• Reklama

Zwrot gotówki Aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zwrot gotówki Aliexpress

Postprzez Arti2 » 15 gru 2013, o 22:24

Witam. Ostatnio tzn. 5 grudnia zakupiłem telefon w Aliexpress. Na początku sprzedawca ładnie odpisywał, dopóki nie kliknąłem opcji BUY. potem zaczęły się jaja. Pierwsze co mnie zdziwiło, to to, że zamówiłem sposób wysyłki przez DHL, sprzedawca wysłał singapurską pocztą. Otrzymałem również numer trackingowy, który wpisałem na stonie przewoźnika lecz tam wyskakiwał komunikat, że trzeba poczekać 2 dni, aby dane zostały wklepane do komputera. Dzisiaj jest 15 grudnia a numer jak widac okazał się trefny. Pisałem wiele razy do sprzedawcy, lecz ten nie odzywa się. Założyłem spór w czwartek, do jego zakończenia zostało 1 dzień i 16 godzin, lecz sprzedawca go nie potwierdza. Co będzie dalej, jak spór się zakończy ? Dostanę zwrot pieniędzy, czy jak to będzie ? Wydałeł batagela 1000 zł a to nie jest mała kwota, zależy mi na zwrocie gotówki. Co zrobić ?
Arti2

Telefon:: Sony

Reklama

Re: Zwrot gotówki Aliexpress

Postprzez ventura » 15 gru 2013, o 22:27

o ile mi wiadomo jak nie odpisze to spór będzie rozstrzygnięty na twoją stronę, pozostało czekać.
ventura
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: Tronsmart ts7
ROM: stock

Postprzez Arti2 » 15 gru 2013, o 22:32

Na pewno tak jest??? Boje się trochę ponieważ to moje pierwsze zakupy i już nieudane :-( Wielu moich znajomych kupowało i wszystko było ok. Może to moja wina, ponieważ zasugerowałem się, że gościu na tej aukcji sprzedał 50 telefonów, ale nie miał żadnego brylantu, medalu tzn. odznaki za udane transakcje. Ile mniej więcej będę musiał czekać na zwrot pieniędzy ? (o ile je dostanę)
Arti2

Postprzez drago68 » 15 gru 2013, o 22:34

Ten czas pozostały do końca sporu 1 dzień i 16 godzin jest to czas po, którym spór automatycznie przejdzie w stan eskalacji do rangi aliexpress. Zobacz czy tak się stanie, winno pisać w sporze!!!
W sporze zaznaczyłeś pełny zwrot kasy!!! oraz napisałeś co trzeba, że brak śledzenia paczki itp.
Jak się sprzedawca nie odzywa,to jest na Twoją korzyść. Pisz do niego maile codziennie, będziesz miał dowody ..., jakby aliexpress coś potrzebował.
Może kupiłeś u trefnego sprzedawcy...?
Na zwrot kasy czeka się po zakończeniu zamówienia sporu od 3-10 dni.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez Arti2 » 15 gru 2013, o 23:13

Piszesz, że na wypłate trzeba czekać 3-10 dni od zakończenia sporu, ale ile może trwać ten spór 2 tygodnie, miesiąc, pół roku ?
Arti2

Postprzez drago68 » 15 gru 2013, o 23:20

Kwestia czasu co zrobi aliexpress, jeżeli sprzedawca nie odpowie do aliexpress i okaże się ,ze numer paczki to fake, to bardzo szybko zamkną spór.
W takich przypadkach nie trwa to długo, jeszcze jak sprzedawca im nic nie odpowie.
Na spokojnie do tego podejdź, bo kasę na pewno dostaniesz i nie powinieneś czekać długo na zamknięcie sporu.
Chyba,że sprzedawca podejrzany( naciągacz, oszust) przez aliexpress, może to trochę potrwać dopóki go nie zweryfikują.
drago68
VIP

Postprzez bumbum » 16 gru 2013, o 10:46

Spoko, nie stresuje się. U mnie tez się nie odzywał sprzedawca. ZTE zwrócony z powodu braku CE, miałem .Otwarłem spór i 2 dni przed końcem zeskanowałem pismo z UC i podesłałem do aliexpress. Oczywiscie na trackingu było ze paczka dotarła do sprzedawcy. Sprzedawca tez nie odpowiadał. Po dodaniu tego załącznika czas zwiększył się o 5 dni i trochę się wkurzyłem. Na drugi dzien rano patrze, a spór roztrzygnięty na moją korzyść. Kase dzisiaj właśnie dostałem a czekałem 3 dni. Niestety straciłem az 17usd na przewalutowaniu.
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Pochwały: 29
Telefon:: brak (czekam)

Postprzez Arti2 » 16 gru 2013, o 23:20

Już nie chodzi o te parenaście/dziesiąt złotych. Chodzi o sam fakt, że na świecie są oszuści. Przykra sprawa, również dlatego, że w tym roku kupiłem dużo rzeczy na allegro, ebay, amazon + aliexpress i średnio co 2 osoba była oszustem mimo swoich ocen w serwisie. mam strasznie zszargane nerwy przez takich ludzi, nie mam już sił. Mam nadzieje, że sprawa się szybko rozwiąże, będę pisał na bieżąco jak wygląda spór.
Arti2

Postprzez Arti2 » 17 gru 2013, o 22:39

Witam. Dzisiaj zakończył się spór. Jego status to: Finished. CO to oznacza, mam do wyboru 2 opcje :ReAdd To Cart, oraz Leave Feedback. To oznacz, że dostane zwrot gotówki, czy co. Z moujego angielskiego wynika, ż mogę zostawić komentarz, albo znowu kupić, o co chodzi ?
Arti2

Postprzez drago68 » 18 gru 2013, o 00:31

Możesz dodać znowu do koszyka, czyli kupić, bo tak zawsze przy zakończonych aukcjach jest oraz możesz wystawić opinię,
ale poczekaj sobie jeszcze na zwrot kasy, choć możesz wystawić, bo to w niczym nie przeszkadza.
drago68
VIP

Postprzez Bazinga » 18 gru 2013, o 20:22

A podpowiecie mi gdzie jest status refundu?
http://scr.hu/0u2y/rpmo3
Tutaj screen z historii sporu (zostal przyjety 2 dni temu przez sprzedajacego)
Bazinga

Pochwały: 1
Telefon:: Szukam

Postprzez Gravis » 18 gru 2013, o 20:41

Dispute accepted ! Nie widzisz tego?...
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Gravis
VIP

Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi Mi6
ROM: Xiaomi.eu

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI