskich promocji AD 2018

Postprzez smietana » 12 paź 2018, o 11:10

xany napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


To nie ten temat kto ile dodał promocji. Jakbym coś zauważył, czego by nie było to bym dodał. Kwestia że takie mogą się teraz pojawiać coraz częściej bo idą święta itp. chociaż wiem też, że temat z tymi promocjami się kończy i nie będzie tak jak kiedyś. Poprostu chodzi tylko o to, żeby to oddzielić i nie wrzucać do jednego worka.

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Strony jak kimovil.com które mają przykładowe ceny wyjściowe dostępne w sklepach.
Czlowieku gdzie Ty zyjesz? Na jakim swiecie?
Kiedy ty ostatnio Ty widziales prawdzwia promocje?
Na swieta? Na 11.11? Przeciez tu nigdy nie bylo, nie ma i nie bedzie promocji.
Sklepy chinskie i nie tylko chinskie sztucznie zwiekszaly cenw na 1-2 a czasem na 3 tygodnie przed "promocjami" tak zeby opuscic na i tak wyzsza cene niz przed promo.
Dla przykladu. Niech jakis telefon kosztuje 200$, 1-3 tyg przed promocja cena nagle skacze na 270/280$ :-D. Przychodzi dzien promocji i cena spada do 240$ :-) i to dla Ciebie promocja na swieta? Albo np 10 telefpnow za 150$ które i tak wykupują Boty a reszta placi 240$ tak bylo i jest na swieta i te wszystkie bumowe mega przeceny.

Kiedys jak byla promocja to bylo to czuc i po kieszeni i widac na aukcjach.
A teraz promocja to cena czesto taka sama a nawet wyzsza niz cena normalna.
Nie mowie tylko o telefonach.
Kupowalem wszelakie rzeczy od gaci nawet po czesci samochodowe.
Np kamerka Xiaomi samochodwa kiedys bez promo 45$ i nagle w promocji ta samiutka kamerka 67$
Czajnik Xiaomi z przsylka kosztowal mnie az 180 bez promocji a teraz ten sam dokladnie ten sam w promocji za około 250.
Kiedyś buty podróby dawałem 70-90zł, teraz 150-250zl w promo.
Zasilacz do ledów o mocy 100W kiedys dawalem jakies 15zł bez promo, teraz.masz za ten sam model, od tego samego sprzedawcy z promocja w apce za jakies 30zł.
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Reklama

Re: Dyskusja odnośnie pogorszenia chińskich promocji AD 2018

Postprzez xany » 12 paź 2018, o 11:21

smietana napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A ostatnio powiem Ci ze widzialem Leeco Cool1 za 100$ i to jest dla mnie dobra promocja dlatego go kupiłem. Obniżki cen na pewno będą przed nowym rokiem bo starocie muszą wyprzedawać. Poza tym nie musimy się z tymi promocjami ograniczać tylko na rynek Chiński, ale także czasami w polskich sklepach prolajnach i nie tylko zdarzają się ciekawe promocje na chińczyki. Akurat teraz to dość szybko tanieją dyski SSD i są bardzo duże obniżki na nie. Nie musimy się tylko ograniczać na telefony.

Śmietana człowieku, przez wyraźnie napisałem że JUŻ NIE BĘDZIE TAK JAK BYŁO Z PROMOCJAMI. A ty się przyczepiłeś jakbym o tym nie miał zielonego pojęcia co pisze. Nie wierzę, że złote czasy wrócą ale mam nadzieję, że będą się trafiać wyjątki. I tak zapewne będzie. Czytaj ze zrozumieniem. I super, cieszę się z twoich zakupów. Chwal się dalej. Ale to nie ten temat, i nie rób tutaj spamu. Jak masz coś do zaproponowania co byś chciał zmienić, co ci się nie podoba to wyraź swoją opinie. To co kupiłeś zostaw dla siebie.
Ostatnio edytowano 12 paź 2018, o 11:23 przez xany, łącznie edytowano 1 raz
Naprawa chińskich telefonów
Kontakt pw forum z opisem oraz co trzeba wymienić

Aktualnie użytkuję Cool1 :)
Avatar użytkownika
xany
AKTYWNY
 
Posty: 293
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 23:27
Pochwały: 8
Telefon:: Leeco Cool1

