• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez fzfzfz » 25 cze 2016, o 21:24

tomexf9 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeśli to jest z aliexpres to ja zawsze wysyłam screena z podsumowania zamówienia, "view detail" w oknie z zamówieniami na konkretnym przedmiocie, tak, żeby było widać "Product Amount Shipping Cost Total Amount".
fzfzfz
 
Posty: 75
Dołączył(a): 12 wrz 2014, o 19:02
Telefon:: l620

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez marcoos1 » 25 cze 2016, o 22:15

@tomexf9
Wysyłasz dowód wpłaty tyle co zapłaciłeś. Płacisz VAT tyle co naliczą i to wszystko.
Nic się nie zmienia.
Ale nie wiadomo czy VAT nie będzie od całej kwoty (a nie tylko od okularów). Sam potwierdzisz skanem, że dokonałeś zakupów w Chinach za tyle, ile jest na dowodzie wpłaty.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez tomexf9 » 25 cze 2016, o 22:27

Dzieki panowie,
Okazalo sie, ze calosc kosztowala 140 zl wiec oba rozwiazania moge zaakceptowac. Wyczytalem ze sumy na screenach powinny sie zgadzac i mnie to nieco zmartwilo
Dzieki!
tomexf9
 
Posty: 31
Dołączył(a): 20 wrz 2014, o 10:11
Pochwały: 2
Telefon:: DOOGEE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez luki555 » 26 cze 2016, o 01:39

Pyta się przesyłka przesyłki: Gdzie w tym roku spędzasz wakacje ?
A chyba jadę do Zabrza leżakować...
luki555
 
Posty: 13
Dołączył(a): 9 maja 2014, o 20:05
Telefon:: SAMSUNG

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez pierwszy » 26 cze 2016, o 12:05

@luki555: to nie jest śmieszne :-/

;-)
pierwszy
 
Posty: 192
Dołączył(a): 17 lip 2013, o 12:12
Lokalizacja: malopolska
Pochwały: 4
Telefon:: aquos s2
ROM: 1_35F

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez fzfzfz » 26 cze 2016, o 12:54

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dowód wpłaty nie jest konieczny, można wysłać tylko ss potwierdzenia zakupu z serwisu z widoczną ceną.
fzfzfz
 
Posty: 75
Dołączył(a): 12 wrz 2014, o 19:02
Telefon:: l620

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez motiv » 26 cze 2016, o 13:49

fzfzfz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dowód wpłaty nie jest konieczny, można wysłać tylko ss potwierdzenia zakupu z serwisu z widoczną ceną.

A to niby co to jest jak nie dowód wplaty?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
motiv
AKTYWNY
 
Posty: 593
Dołączył(a): 21 sty 2016, o 17:55
Pochwały: 8
Telefon:: nokia

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez fzfzfz » 26 cze 2016, o 15:49

Dowód wpłaty to jest pdf ze strony banku lub choćby jakiś screen potwierdzający wykonanie płatności, ja piszę o podsumowaniu zamówienia.

Dokładnie to: http://i.imgur.com/KbL6CMM.png tego nie można nazwać dowodem wpłaty.

Nawet screen z "my orders" z listą zamówień pewnie by przeszedł.
Ostatnio edytowano 26 cze 2016, o 15:57 przez fzfzfz, łącznie edytowano 1 raz
fzfzfz
 
Posty: 75
Dołączył(a): 12 wrz 2014, o 19:02
Telefon:: l620

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez motiv » 26 cze 2016, o 15:55

Spójrz jeszcze raz w papiery z UC co każą przesłać. Ja wolę odrazu wysłać wszystko co wymagają nic się potem domyśłać czy już wszystko czy brakuje czegoś
Cytuję odp z UC:

W związku z powyższym prosimy o pilne nadesłanie następujących dokumentów  do odprawy celnej towaru tj:
- faktury, paragonu, potwierdzenia transakcji zakupu internetowego lub innego dokumentu potwierdzającego dokonanie zakupu,

- kserokopię dowodu osobistego lub następujące dane: seria i nr dowodu osobistego, nr PESEL, adres zameldowania lub adres dla doręczeń w kraju.

Zgłoszenia celnego można dokonać poprzez osobiste stawiennictwo w Oddziale Celnym I Pocztowym bądź poprzez wysłanie wymaganego kompletu dokumentów na adres: Oddział Celny I Pocztowy w Warszawie, ul. Łączyny 8, 00-900 Warszawa lub na adres poczty elektronicznejoc441010@war.mofnet.gov.pl 
Po otrzymaniu wymaganych dokumentów, funkcjonariusz celny zakończy procedurę dopuszczenia do obrotu przedmiotowej przesyłki.




Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
Ostatnio edytowano 26 cze 2016, o 15:59 przez motiv, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
motiv
AKTYWNY
 
Posty: 593
Dołączył(a): 21 sty 2016, o 17:55
Pochwały: 8
Telefon:: nokia

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez fzfzfz » 26 cze 2016, o 15:59

Od kilku lat dokładnie to co podałem wyżej wysyłam, oprócz tego mini tabelka na szybko zrobiona w notatniku z moimi danymi.
fzfzfz
 
Posty: 75
Dołączył(a): 12 wrz 2014, o 19:02
Telefon:: l620

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez motiv » 26 cze 2016, o 16:01

fzfzfz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A własnie że zrzut z zakupu z widoczna ceną jest dowodem zakupu/zapłaty.
Patrz nawet wyżej co wkleiłem.
Można wysłać dokument z banku lub zrzut z zakupu z widoczą cena. Oba bedą dowodem zakupu i zapłaty.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
motiv
AKTYWNY
 
Posty: 593
Dołączył(a): 21 sty 2016, o 17:55
Pochwały: 8
Telefon:: nokia

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez marcoos1 » 26 cze 2016, o 19:32

Zrzut z ekranu z aukcji nie jest dowodem zapłaty.
Jak zrobię zrzut ekranu z najtańszej aukcji z ceną, to nie znaczy, że tyle zapłaciłem czy nawet kupiłem u tego sprzedawcy.
Zrzut mógł być zrobiony gdy była promocja a kupiłem dzień później (cena wyższa) lub u innego sprzedawcy (droższy ale z lepszymi ocenami).
Dlatego właśnie proszą o dowód zapłaty, żeby było wiadomo dokładnie ile się zapłaciło a nie po ile się widziało towar na aukcji.
Wiele razy na flash sale na aukcji cena jest 50% a przy płatności już pełna kwota (boty były szybsze) i mogliśmy zapłacić więcej.
To, że wcześniej tyle wystarczyło nie znaczy, że następnym razem też przejdzie bez skanu płatności (jak widać nie spieszy im się z cleniem, więc mogą prosić o uzupełnienie wymaganych dokumentów).
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron