• Reklama

ZTE Axon Elite

Dyskusja o telefonach ZTE, opinie, zakup, jakość,

Re: ZTE Axon Elite

Postprzez widmo82 » 25 kwi 2016, o 23:28

Przy słabym oświetleniu lub nawet w totalnej ciemnosci, stosunkowo często nie zalącza się lampa ;/ Może to kwestia przyuczenia sie do działania aparatu. Pierwsze wrażenia w porównaniu do Samsunga S4 - zauważalnie gorsze zdjęcia z bliska np. fotografowanie banknotów, kwiatków itp.
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Reklama

Postprzez kamilq05 » 26 kwi 2016, o 00:34

A jak ma się sprawa czytnika? Trzeba najpierw włączyć ekran i dopiero potem można odblokować, czy można na wyłączonym ekranie przyłożyć palec i od razu odblokuje?
No i jak szybko reaguje? Bo są telefony, które mają z tym lekkie problemy, a są i takie jak np Honor 7, że działa wzorowo, a jeszcze dodatkowe funkcje ma.
Na płynności w zasadzie zależy mi najbardziej, bo teraz w Xperii S, gdzie mam zainstalowanego Handcent Sms jako appkę do sms, oraz TouchPal jako klawiaturę i czasem ram potrafi się tak zgubić, że nagle znika mi klawiatura i trzeba odczekać kilka sekund i dopiero po chwili wita mnie komunikat czy chcę wysłać raport z nagłego zamknięcia klawiatury, a potem loteria. Albo się sytuacja powtórzy, albo w końcu zadziała, ale chodzi kulawo, albo zamknie handcenta, a po tym wszystkim, jak już wreszcie uda mi się napisać tego smsa, to wracam do przeglądarki, a tam wszystkie karty zamknięte i trzeba wczytywać od nowa z historii. Czasem to krótki sms piszę kilka minut, bo telefon ma "trudny czas". A czasem działa nawet dobrze, i jedyna wada to nagłe zamykanie przeglądarki bez żadnego ostrzeżenia. I też muszę potem wczytywać karty od nowa. Ale to widać, że brakuje wydajności, bo dzieje się tak, jak otwieram jakąś stronę, a telefon jest już ciepły. Zwykle ciepły jest już po kilku minutach. A jak ciepły to throttling i problemy z ogólnym działaniem. Ewidentnie za mało ramu, a i procesor już stary i niedostosowany do współcześności. Dlatego teraz szukam telefonu niemal jak do gier, by mieć pewność, że przy zwykłym użytkowaniu da sobie bez problemu radę, i stąd oko padło na ZTE, bo parametry, to ma niezłe. Tylko, że nie zawsze to co na papierze jest super, działa również super w rzeczywistości. Więc dlatego dopytuję o tę płynność i wydajność w działaniu ogólnym ;-)
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
kamilq05

Postprzez kombajnik » 26 kwi 2016, o 01:51

W dziale bazar jeden z użytkowników pisał, że jego Axon Elite wyciąga ~77k pkt w antutu, ktoś potwierdzi? Bo zdziwiłem się, że na Kimovil podają 57k pkt. To przecież nowy telefon, takiego dużego rozjazdu punktowego pomiędzy wersjami Antutu nie powinno być?
kombajnik
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez igor_x » 26 kwi 2016, o 02:29

kombajnik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Chcesz zrzut ekranu?

Pewnie na antutu 5xx będzie mniej.
Testy zrobili właśnie na starym antutu.
Antutu 6xx uwzględnia w testach nowe możliwości procka i karty.
Mam mi4c 2/16 ze snapem 808.
Dlaczego snap 810+większy ram+większa pamięć wbudowana ma mieć mniej od xiaomi, które osiąga 68tys w antutu (w mi4c 2/16)?
Dodam jeszcze, że na starszych prockach, nowe antutu 6xx może pokazać wynik gorszy od antutu 5xx.
Sprzedam Xiaomi mi5 3/32 biały-900zł + kw
Info: PW
igor_x
AKTYWNY

Pochwały: 7

Postprzez kombajnik » 26 kwi 2016, o 03:55

Na kimovil.com pisze że wynik jest z antutu v6

Tak po prostu orientacyjnie pytam, bo często na podstawie wskazań tej strony porównywalem sobie telefony.
kombajnik
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez baxy » 26 kwi 2016, o 08:17

Ja miałem od 70 do 80tys

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
baxy

Pochwały: 1

Postprzez widmo82 » 26 kwi 2016, o 11:02

kamilq05 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wg. mnie bardzo szybko reaguje. Wyciągając zablokowany telefon (ekran czarny) z kieszeni, dotykam czytnik i ekran jest już odblokowany w połowie drogi jaką ma pokonać żebym zobaczył wyświetlacz.
Jeśli ktoś jeszcze nie miał telefonu z czytnikiem to dopiszę jeszcze cos. Czytnik odblokowuje się wyłącznie na dotyk tych palcy, które zostały zapamiętane. Zapiszmy więc te, którymi odblokowywać chcemy urządzenie oraz osób, którym chcemy pozwolić na korzystanie z naszego urządzenia.
Mój ojciec tydzień temu składał wniosek o paszport, pobierając mu odcisk, pani stwierdziła, że ma bardzo mało punktów kontrolnych i niech dba o opuszki palcy do czasu kiedy to za 2-3tyg będzie miał do odebrania paszport bo trzeba będzie to potwierdzić własnie odciskiem. Telefon nie stawiał takich wysokich wymagań, bez problemu czyta ojca palec a on cieszy się z tego telefony bardziej niż ja :)

Telefon posiada też funkcję odblokowania za pomoca odczytania konturów oczodołu, niestety wymagane jest zbliżenie aparatu na ok 15cm przy czym wydane są dzwięki jak R2-D2 z Gwiezdnych Wojen. Wg. mnie bajer, który szybko schować można do "szafy". Brakuje funkcji Hot Knot ;/
widmo82
AKTYWNY

Postprzez kamilq05 » 27 kwi 2016, o 14:04

Jeszcze się zapytam o to, czy telefon ma NFC, diodę powiadomień i żyroskop? Oraz ile jest miejsca na instalowane aplikacje? Bo w mojej Xperii S niby jest wbudowane, nierozszerzalne 32 gb, ale na instalowanie aplikacji jest tylko 2 gb, co w dzisiejszych czasach, przy takich rozmiarach aplikacji jest już trochę przymało.
Jak wygląda jakość rozmów na tym telefonie? Zbiera szumy z otoczenia, czy nawet w zatłoczonych miejscach da się jakoś dogadać? Pytam o to, bo chińskie telefony raczej nie mają jakichś usług typu HD voice itp, więc nie wiem też jak to się przekłada na codzienne rozmawianie przez telefon.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
kamilq05

Postprzez igor_x » 28 kwi 2016, o 02:19

kamilq05 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Musiałeś mieć w rekach jakiś tani złom.
Nie wypowiem się o axonie elite, ale u mnie w mi4c, to ja mam problem ze zrozumieniem innych, jeśli są w opisanym przez Ciebie środowisku.
Mnie zawsze wszyscy słyszą, nawet w trudnych warunkach które przytoczyłeś.
Które nie są trudne, raczej normalne,
Sprzedam Xiaomi mi5 3/32 biały-900zł + kw
Info: PW
igor_x
AKTYWNY

Pochwały: 7

Postprzez mst1965 » 1 maja 2016, o 21:05

Witam,

Czy w waszych telefonach ZTE Axon Elite macie zainstalowaną aplikację do słuchania radia ?
Według specyfikacji ma on radio FM ale nie mogę znaleźć aplikacji od jego słuchania :(
mst1965

Postprzez abendroth » 3 maja 2016, o 15:09

Niestety nie ma takiej aplikacji w Axonie. Poza tym serio? Kto dzisiaj w erze streamingu i setek internetowych stacji w lepszej jakości niż analogowe szumy i trzaski męczyłby się z klasycznym UKF.
abendroth

Postprzez widmo82 » 3 maja 2016, o 22:16

widmo82
AKTYWNY

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach ZTE