Re: Dyskusja odnośnie pogorszenia chińskich promocji AD 2018

Postprzez smietana » 12 paź 2018, o 11:21

xany napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


To bzdura że takich okazji jest mało. A co najlepsze.. będzie ich coraz więcej! wystaraczy popatrzeć na Leeco jakie obniżki były firma padła kwestia czasu kiedy padną następne marki popyt na Dooge i Eleulefony się zmniejsza z roku na rok już nie mówiąc o zadłużeniu. Więc to tylko kwestia czasu kiedy będa następne prawdziwe promocje a nie jakieś fałszywe np. podniesiona cena o 2% i 2% obniżki :-D :-D :-D
Bzudra? To dawaj ciągle linki do tych super promocji, jakos ich nie widze ani w Twoim wykonaniu ani innych. Bedzie wiecej? No napewno nie prawdziwych peomocji i tanich zakupow, beda ale promocje ktore beda tak naprawde wyzsza cena standardowej ceny.
Chyba za krotko kupujesz w Chinach i za malo i malo czytasz forum. Moze moj staż w kupowaniu nie jest dlugi, bo wielu tu kupuje dluzej i na wieksza skale i ma wieksza wiedze jak ja, ale mysle ze od 2010 jak kupiłem pierwsza rzecz w Chinah na ali juz troche wiem i widzialem.
Kiedys ludzie kupowali nienzane marki, kiedys sciagano wszystko. Sam kupilem kilka Jiayu, Meizu i jakies inne telelefony marek ktore nie bylo nwet tu o nich mowy, tak aby zobaczyc cos nowego. Teraz? Glownie sprzedaje sie Xiaomi z telefonow. A z racji ze cena w PL czesto jest na tyle podobna to malo kto zamawia z chin. Moze drogie modele Mi8,Mi Mix, itp oplaca sie jeszcze kupic ale te w granicy do 1000 juz nie.

Kolejna sprawa jak wspomnialem nie kupuje tylko elektroniki,
Zalozmy jakies gadzety, z racji ze moja Zona zajmuje sie, organizowaniem otoczki na wesela itp, to zakupuje czesto rozne piedolki.
Kiedys oplacalo sie z ali nabrac nawet duzo za duzo, teraz?
Teraz czesto jest tak ze poprostu kupuje na allegro bo wychodzi tyle samo albo taniej niz na ali i nie musze czekac 30-90 dni i nie man klopotow z oplatami vat, clo itp.
Zalozmy jakies Pier***e na ali kosztuja 100zl, to na allegro z przesylka mozna doslownie te same za 70 kupic. Wiec?
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Dyskusja odnośnie pogorszenia chińskich promocji AD 2018

Postprzez Herezja » 12 paź 2018, o 11:32

Jak zacznie interweniować to większość Twoich ostatnich postów Xany poleci do kosza. Nic nowego nie napisałeś ale z każdym próbujesz o tym samym gadać.
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Dyskusja odnośnie pogorszenia chińskich promocji AD 2018

Postprzez smietana » 12 paź 2018, o 11:36

Herezja napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Nie trzeba brac jego wszystkich ten jego ostatni robi rpbote, bo to typowy spam, pokazujacy ze nie umie dyskutowac. Jeszcze Capsa uzywa i kolorkow. Co jak wiadomo z netykieta nie ma nic wspolnego. A sama ostatnia wypowiedz gdzie mnie cytuje nie ma nic wspolnego z tematem i nikomu ta odpowiedz nie potrzebna ani nic nie wnosi do tematu.
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez Herezja » 12 paź 2018, o 11:41

Ok założyłeś ten temat ale nic nowego nie piszesz. Nie kłuć się z każdym o byle co bo od strony merytorycznej nic to do dyskusji nie wnosi po prostu.

Ode mnie koniec OFF TOP-u
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Dyskusja odnośnie pogorszenia chińskich promocji AD 2018

Postprzez xany » 12 paź 2018, o 11:43

@smietana

Przyjacielu ten temat nie jest do dyskusji o tym jak było, że było super i złoto leciało za darmo z Chin i już promocje prawdziwe nie wrócą nigdy. Tego nikt nie wie. To jest temat do przedstawienia propozycji rozwoju forum, tematyki, technologii, wyrażenia swojej opinii na temat obecnego funkcjonowania, zmian które są potrzebne i zostały zaniedbane żeby ludzie znów zaczęli przychodzić a nie odchodzić. Proste? proste. Dyskutować o zakupach czy starych czasach sobie możesz w innym dziale do tego przeznaczonym np. w dyskusji o telefonach, tam się możesz chwalić swoimi zakupami.
Naprawa chińskich telefonów
Kontakt pw forum z opisem oraz co trzeba wymienić

Aktualnie użytkuję Cool1 :)
Avatar użytkownika
xany
AKTYWNY
 
Posty: 293
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 23:27
Pochwały: 8
Telefon:: Leeco Cool1

Re: Dyskusja odnośnie pogorszenia chińskich promocji AD 2018

Postprzez smietana » 12 paź 2018, o 11:57

xany napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Prosze Cie a Twoje przedstawiaja? W kilku postach ciagle walkujesz te prawdziwe promocje do 30%. Gdzie kazdy wlacznie z @markx Ci chce wytlumaczyc ze obecnie promocje to tylko nazwa i nic wiecej i to nie przywroci zycia forum.
Szczerze watpie aby ktos szukal teraz promocji na telchina.
Ja wchodze na telchina aby np zapytac sie bardziej jaki sprzet kupic np kamerke na przedpokoj aby uruchamiala sie i nagrywala jak ktos otwiera dzwi i wchodzi a druga do pokoju dziecka aby miec podglad jak dziecko sie obudzi itp.
Porady i recenzje na tym forum sa bardziej potrzebne i cenniejsze, niz te pseudo promocje obecnie wstawiane lub Twoje te mityczne :-)
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Dyskusja odnośnie pogorszenia chińskich promocji AD 2018

Postprzez xany » 12 paź 2018, o 12:06

@smietana
Jak już wspomniałem, promocje o określony procent to tylko 1/100 tego co można zmienić, ale nie trzeba. Jest to tylko wstępny projekt który może zostać przyjęty lub nie, ale też nie jest tak, że tylko są fałszywe promocje bo Leeco ostatnio można było w zacnej cenie wyhaczyć i być może jeszcze będzie można, bo zapewne nie wszystko zostało wyprzedane. To nie dotyczy tylko leeco bo Xiaomi też się trafiają po kilka sztuk. Po prostu w aktualnych promocjach jest zbyt duży spam promocji partnerskich które promocjami nie są dlatego odechciewa się tam zaglądać.

Co do recenzji to teraz prym wiedzie YouTube a nie recenzje czytane na forum. Poza tym i tak ich coraz mniej widać u nas bo wszystko można zobaczyć profesjonalnie przykładowo u Pirza. Przynajmniej jeżeli chodzi o telefony. My natomiast możemy zająć się różnymi akcesoriami gadżetami itp.

Co do mojej osoby to postaram się przygotować listę proponowanych zmian i uzgodnić z marxem co on o tym myśli. Jeżeli się zgodzi to
pójdzie do ogólnej dyskusji. Jeżeli nie to nie ma tematu.

Zachęcam do czytania ze zrozumieniem. Nie róbmy tutaj spamu i niepotrzebnej dyskusji o niczym, tylko konkretnej i wartościowej dla naszej przyszłości.
Naprawa chińskich telefonów
Kontakt pw forum z opisem oraz co trzeba wymienić

Aktualnie użytkuję Cool1 :)
Avatar użytkownika
xany
AKTYWNY
 
Posty: 293
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 23:27
Pochwały: 8
Telefon:: Leeco Cool1

Re: Dyskusja odnośnie pogorszenia chińskich promocji AD 2018

Postprzez TLasky » 12 paź 2018, o 14:42

Z dedykacją dla Was panowie, robię muzyczny offtop:

https://www.youtube.com/watch?v=9c7HVMDp43s

co prawda nie słucham za bardzo HH, ale ta piosenka mi tu idealnie pasuje :mrgreen: .

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: Dyskusja odnośnie pogorszenia chińskich promocji AD 2018

Postprzez xany » 12 paź 2018, o 14:49

Tutaj nie ma co dyskutować bo temat został wyczerpany. Trzeba obserwować jak się będzie zmieniał rynek smartfonowy w Chinach i polować na okazje bo być może kiedyś się jeszcze trafią to jedyne rozwiązanie. Generalnie o co mi chodziło o oddzielnie Promocji Partnerskich od Okazji które warto zobaczyć dodane od siebie. Tak, żeby był lepszy porządek. Tyle.
Naprawa chińskich telefonów
Kontakt pw forum z opisem oraz co trzeba wymienić

Aktualnie użytkuję Cool1 :)
Avatar użytkownika
xany
AKTYWNY
 
Posty: 293
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 23:27
Pochwały: 8
Telefon:: Leeco Cool1


Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości