• Reklama

ZTE Nubia Z7 Max - przygotowanie telefonu do używania.

ZTE Nubia Z7 Max - przygotowanie telefonu do używania.

Postprzez jaostatni » 4 mar 2017, o 13:54

Witam! Kupiłem wspomnianą w temacie Nubię, chciałbym przygotować telefon do sprawnego użytkowania jednak w internecie znajduję bardzo mało informacji. Mógłby ktoś pomóc? Ostatnio robiłem Redmi 4A ale z tym telefonem jest inna bajka.
Pytania:
1. Jak sprawdzić czy jest złamany bootloader, ewentualnie jak go złamać i czy jest to wgle. potrzebne?
2. Root. Czy jest potrzebny, jak go zrobić, czy wystarczy przez jakąś aplikację z Play Store?
3. Jaki room z polskim językiem i jak go wgrać? Wgle jak wgrać jaki kol wiek rom, co potrzebuję itp.

Telefon z banggood.
Nubia UI V3.9.6
Hardware version - NX505JMB_A
jaostatni

Telefon:: Xperia Sola
ROM: CM

Reklama

Re: ZTE Nubia Z7 Max - przygotowanie telefonu do używania.

Postprzez rutino » 4 mar 2017, o 14:42

A po co chcesz coś zmieniać? ROM z którym przyszedł telefon jest bardzo dobry. Bootloader nie jest zablokowany. Jeśli zastanawiasz się do czego Ci potrzebne uprawnienia roota to na bank nie są Ci potrzebne do niczego.
rutino
AKTYWNY

Pochwały: 28
Telefon:: U11

Postprzez jaostatni » 4 mar 2017, o 15:50

Ściągnąłem właśnie snapa i mało serce mi stanęło. Ekran zaczął migać, pojawiły się jakieś ciemniejsze smugi, myślałem że to coś z wyświetlaczem, dlaczego on tak reaguje?
jaostatni

Telefon:: Xperia Sola
ROM: CM

Postprzez Flyagaric » 4 mar 2017, o 18:12

ROM jest dobry, ale z czasem zaczyna płatać figle. Mojej żonie kamera często pada i trzeba restartować fona, a ostatnio zaczął rozłączać rozmowy w połowie - sam z siebie.
Pewnie, nie najgorszym pomysłem jest wgranie innego ROMu. Za najbardziej stabilny uchodzi CM12.1:
http://www.androidiani.com/forum/intern ... icial.html
Sam przymierzam się do jego wgrania, jak tylko przyjdzie karta SD i będę mógł zarchwizować żony fona.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 162
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Powrót do ZTE