• Reklama

UMI MAX pierwsze chwile z telefonem

Nowe telefony z Chin, nowinki z chińskich fabryk, przecieki, plotki, zapowiedzi.

UMI MAX pierwsze chwile z telefonem

Postprzez marx » czwartek, 1 września 2016, 19:51

UMI MAX pierwsze wrażenia z korzystania z telefonu. Telefon ma rewelacyjną baterię, solidna obudowę ze skanerem linii papilarnych. Procesor Helio P10 , 3GB RAM i android 6 zawdzięczają mu dobrą wydajność. Telefon jest bardzo tani, kosztuje tylko 140 dolarów.
http://gadzet.telchina.pl/umi-max-pierwsze-wrazenia/
Od kilku dni testuję telefon UMI MAX, pierwsze spostrzeżenie nadspodziewanie pozytywne. Najbardziej zaskoczyła mnie bateria, SoC na pełnej jasności i przy pełnej głośności wypadł lepiej niż w Xiaomi Redmi Note 3 Pro. poniżej kilka pierwszych spostrzeżeń.

Umi Max 4G wyposażony jest w metalową obudowę typu unibody , telefon jest dostępny w dwóch kolorach, srebrnym oraz złotym.
Na przednim panelu znajduje się 5,5 calowy wyświetlacz który chroniony jest przez szkło Gorilla Glass 3.
Obrazek

Nad wyświetlaczem ulokowano kamerę do selfie, głośnik oraz czujniki zbliżeniowy i światła.
Obrazek

Pod wyświetlaczem znajduje się okrągły świecący przycisk home, który pełni rolę powiadomień,podświetlenie LED świeci w 7 kolorach. Użytkownicy mogą z łatwością dostosować barwę światła powiadamiania, można mieć inny kolor dla różnych zdarzeń.
Obrazek

Na tylnym panelu, w pionie ulokowano obiektyw kamery, podwójna diodę doświetlającą, skaner linii papilarnych oraz logo UMI.
Obrazek

Tylny panel posiada na dole i u góry ozdobne wstawki które nadają mu niepowtarzalnego charakteru, podobne wzornictwo można zobaczyć w telefonach LeEco. W górnej części znajdziemy otwór mikrofonu do wygłuszania szumów otoczenia.
Obrazek

Dookoła telefonu biegnie rama ze stopu metalu, na łączeniach widzimy wstawki z plastiku w jasnym kolorze.
Przyciski zmiany głośności i załączania znajdują się na prawej krawędzi.
Obrazek

Lewy bok skrywa tacę kart SIM i przycisk spustu migawki.
Obrazek

Ciekawie prezentuje się telefon dołu. Tam można zobaczyć podwójny grill maskujący pojedynczy głośnik i mikrofon, zaś po środku widzimy gniazdo USB-C.
Obrazek

Telefon jest solidnie zbudowany, nic nie trzeszczy, wszystkie elementy przylegają prawidłowo, wygląd jak zwykle jest sprawą dyskusyjna.

WYDAJNOŚĆ
Telefon wyposażono w ośmiordzeniowy procesor MediaTek MTK6755 Helio P10 (64-bit), który wspomagany jest przez 3 GB pamięci RAM oraz układ graficzny ARM Mali-T860. Do tego dochodzi czysty Android 6. Taka konfiguracja sprawia że telefon bardzo dobrze spisuje się w codziennym użytkowaniu. Oczywiście nie ma mowy o przycięciach, lagach i o zabijaniu procesów w tle. Telefon poddałem też testom w benchmarku Antutu, gdzie uzyskał wynik 48601 punktów co stawia go obok innych telefonów ze średniej półki, nad Meizu M3 Note

BATERIA

UMI MAX wykorzystuje niewymienny akumulator Sony® o pojemności aż 4000mAh, ale już niejednokrotnie spotkałem telefony z ogromnymi bateriami których żywotność nie zachwycała. Więc ocenę akumulatora zrobiłem pomijając jego deklarowana pojemność, a sprawdziłem czas pracy na załączonym ekranie. Test polegał na odtwarzaniu materiałów wideo z serwisu Youtube, przy maksymalnej jasności Ekranu i maksymalnej głośności. Wynik testu mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Urządzenie pracowało nieprzerwanie przez 7 godzin i 40 minut. co jest wynikiem lepszym niż uzyskanym przez Xiaomi Redmi Note 3 Pro (5 godzin,25minut)
Co prawda ustępuje takim rekordzistom jak Doogee T6 PRO, który osiągnął 10 godzin i 40 minut, ale i tak jest bardzo dobrze.
Pierwsze 3 godziny odtwarzania pochłonęły tylko 31% baterii!!
Producent podaje czas pracy na czuwaniu na 264 godzin,co może być prawdą

DOSTĘPNOŚĆ I CENA
Telefony UMI są dystrybuowane w Polsce , ale jak wiemy ceny są tam znacznie wyższe niż w chińskich sklepach wysyłkowych. Tymczasem świetną promocję na telefon zrobił sklep Gearbest.com w którym telefon do wczoraj kosztował jedynie 139,99 , obecnie zdrożał o 10 dolarów i kosztuje jedynie 149.99$ (580zł) , cena może za kilka dni znów podskoczyć, więc jak ktoś jest tym telefonem zainteresowany to musi się pośpieszyć, bo naprawdę warto.

Recenzja wkrótce.
marx
Administrator

Pochwały: 191

Reklama

Re: UMI MAX pierwsze chwile z telefonem

Postprzez SeeSoon » czwartek, 1 września 2016, 19:56

Telefonik ładnie się prezentuje, w UMI podoba mi się ta dioda podświetlająca to kółko w dolnej części tel
SeeSoon

Pochwały: 1

Postprzez tpawel » czwartek, 1 września 2016, 20:25

Czyli tak naprawdę bliźniak super, z tym że 3/16 pamięci, a super ma 4/32. Za taką cenę super wygląda. Nawet złota wersja bo ma czarny front. Marx zobacz jak gra na słuchawkach. Przydałoby się porównanie aparatów z rn3 pro
tpawel
VIP

Pochwały: 37

Postprzez okikus » czwartek, 1 września 2016, 21:19

Sorry Marek, ale sprawdzałem tą ofertę od kilku dni i nie widziałem ceny 139,99... użyłeś jakiegoś kodu do obniżenia ceny??
okikus
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez tpawel » czwartek, 1 września 2016, 21:56

Zagladalem tam kilka dni temu i tam była cena 139$
tpawel
VIP

Postprzez xany » czwartek, 1 września 2016, 22:02

Taka troche nubia z metalowym tyłem ;)
xany

Pochwały: 2

Postprzez marx » czwartek, 1 września 2016, 23:01

Nawet Reklama jest na forum, był cały czas dostępny za 139.99$ ale drożeje, pomimo to i tak atrakcyjna cena.
marx
Administrator

Pochwały: 191

Postprzez okikus » czwartek, 1 września 2016, 23:10

No to przegapiłem okazję :(
okikus
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez blue_voyager » czwartek, 1 września 2016, 23:26

tpawel napisał(a):Czyli tak naprawdę bliźniak super

Czy ten telefon jest faktycznie zewnętrznie identyczny jak UMI Super?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Postprzez tpawel » czwartek, 1 września 2016, 23:59

Nie widzę zbytnio roznic
tpawel
VIP