• Reklama

zwróciłem telefon

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: zwróciłem telefon

Postprzez skazi » 14 mar 2017, o 11:26

Ethernal Team ma przy każdej ofercie telefonu wyraźnie napisane że dodatkowe koszty odprawy czy jakiś podatków które obowiązują w kraju docelowym pokrywa kupujący. Jeśli autor wątku tłumaczy się że nie wiedział, to albo nie potrafił tego przeczytać albo to olał. Tak czy inaczej teraz za to zapłaci.
skazi
AKTYWNY

Pochwały: 67
Telefon:: Xiaomi Mi5
ROM: Stock

Reklama

Postprzez TediPower » 14 mar 2017, o 12:10

Ale patrząc na sprzedawcę musiał spakować paczkę (koszta opakowania itp) ponieść ja lub zadzwonić napisać by odebrali (koszta jego bezcenny czas) jego stawka godzinowa to 50$ za rozpoczętą godzinę i koszta DHL w obie strony to by się zgadzało.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003
TediPower
AKTYWNY

Pochwały: 19

Postprzez wacie72 » 14 mar 2017, o 12:21

Można już chyba przestać "grilować" autora wątku. Mądry polak po szkodzie i nie ma już go potrzeby dobijać.
Często jest tak że uczymy się dopiero na własnych błędach a takie lekcje pamięta się na resztę życia .
A karą dla niego za "brak wiedzy" i chęć "oszukania" sprzedawcy będzie frycowe jakie będzie musiał zapłacić.
wacie72
AKTYWNY

Pochwały: 37
Telefon:: Xiaomi Redmi Pro

Postprzez darko19-69 » 20 mar 2017, o 14:43

Witam ponownie, jest mi bardzo przykro że część z forumowiczów zamiast udzielić mi rady czy pomocy, zaczęła oceniać mnie moralnie, nazywając mnie cwaniaczkiem itp., chciałbym zapytać czy wszyscy z was kiedy zaczynali swoją przygodę z Aliexpress byli tacy mądrzy, nie rozumiem takiej nienawiści, rzuciliście się na mnie jak stado wilków. Doskonale zdaję sobie sprawę że popełniłem błąd, którego już nie popełnię, tylko nie rozumiem takiego zachowania, w imię powiedzenia Polak, Polaka w łyżce wody utopi. Każdy z nas robi zakupy w Chinach nie dla fanaberii, tylko dlatego że jest taniej niż w Polsce. Dlatego, uważam że takimi pseudo specjalistami powinien zająć się moderator. Chciałbym również zwrócić się do osób, które znalazły się w podobnej sytuacji jak ja, to proszę o kontakt, wytłumaczę co robić w takiej sytuacji. W dniu wczorajszym otrzymałem informację od Aliexpress, że powinienem otrzymać zwrot całej kwoty, jakiej domagałem się od chińskiego sprzedawcy.
darko19-69

Telefon:: redmi 4 pro
ROM: 3 gb

Postprzez Herezja » 20 mar 2017, o 15:14

Sam jesteś sobie winien i nie powinieneś oszukiwać ale jak widać udało ci się

Wysłane z mojego S10 przy użyciu Tapatalka
Herezja
AKTYWNY

Pochwały: 32
Telefon:: Nomu s10

Postprzez blue_voyager » 20 mar 2017, o 15:29

darko16-69, moderator zgadza się z tym, którzy potępiają takie zachowanie. Może nie wiesz, ale tu na forum, bardzo nie lubimy takich zachowań, bo uważamy że sa one po prostu nie fair. Oczekujesz aby sprzedawca był w porządku wobec Ciebie, ale w druga stronę to już nie działa, tak?
Poza tym mocno przesadzasz, nie widzę tu żadnej nienawiści, spokojnie i rzeczowo wyjaśniono Ci w czym rzecz. A że nie po Twojej mysli, to juz inna sprawa.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez TediPower » 20 mar 2017, o 17:15

Ale czy pierwszy raz, coś kupiłeś, nie robiłeś zakupów na allegro i nie musiałeś płacić za paczkę i zapewne nigdy nie musiałeś odsyłać czegoś jako reklamacja. Skoro przeczytałeś nadobreprogramy o zakupach to mogłeś poczytać więcej o tym. A nie tylko znajdź kup i zapłać. Kupując sprzęt jakikolwiek nie czytasz instrukcji dołączonej bo jesteś od niej mądrzejszy? Ja jak przeczytałem o zakupach z Chin to zanim coś zamówiłem to postarałem przeczytać jak najwięcej o tym i tak trafiłem tutaj przeglądałem faq i posty z problemami. By wiedzieć co mnie czeka a nie co najtaniej i gdzie. Też mam często status Nie odebrane a nie mam awizo w skrzynce a młoda w domu siedzi. I też mi każą zapłacić za wysyłki w dwie strony i ponoszę koszta mimo że to nie moja wina bo albo listonosz mnie olał albo celnik nie dopatrzył się znaczka CE i paczka wraca a na statusie mam nieudane dostarczenie paczki. Przywykłem i ponoszę koszta bo nie mam czasu zapyta czy dany produkt posiada taki znaczek i instrukcje w języku odpowiednim dla kraju przeznaczenia paczki.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003
TediPower
AKTYWNY

Pochwały: 19

Postprzez Azael » 27 kwi 2017, o 09:52

I najważniejsze, najpierw czytać i pytać, pytać przed kupnem jeżeli się nie wie. Chińczyk ma być uczciwy a Polak aby udało się go wykorzystać. Kupiłem ponad 300 rzeczy na ali i nie tylko. Łatwiej się dogadać z nimi i odzyskać pieniądze jeżeli coś jest uszkodzone niż kupując na allegro.
Azael
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Postprzez newelco » 27 kwi 2017, o 16:15

Coraz więcej nowych "januszy biznesu" dyma w ten sposób chińczyków , więc wcale bym się nie zdziwił jak z czasem okaże się że wysyłka do pl nie będzie dostępna.
“ Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. ”
newelco

Pochwały: 3
Telefon:: mi4c

Postprzez Azael » 27 kwi 2017, o 19:06

newelco napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W to nie uwierzę, ale bedzie coraz trudniej np o gwarancję czy wygrać spór, ale taki realny a nie żeby naciagac. Zresztą już to powoli widać
Azael
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Postprzez dudek81 » 28 kwi 2017, o 10:52

Dziwisz się? Niektórym "Januszom" to juz się w głowach poprzewracało.
Paczka wpada na WER lub UC. Janusz ma 7 dni do końca ochrony, a otwiera spór, bo przecież może dojść dzień później lub wpaść na VAT (czego nie uwzględnił w swoich obliczeniach) .....
dudek81

Pochwały: 1
Telefon:: Redmi 4 Pro
ROM: MIUI 8

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI