• Reklama

Nowy silnik Forum

Propozycje zmian na forum?

Nowy silnik Forum

Postprzez marx » 7 lut 2016, o 15:58

Część osób chce aby zmieniony został silnik forum

Mi by odpowiadał
IPB
vBiulletin

na co wy stawiacie, czy ktoś z was migrował z PhpBB3 na IPB ?

Martwi mnie inna struktura linków , teraz jest .html
Znów bym musiał robić kolejne przekierowanie.


Jakie są wasze propozycje i doświadczenia.
marx
Administrator
 
Posty: 12533
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Reklama

Re: Nowy silnik Forum

Postprzez bartazzz » 7 lut 2016, o 16:08

Teraz po traktacie chodzi szybko

Wysłane z mojego m1 note przy użyciu Tapatalka
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Nowy silnik Forum

Postprzez JDStar » 7 lut 2016, o 16:23

Chodzi teraz szybko bo nie wszyscy jeszcze wrócili na forum:)

Ja z IPB właśnie migruję - przy dużym obciążeniu nie daje rady + wymagania klienta, które ciężko wdrożyć na gotowym skrypcie.
U mnie jest obecnie 1.3mln postów obecnie.
Odceglanie/ożywianie telefonów. Polonizacja chińskich telefonów / ROM'ów.
Avatar użytkownika
JDStar
AKTYWNY
 
Posty: 211
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 15:43
Lokalizacja: Tomaszów Lub.
Pochwały: 20
Telefon:: Leeco Le Pro3 x722

Re: Nowy silnik Forum

Postprzez microbi » 7 lut 2016, o 16:42

Jeżeli można wtrącić trzy grosze. Silnik to ważna rzecz, bo tego nie zmienia się często, a determinuje funkcjonalność ale najważniejsza jest "przyjazność" userfriendly danego rozwiązania. Możesz mieć dobry silnik ale rozwalić można forum beznadziejną skórką, brakiem funkcjonalności, lub kiepską nawigacją. Obecna skórka, ta ciemna jest koszmarem z lat 90, co ją zmienię na jasną i tak wraca forum samo na ciemną stronę (sic!).

Co do silnika, xda działa na vBiulletin, obsługuje parę milionów userów, set wątków i działa nonstop od kilku lat. Najgorsze są eksperymenty. Poza samą zmianą, przemyśl strukturę forum, rozmieszczenie elementów, funkcjonalność, skórki (najlepiej dać kilka, żeby nie było marudzenia).

Mi obecny silnik nie przeszkadza (o ile jestem na jasnej skórce), ogarnąłbym tylko trochę chaos z postami, tzn. rozdzielił cześć poradnikową/faqi od części bieżącej dyskusji, z których nic nie wynika, tak żeby ważne informacje było łatwo wyłowić od zwykłego internetowego bełkotu, dodał możliwość edycji postów, z mojego doświadczenia wynika, że nie stanowi to żadnego zagrożenia.

I pamiętaj, żadna zmiana nie zadowoli wszystkich, kieruj się własną intuicją lub najlepiej wiedzą.
Avatar użytkownika
microbi
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2 maja 2015, o 12:30
Telefon:: Wiele

Re: Nowy silnik Forum

Postprzez Jacuss » 7 lut 2016, o 17:23

microbi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Ni widziałes chyba panelu administracyjnego/moderatora w tym systemu ostrzeżeń na obecnym skypcie :(
Avatar użytkownika
Jacuss
AKTYWNY
 
Posty: 387
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 00:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 15
Telefon:: One Plus 5

Re: Nowy silnik Forum

Postprzez microbi » 7 lut 2016, o 17:30

Masz rację, nie widziałem, jest to jeden z niewielu skryptów, który jest mi obcy (kiedyś, gdy sam stałem przed wyborem silnika, sporo się o nim negatywnych rzeczy naczytałem). Swoje zdanie wypowiadam raczej z punktu widzenia zwykłego użytkownika, którego nie interesują ograniczenia części administracyjnej.

Gdybym dziś stał przed wyborem skryptu, na pewno wziąłbym pod uwagę http://www.elkarte.net/, gdybym szukał taniego rozwiązania, gdy jest kasa, to brałbym VB.
Avatar użytkownika
microbi
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2 maja 2015, o 12:30
Telefon:: Wiele


Powrót do Sprawy organizacyjne forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron