• Reklama

A co, jeśli wykorzystam punkty?

Rozmowy na wszystkie tematy

A co, jeśli wykorzystam punkty?

Postprzez kamil79123 » 5 kwi 2017, o 13:08

Witam,
mam punkty na pewnych serwisach, które mogę wymienić na produkty (na przykład o wartości 40$). Czy jeśli nie zapłacę za nie i wyślą przesyłkę za darmo, to czy nadal będzie postrzegana tak, jakbym za nią zapłacił, czy może jednak nie podlega ona podatkowi VAT?
kamil79123
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 lut 2017, o 01:53
Telefon:: Samsung

Reklama

Re: A co, jeśli wykorzystam punkty?

Postprzez secretsanta » 5 kwi 2017, o 14:04

Nie zapłacisz jeśli będziesz mógł przedstawić dokument, zrzut ekranu lub cokolwiek co potwierdzi że nie zapłaciłeś za produkt. Celnikom nie wystarczy że na opakowaniu będzie "free" lub "gift" Upewnij się że sprzedawca potwierdzi wysłanie bez opłaty.

Autor postu otrzymał pochwałę
secretsanta
NewsMan
 
Posty: 423
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 15:22
Pochwały: 22
Telefon:: dual sim

Re: A co, jeśli wykorzystam punkty?

Postprzez kamil79123 » 5 kwi 2017, o 14:50

@secretsanta
A jeśli zapłacę tylko za przesyłkę?
Bo generalnie mam 350 punktów i chciałbym kupić rzecz za 300pkt (te punkty dostałem za darmo, w ramach rekompensaty długiej wysyłki ostatniego przedmiotu), jednak za przesyłkę musiałbym zapłacić 3$.
kamil79123
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 lut 2017, o 01:53
Telefon:: Samsung

Re: A co, jeśli wykorzystam punkty?

Postprzez secretsanta » 5 kwi 2017, o 15:15

Bazując na włąsnym doświadczeniu: kupiłem coś na gearbest płacąc dosłownie 15 dolarów za telefon wart ponad 150, resztę pokryły "punkty" Celnicy poprosili o potwierdzenie całości kwoty którą zapłaciłem co zrobiłem za pomocą zrzutu ekranu (zawsze go robię na etapie dokonywania płatności) koszt wysyłki nie powinien być wliczony tak jak i wartość początkowa produktu. Paczkę zwolnili jeszcze tego samego dnia.
Analogicznie celnicy nie wymagają opłat za produkty które wracają z chin po naprawie lub są wysyłane jako nowe w ramach gwarancji. Zawsze jednak musisz móc to udowodnić. Dla nich to poprostu kolejny gadżet elektroniczny który całkiem dokładnie potrafią wycenić i pobrać za niego opłatę.

Autor postu otrzymał pochwałę
secretsanta
NewsMan
 
Posty: 423
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 15:22
Pochwały: 22
Telefon:: dual sim


Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron