• Reklama

Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez dytruff » 4 gru 2013, o 13:05

alior zamieni dolary na złotówki i odwrotnie zrobi paypal. Nieopłacalne. Ogólnie Paypal to zdzierstwo, tyle że popularne niestety.
Avatar użytkownika
dytruff
AKTYWNY
 
Posty: 762
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 23:43
Lokalizacja: śląskie
Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Reklama

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez mango » 4 gru 2013, o 13:12

Nawet jak isę wybierze wakuytę główna USD? Przeleje $ i dostanie $ bez przewalutowań...
mango
 
Posty: 161
Dołączył(a): 19 lis 2013, o 11:10
Pochwały: 1
Telefon:: sk17i
ROM: nxt

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez irbis9 » 4 gru 2013, o 13:28

nie wiem jak z przelewem, ale da się podpiąc polską kartę walutową w paypal, tylko koniecznie trzeba w opcjach karty wybrać rozliczanie w orginalnej walucie (jest to trochę głęboko zakopane na stronie), inaczej będzie podwójnie przewalutowywał, po zmianie tej opcji pobiera bezpośrednio w $, jeszcze uwaga, przy zakupie trzeba wybrać zapłatę z karty nie z salda w paypal
irbis9
 
Posty: 92
Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 13:58
Pochwały: 8
Telefon:: xperia p

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez drago68 » 4 gru 2013, o 14:42

mango napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dzwoniłem kiedyś do PayPal w tej sprawie i poinformowano mnie, że główną walutą rozliczeniową na tym serwisie do rozliczenia jest PLN.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez mango » 4 gru 2013, o 15:08

To jakim cudem ktoś wpłacił mi $ n PP i miałem $ z możliwościa przewalutowania na PLN?
mango
 
Posty: 161
Dołączył(a): 19 lis 2013, o 11:10
Pochwały: 1
Telefon:: sk17i
ROM: nxt

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez drago68 » 4 gru 2013, o 15:54

Jeżeli Ty sobie wpłacisz $ to będzie przewalutowanie od razu na PLN, a jeżeli ktoś Tobie wpłaca i masz ustawioną taką walutę w której wpłaca to nie ma przewalutowania.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez KarlosW » 4 gru 2013, o 16:08

jeżeli płaciłeś $ to sprzedawca wraca $, jeżeli płaciłeś $ ale z konta zł (pp przealutował) to sprzedawca zwraca (po przewalutowaniu $ przez pp) zł.
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez drago68 » 4 gru 2013, o 16:15

Dokładnie jest tak jak napisałeś, ale w moim poście napisałem, że jeżeli ktoś by wpłacił np. znajomy z Wielkiej Brytanii funty, a masz walutę na Paypal funty, to zostanie w funtach i nie zostanie przewalutowana. A gdyby nie było takiej waluty, to będzie zapytanie ze strony PayPal czy przewalutować daną walutę na PLN lub cofnąć do nadawcy.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez addone » 4 gru 2013, o 16:59

Jeszcze raz, jesli mam konto walutowe i karte do niego to moge podpiac moja karte i bede mogl placic bezpośrednio w dolcach bez przewalutowania?
Avatar użytkownika
addone
 
Posty: 119
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 19:51
Pochwały: 1
Telefon:: ZOPO ZP998

Re: Odp: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez irbis9 » 4 gru 2013, o 17:19

addone napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dokładnie tak, ale jak nie zmienisz opcji będziesz miał podwójne przewalutowanie. Po podpięciu karty będziesz miał weryfikację z przewalutowaniem, ale na małą kwotę.

Po weryfikacji zmieniasz:
Profil -> Więcej Opcji -> Moje Pieniądze -> Moje wstępnie zatwierdzone płatności Zarządzaj płatnościami automatycznymi i subskrypcjami. Zauktualizuj -> Ustaw dostępne źródła finansowania płatności -> Karta kredytowa MasterCard xxx Opcje przeliczania -> Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego.

Później możesz testowo kupić coś za małą kwotę w $, powinno pójść bez przewalutowania, ważne żeby wybrać kartę przy płaceniu, nie saldo.

Pochwały przyznane za posta: 4
irbis9
 
Posty: 92
Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 13:58
Pochwały: 8
Telefon:: xperia p

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez Wojteke32 » 4 gru 2013, o 21:20

Podpinasz kartę walutową w USD i ustawiasz jako główną walutę USD i cała filozofia

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Wojteke32
 
Posty: 25
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 18:59
Pochwały: 2
Telefon:: zopo zp810

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez kyka » 7 sty 2014, o 20:38

mam konto na cinkciarz dostalem karte platnosciowa w USD ale kupujac w australijskich mozna zaoszczedzic blisko 100zl, wiec czy jesli kupie australijskie dolary to czy moge je przelac na paypal i czy na paypal nie przewalutuje mi ich i tak na PLN a pozniej spowrotem na australijskie zielone ?
kyka
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22 gru 2013, o 14:35
Telefon:: ZOPO ZP 998

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron