• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez termitek12 » 23 gru 2017, o 16:17

na razie na pismo nie moga odpowiedziec, ani zadnego nowego wysmyczyc, sprawa bedzie sie ciagnela miesiacami aby wydusic z nich odpowiedz bo to bedzie jednoczesne przyznanie sie do bledu. Ale zegar tyka, moze naczelnik cos wykombinuje :) Zobaczymy.
termitek12
 
Posty: 21
Dołączył(a): 18 kwi 2017, o 23:22
Pochwały: 1
Telefon:: raran

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez vrs0 » 10 sty 2018, o 19:41

ostatnimi czasy nie widzę żadnych postów odnośnie oznaczenia CE coś się zmieniło ?
vrs0
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 21:39
Telefon:: Xiaomi

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez koreado » 15 sty 2018, o 17:11

Tak, teraz wiem, że się nie zamawia elektroniki, aby przechodziło przez UC Przemyśl, ale wcześniej zamawiałem inne elektroniczne rzeczy o mniejszej wartości i nie było żadnych problemów, więc nie wiedziałem, że ze smartfonem będą aż takie.

Dnia 5.1.br dotarł do UC Przemyśl telefon Lenovo P2, dnia 10.01 otrzymałem pismo o przesłaniu dokumentów (screen aukcji, dowody wpłaty itp.). Dzisiaj otrzymałem maila z informacją:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dzisiaj wysłałem im instrukcję w wersji PL oraz adres korespondencji do producenta w języku polskim. Oznakowania CE im już nie dokleję, a szukałem kopii deklaracji zgodności i nie znalazłem do tego modelu. Czy w takiej sytuacji ratuje tylko zrezygnowanie z przesyłki i odesłanie do nadawcy?
koreado
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 sty 2018, o 16:29
Telefon:: I9300

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez clorox » 16 sty 2018, o 09:37

Napisz im, żeby odesłali. Nic nie da dosyłanie instrukcji. Brak znaku CE na produkcie i opakowaniu.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez koreado » 16 sty 2018, o 18:13

Szkoda, że wcześniej się nie dogrzebałem tych informacji, bo bym zrobił wysyłkę na Warszawę. Niestety człowiek uczy się na własnych błędach.

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Otrzymałem jeszcze taką informację, czyli można przerzucić paczkę na inny UC w celu weryfikacji?
koreado
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 sty 2018, o 16:29
Telefon:: I9300

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez clorox » 16 sty 2018, o 21:44

Nie. Zmiana procedury to nie zmiana UC. Nic ci to nie da bo opinia o braku CE jest już wydana przez prezesa UKE.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez koreado » 16 sty 2018, o 22:27

Ok, dziękuję za wszystkie informacje.
koreado
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 sty 2018, o 16:29
Telefon:: I9300

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez keisyzrk » 17 sty 2018, o 23:15

Ja podlegam pod UC Przemyśl i mam pomysł żeby skorzystać z takiej usługi: https://www.poczta-polska.pl/paczki-i-l ... ierowanie/
Korzystał ktoś z tego? jak np podam adres do Lublina i zrobię sobie przekierowanie do domu to przez jaki UC pójdzie?
keisyzrk
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 gru 2017, o 13:15
Telefon:: samsung

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez clorox » 18 sty 2018, o 01:04

Z tego co się dowiadywałem przekierowanie nie działa na przesyłki zagraniczne.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez keisyzrk » 20 sty 2018, o 17:36

a mam pytanie odnośnie UC Przemyśl.
czepiają się tylko certyfikatu CE w telefonach czy ogólnie wszystko musi mieć CE?
Chcę kupić kartę pamięci, latarkę i kilka innych drobniejszych rzeczy, ale jak oglądam recenzje to na niczym nie ma znaczka CE...A nie chciałbym się bujać z UC...
keisyzrk
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 gru 2017, o 13:15
Telefon:: samsung

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez tomimiot » 25 sty 2018, o 11:58

keisyzrk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Zamawiałem wideo rejestrator i nie było problemów z CE, na pudełku nie było żadnych oznaczeń CE.
tomimiot
 
Posty: 31
Dołączył(a): 7 paź 2015, o 16:59
Telefon:: LG

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez tomimiot » 2 lut 2018, o 12:47

Zamówiłem niedawno Xiaomi Mi A1, telefon posiada znaczki CE na pudełku jak również na telefonie (stwierdzone na podstawie zdjęć innych użytkowników).
Wczoraj dostałem pismo z UC Przemyśl z prośbą o wysłanie skanu aukcji i potwierdzenia płatności. I tutaj pytanie, czy muszę im przesłać certyfikat i instrukcje pl, czy czekać aż sami się upomną.
I czy ktoś posiada wymagane dokumenty dla tego telefonu?
tomimiot
 
Posty: 31
Dołączył(a): 7 paź 2015, o 16:59
Telefon:: LG

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron