• Reklama

zwróciłem telefon

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

zwróciłem telefon

Postprzez darko19-69 » 13 mar 2017, o 16:45

Witam, chciałbym prosić o radę ewentualnie o pomoc w moim problemie. Swoją przygodę z zakupami na Aliexspress zacząłem pod koniec tamtego roku, w lutym doszedłem do wniosku że mógłbym kupić także telefon, co też zrobiłem. Zakupiłem redmi 4 pro, wybierając przesyłkę DHL, zapłaciłem za telefon za pomocą przelewy24, ale po około półtora tygodnia od zakupu otrzymałem informację z urzędu celnego DHL, że telefon został zatrzymany i muszę wysłać im zrzut z aukcji oraz dowód wpłaty z banku, poinformowano mnie również że będę zmuszony zapłacić 23% podatku Vat. Wtedy wysłałem zapytanie do urzędu celnego DHL, czy jeżeli nie odbiorę telefonu to czy będzie naliczony podatek. Otrzymałem informację że telefon nie przeszedł jeszcze odprawy, że żadne opłaty nie zostały naliczone, i że telefon zostanie odesłany na koszt DHL do sprzedawcy.Poinformowałem o tym sprzedawcę z Aliexpres ( Eternal Team), który nie chciał o tym słyszeć, więc wszedłem z nim w spór, telefon został odesłany, a spór trwa już 3 tygodnie, w między czasie doszło do jego eskalacji, ale Chińczyk kilka dni temu w końcu potwierdził odebranie telefonu, ale twierdzi że musiał zapłacić podatek i koszt zwrotu, który wycenił na 110 $ US, i może zwrócić mi tylko 50 dolarów, dodam że telefon z przesyłką kosztował 166 $ US. Bardzo proszę o ewentualną pomoc, nie wiem już co mam robić, 4-03- 17 miał włączyć się aliexpress do sporu i jedyne co napisali, to że obserwują, 11-03-17 spór miał się zakończyć, ale się nie zakończył ja stoję przy swoim czyli zwrocie 160 $ Us, a Chińczyk przy 50 $ US. Dodam że wybierając DHL nie wiedziałem, że zostanie naliczony Vat, tłumaczenie na stronie sprzedawcy jest niedokładne, dlatego je przeoczyłem.
darko19-69

Reklama

Re: zwróciłem telefon

Postprzez fake4r » 13 mar 2017, o 16:52

Niestety najpewniej sprzedawca musiał zapłacić za koszt wysyłki do niego ale nie wydaje mi się że dodatkowo jeszcze płacił vat. Twoje niedopatrzenie i koszty musisz ponieść tylko ciężko stwierdzić jakie dokładnie, ale na pewno za wysyłkę w obydwie strony. Najlepiej jakby ali wkroczyło w spór a sprzedawca przedstawił konkretne opłaty które musiał ponieść i wtedy wszystko byłoby jasne.
fake4r
VIP

Pochwały: 202

Postprzez mkgga » 13 mar 2017, o 17:20

Witam.Nie chcę na Ciebie najeżdżać ale sprzedawca wygra spór.Obowiązek podatkowy pozostaje na kupującym.Teraz tylko kwestia ile sprzedawca musiał zapłacić gdy paczka wróciła.Jak tylko przedstawi konkretne papiery to dostaniesz pewnie zwrot pomniejszony o tą kwotę.
mkgga

Pochwały: 17

Postprzez blue_voyager » 13 mar 2017, o 17:26

Sprzedawca nie musiał nic pisać o tym, że może zostać naliczony VAT. Opłaty celne sa wyłącznie po Twojej stronie. Nie odbierając przesyłki, zachowałeś się nie fair. Kupując towar spoza EU należy się liczyć z tym, że może zostać naliczony VAT.
Co do sporu to Ali wyraźnie przestrzega, że kwestie celne pozostają po stronie kupującego. Zgadzam się z przedmówcą, że sporu nie wygrasz.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1

Postprzez TediPower » 13 mar 2017, o 18:46

Temat przypiąć dodać do faq dla przestrogi innych co chcą się bawić w zakupy, a kupować.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003
TediPower
AKTYWNY

Pochwały: 19

Postprzez darko19-69 » 13 mar 2017, o 19:38

Chciałem wyjaśnić że za wysyłkę do Polski DHL zapłaciłem ponad 6 $, pracownik urzędu celnego DHL zapewniał mnie że odeślą telefon na koszt DHL, dołączam mój mail z urzędem celnym DHL:Panie Dariuszu,

Nie poniesie Pan żadnego kosztu gdy Pan towaru nie przyjął.

DHL odeśle go na swój koszt.

Pozdrawiam

Łukasz Walasiewicz

Import Department WAW Gateway
Witam,

Przesyłka nie została w Polsce odprawiona w imporcie dlatego nikt nie będzie obciążony VATem za taki towar.

Pozdrawiam

Łukasz Walasiewicz

Import Department WAW Gateway

Dlatego nie rozumiem skąd u chińskiego sprzedawcy kwota 110 $, którą chce bym mu zapłacił, o jakim podatku on pisze i jaki może być koszt wysyłki powrotnej, czy na pewno 110 $ ?.
darko19-69

Postprzez arabski » 13 mar 2017, o 20:27

Pozwolę włączyć się w temat nie znam szczegółów jak to wygląda po stronie chińczyków, ale w Polsce jak ktoś nie odbierze paczki i zostanie ona odesłana to za paczkę musi zapłacić ten kto ją nadawał. Nie sądzę aby DHL był taki rozrzutny i chciał dokładać do interesu, DHL poinformował Cię, że nic nie zapłacisz jednak ktoś będzie musiał ten koszt ponieść.
Jednak Twój przypadek pokazuje, że tacy ludzie nie powinni robić zakupów tacy ludzie szarpią tylko nerwy innym, chińczyk mógł sprzedać ten telefon komuś kto wiec co kupuje i liczy się z pewnym ryzykiem, a Ty nie mogłeś doczekać się na nowy telefon więc wybrałeś kuriera, ale za gapowe trzeba płacić frycowe z przesyłkami kurierskimi jest zazwyczaj tak, że podatek jest na bank.
Wybrałbyś darmową standardową przesyłkę nie byłoby zapewne problemu inna sprawa jak się już tak stało zapłaciłbyś ten VAT czyli te 150 zł i jakoś tak przebolał, ale jak się tak stało i doszło Ci odpłacić parę złotych to się wypiąłeś. Przecież licząc to to pewnie tyle albo i więcej wyniósłby Cię ten telefon gdybyś kupował w PL więc suma summarum wyszłoby tak jakbyś kupił w PL.
Generalnie powinieneś się trochę zorientować jak wygląda sprawa z zakupami, poczytać poradniki w necie, prześledzić historie innych coś byś wiedział, a Ty myślałeś że ubiłeś interes życia, ale to tak nie działa ceny w Chinach są niższe i opłaca się kupować jednak trzeba liczyć się z tym, że obowiązują jakieś regulacje gdybyś nie był w gorącej wodzie kąpany to pewnie dziś miałbyś telefon z tym, że czekałbyś na niego od dnia wysłania tydzień dłużej.
Telefonu nie masz i jeszcze zapłacisz tyle ile zapłaciłbyś za podatek teraz przekalkuluj jak na tym wyszedłeś. Miałbyś telefon i parę dodatkowych złotych w plecy, ale teraz telefonu mieć nie będziesz i też będziesz tyle samo w plecy. Interes życia zrobiłeś.

Autor postu otrzymał pochwałę
arabski

Pochwały: 2

Postprzez fake4r » 13 mar 2017, o 20:34

Dokładnie kolego @darko19-69 źle to interpretujesz, to że Ty nie poniesiesz kosztów nie znaczy, że sprzedawca też nie poniesie. Tak samo nawet jest w przypadku zwykłej paczki czy listu poleconego gdy odbiorca go nie odbierze to wraca do nadawcy i trzeba wtedy uiścić opłatę ze drogę powrotną. Zażądaj od sprzedawcy kwitów za koszt zwrotu, bo faktycznie te 110$ to raczej sam wymyślił pewnie. Wydaje mi się że cena takiej przesyłki normalnie wynosi ok 20-30$.
fake4r
VIP

Pochwały: 202

Postprzez robek » 14 mar 2017, o 02:47

No niekoniecznie majfrend coś wymyśla: DHL w 2 strony + obsługa celna (pomimo, że nie doszło do zakończenia procedury celnej, to DHL musiał część papierkowej roboty wykonać) więc tak koło 100 spokojnie może wyjść.

Obywatelowi Darko19-69 Aliexpress powinien zeskanować tęczówkę i pozbawić dostępu do chińskiej strony netu do 6 pokolenia.
robek

Pochwały: 1

Postprzez akir » 14 mar 2017, o 07:21

Wysyłka normalnie nie kosztuje 6$, tylko 20-40$ policzyli 2x. Poplyniesz na tym to jest pewne, myślę że Ali stanie po stronie sprzedawcy

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY

Postprzez ra-vau » 14 mar 2017, o 10:34

A ja myślę, że ten wątek to warto by było pokazać ludziom z poza forum, normalnie w szoku, jak tutaj spokojnie podeszliscie do tematu, do autora wątku i do faktu jakim jest kombinatorem. :D na innych tematycznych forach, już dawno by go pojechano..

Należy też zauważyć fakt, że opisał sprawę, jak już tyłek się palił. Nie przed zakupem, że kupić chce, chce DHL i z czym to się wiąże, nie w trakcie problemu (w jego głowie) gdy już została paczka zatrzymana, nie wszedł tu by zapytać co ma robić, tylko jak już uznał że uniknie płacenia za coś co jest oczywiste.

Wysyłając paczkę pobraniowa w kraju, powyżej np 5kg/30kg gdzie wartość przedmiotu to 100zl, a koszt wysyłki np 25zl w przypadku nie odebrania, logicznym jest że nadawca poniesie koszt 2x25zl więc jak można było liczyć na to, że paczka z chin jest wysłana za 6$ i wróci za darmo do nadawcy? Przecież nawet część kosztów wysyłki jest ukryta w cenie towaru, bo nie sądzę aby udalo się komuś wysłać kuriera do Chin za 25zl(6$).

Reasumując, za kombinatorstwo się płaci.
Pozostaje ustalić jakie mogą być koszta wysyłki z chin do PL DHL TE REALNE oraz policzyć je w dwie strony, oraz zapytać agencji celnej ile oni za usługę przyjęcia paczki mogli doliczyć. Odjąć tą kwotę od ceny zakupu i tyle można oczekiwać zwrotu. A następny telefon kupić po kilku godzinach czytania ze zrozumieniem, albo u nas w sklepie w kraju.
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114

Postprzez blue_voyager » 14 mar 2017, o 10:48

Ja dodam jeszcze od siebie, że koszt wysyłki DHLem z Chin do Polski paczki do 5kg, oscyluje zwykle w wysokości ok 30$. Trzeba więc przyjąć, że przesyłka zwrotna będzie kosztowała podobnie. Nie znam chińskich przepisów celnych, więc nie wiem, czy sprzedawcy oclą jakoś tą przesyłkę, gdy będzie do niego szła czy próbuje tylko cos dla siebie tu ugrać. Oczywiście można wieszać na nim psy za to, że próbuje Cię naciągnąć na jakieś dodatkowe koszty, ale z drugiej strony, Ty to zacząłeś.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI