• Reklama

Zalany Cubot

Chińskie telefony z androidem, pytania, problemy, pomoc

Zalany Cubot

Postprzez Wujoooo » 29 wrz 2014, o 22:45

Siema, zalałem w morzu czarnym cubota. Efekt? Brak podświetlenia + czarny ekran. Dotyk działa, bo mogę odblokować klawiaturę 'na czuja'. W serwisie mało rozgarnięty koleś powiedział, że pordzewiało coś tam i nie da się naprawić. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić? Szkoda mi wyrzucać cubota, przywiązałem się do niego :roll:
Wujoooo
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 20:47
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1

Reklama

Re: Zalany Cubot

Postprzez mrergie » 29 wrz 2014, o 22:53

Myjka ultradźwiękowa to jedyny ratunek. Gorzej jeśli powstały już jakieś zwarcia lub któryś element zaczął korodować. Raczej jest to już sprzęt nie do odratowania.
Trochę odchodząc do tematu. W jaki sposób można dokonać zalania telefonu w morzu? Zawsze mnie to zastanawiało :-D Chyba że ktoś pływa na jakichś statkach to się może zdarzyć :-)
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1422
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 12:19
Pochwały: 67

Re: Zalany Cubot

Postprzez Wujoooo » 29 wrz 2014, o 22:55

podmyła mnie fala %) zasnąłem na plaży i niespodziewanie zrobił się falę, takie że 15metrów na plaże wjechały. Szkoda, telefony dawał radę;/
Wujoooo
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 20:47
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1

Re: Zalany Cubot

Postprzez ddr » 29 wrz 2014, o 23:22

Gdyby od razu poszedł do mycia choćby wodą destylowaną to szło by go ratować choć pewnie bez wymiany wyświetlacza by się nie obeszło. Teraz raczej nie ma sensu, chociaż jaki elektronik (np. ja) by próbował mimo wszystko kąpieli w wanience, przeczyszczenia styków i wygrzania lutów, może by ruszył.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3492
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 22:50
Pochwały: 124

Re: Zalany Cubot

Postprzez Ultra... » 2 paź 2014, o 10:26

Jeśli chcesz go w myjce ultradźwiękowej wykąpać to mam dostęp, mogę pomóc, dawaj priv, możesz podesłać elementy do kąpieli.Choć szczerze nie mam pojęcia jakby miało to pomóc, ktoś wyjaśni ? mrergie ?
Avatar użytkownika
Ultra...
 
Posty: 60
Dołączył(a): 23 cze 2014, o 11:43
Pochwały: 1

Re: Zalany Cubot

Postprzez mrergie » 2 paź 2014, o 16:04

gdzieś w internecie ktoś napisał(a):Mycie elektroniki alkoholem w myjce ultradźwiękowej przez 1-godzinę. Stosowane kiedy zalejemy np. klawiaturę lub płytę główną laptopa napojami, gdy dany sprzęt elektroniczny pracuje w trudnych warunkach i jest lepki od oparów, a także w innych sytuacjach, gdy potrzebne jest precyzyjne oczyszczenie. Myjki ultradźwiękowe rozwiązują jeden z podstawowych problemów serwisowych - usuwanie zabrudzeń. Nowoczesna technologia mycia za pomocą utradźwięków zapewnia szybkie i skuteczne czyszczenie. Energia ultradźwięków dociera do trudnodostępnych miejsc,wytwarzając w roztworze myjącym olbrzymią ilość fal ciśnieniowych, które odrywają zanieczyszczenia od podłoża. Elektroniczny proces czyszczenia dzięki przenikliwości bąbelków cieczy dociera do wszystkich zakamarków. Mycie za pomocą ultradźwięków zapobiega powstawaniu uszkodzeń mechanicznych, co ma szczególne znaczenie w medycynie. Technologia ultradźwiękowa znajduje powszechne zastosowanie w myciu trudno dostępnych detali. W celu przeniesienia fali akustycznej konieczne jest zastosowanie płynu – najczęściej jest to woda, lub alkohol w której ultradźwięki wywołują zjawisko kawitacji. Miliony małych pęcherzyków implodują na powierzchni czyszczonego przedmiotu, powodując mechaniczne odrywanie zanieczyszczeń.


Autor postu otrzymał pochwałę
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1422
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 12:19
Pochwały: 67


Powrót do Pytania, problemyKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama